Mostostal-Export [MSX] cz.XII

wszystko na temat spółek publicznych
Nepalczyk
Podporucznik
Posty: 14267
Rejestracja: 01 lut 2006 00:18
Lokalizacja: Pochwały: milion pięćset/sto dziewięćset

Postautor: Nepalczyk » 20 wrz 2008 00:19

Przychody GK Mostostalu Export mają sięgnąć w 2008 r. kwoty 200 mln zł .ESPI, WST 19.09.2008 08:56
Czytaj komentarze(0)
Zobacz na forum ({PostCount})
Mostostal Export prognozuje, że przychody ze sprzedaży w 2008 r. dla grupy kapitałowej wyniosą 200 mln zł, w tym na rynku rosyjskim 120 mln zł. Rok wcześniej w Rosji sprzedaż osiągnęła poziom 17,5 mln zł.
Odpowiednia sprzedaż netto grupy kapitałowej w roku 2007 po wyłączeniu PIP INSTAL -LUBLIN wynosiła 104,4 mln zł.
Hej hej, po dłuższej nieobecności w kraju pozdrawiam znowu :). Przeczytałem co wyżej i widzę, że Skipi się specjalnie nie wysila i funduje inwestorom stary, sprawdzony kit w postaci "spodziewanych horendalnych przychodów i zysków, głownie z Rosji". Kiedy 2 miesiące temu mówiłem, że obstawiam niebawem 1,50 PLN p.s. niektórzy na mnie pomstowali - no, a co teraz powiecie mądrale ? Pozdrowionka.
Nie bądź śmieszny Nicky... To żadna sztuka przewidzieć MSX po 1,xx kiedy wig20 jest na poziomie 2200...:)

Nikt tak beznadziejnych nastrojów na giełdach nie przewidział - spada wszystko i oczywiste jest, że MSX nie będzie rósł...
W20 jest na poziomach z 2005 roku, a MSX z 2006 r. więc więcej pokory kolego..
:shock:
No tak, Ty przewidywałeś armagedon, ale przyznasz:
- że nadal nie pojawily się przyczyny obiektywne (makro) które uzasadnialy by spadki na GPW -60%
- USA nadal powyżej 10k - choć wobec tego co się tam wydażyło uważam, że DJ zasluguje na 9xxx..

Tak czy inaczej sytuacja mnie zaskoczyła i zdziwiłbym się, gdyby Ciebie nie zaskoczyła (upadające banki o 100letniej historii itp.) (?)

Zgadzam się z Tobą, że giełda to emocje... (a szczeg. taka jak GPW)
Pozdrawiam
sztuką jest wyprzedzić zdarzenia a nie reagować na oczywistości.Przypomnij sobie co pisałem w kwietniu o bankach ratingach itp
Tylko natchnieni przez Bóstwo potrafią przepowiadać szczegóły. Ptolemeusz, Centiloquium 1

Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.
Terry Pratchett 'Maskarada'

REKLAMA


tom.tom
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2306
Rejestracja: 07 wrz 2007 23:30

Postautor: tom.tom » 20 wrz 2008 11:43

"Rentowność kontraktów, które podpisujemy to około 6 proc., ale rentowność netto jest niższa" - Prezes.
Ja nie wiem czy taka rentowność brutto pozwoli spolce porzadnie zarabiac.
Zeby kurs wzrosl spolka musi trwale zarabiac ponad 6 mln rocznie.
(c/z 15, przy kapitalizacji 90mln).

S. zapowiada wyzszy zysk niz w ubieglym roku, ale odliczmy zdarzenia jednorazowe (Instal).

:?

Pedro-Lopez
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3001
Rejestracja: 20 lis 2007 02:33
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Pedro-Lopez » 20 wrz 2008 11:49

"Rentowność kontraktów, które podpisujemy to około 6 proc., ale rentowność netto jest niższa" - Prezes.
Ja nie wiem czy taka rentowność brutto pozwoli spolce porzadnie zarabiac.
Zeby kurs wzrosl spolka musi trwale zarabiac ponad 6 mln rocznie.
(c/z 15, przy kapitalizacji 90mln).

S. zapowiada wyzszy zysk niz w ubieglym roku, ale odliczmy zdarzenia jednorazowe (Instal).

:?
w mojej ocenie to niewiele na dłuższą mete.

hr-aabia
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9511
Rejestracja: 09 lip 2007 21:25

Postautor: hr-aabia » 20 wrz 2008 20:39

"Nie pchaj rzeki, sama płynie"

Nie kupuje w AMAZONie


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości