LUG [LUG] księga I NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
bździągwa
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8017
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: bździągwa » 07 lut 2013 11:52

NIE MA CO PĘKAĆ

MOŻE BYĆ OKAZJA :twisted: :lol:
No po 3PLN jestem ustawiony. A swoja droga ktos kto wczoraj kupil pod raport styczniowy, ktory podano podczas sesji musi byc niezle wkur....ony. Ja bym sie czul przez spolke jak wyruchany bez mydla.
kupowanie przed raportem to zawsze ruletka, więc jak ktoś kupował pod raport to spekulant i mu się należało 8) 8)
Tyle, ze PODCZAS sesji podano dobry raport za styczen (tutaj gościu kupuje), a PO sesji podano marny raport za IV kw. (tutaj gościu sie wkur....). Myślę, że byłoby fair podac oba raporty równocześnie.

REKLAMA


frogulus
Podporucznik
Posty: 12890
Rejestracja: 22 paź 2006 20:10
Lokalizacja: wyrwany z biedy
Kontakt:

Postautor: frogulus » 07 lut 2013 12:27

Widać jak wiele osób kupiło pod dobry raport i spodziewany wzrost po jego publikacji.

W najbliższym czasie nie za bardzo będzie tu pod co grać.
Pod nowe prognozy? Niewielu w nie uwierzy. Choć zapewne dla własnego bezpieczeństwa opublikują prognozy bardzo ostrożne. Pod nowy zakład? Trochę za wcześnie - to dopiero 2014. Pod nową linię do LED? To trochę za mało, aby kurs wzrósł.

Obecna kapitalizacja, po spadku o kilkanaście procent, to 24 mln. Czyli C/Z wynosi niecałe 8. Jak na obecne warunki to optymalne.

Nie spodziewam się szybko większych wzrostów, bo niesmak po odwołaniu prognoz jest. Na większe spadki bym nie liczył, bo jednak ponad 3 mln w kryzysie zarobili na czysto. Spodziewam się raczej konsoli i powolnego transferu akcji od zniecierpliwonych do długoterminowców.
Dwa Miliony - blog giełdowy
Oczami Leminga - blog gospodarczo-społeczno-polityczny

Mike Rossi
Chorąży
Posty: 748
Rejestracja: 06 sty 2012 13:33

Postautor: Mike Rossi » 07 lut 2013 12:33

Spodziewam się raczej konsoli i powolnego transferu akcji od zniecierpliwonych do długoterminowców.

Długoterminowiec == gracz, który nie potrafi ciąć strat 8)

Zadnego mojego wpisu na forum w żadnym wypadku nie należy traktować jako rekomendacji. Wszystkie analizy i wypowiedzi są wyłącznie wyrazem mojej subiektywnej opinii

bździągwa
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8017
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: bździągwa » 07 lut 2013 12:39

Przyznam, ze czesc swoich akcji wyrzucilem i jezeli mam powrocic to w okolicach 3PLN, albo za kilka miesiecy jak spoleczka sie zrehabilituje.

Apacz
Podporucznik
Posty: 12181
Rejestracja: 15 maja 2010 19:52

Postautor: Apacz » 10 lut 2013 16:38

Zacznie się ponowne zbieranie akcji :lol:
No risk, no fun :-)

Frog
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2927
Rejestracja: 07 lut 2013 21:05

Postautor: Frog » 10 lut 2013 20:32

Zacznie się ponowne zbieranie akcji :lol:
Prawdopodobnie będzie powolne i długotrwałe. Bo sporo sfrustrowanych jest jeszcze wśród posiadających akcje.
www.blogiekonomiczne.blogspot.com

Posiadam spryt lisa, szybkość węża, siłę lwa, inteligencję delfina, wzrok sokoła, słuch kota i skromność pawia.

Frog
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2927
Rejestracja: 07 lut 2013 21:05

Postautor: Frog » 12 lut 2013 13:28

Z powodu spadku ceny akcji LUG, popełniłem tzw. Samobana :lol:
www.blogiekonomiczne.blogspot.com

Posiadam spryt lisa, szybkość węża, siłę lwa, inteligencję delfina, wzrok sokoła, słuch kota i skromność pawia.

farel
Starszy chorąży
Posty: 1695
Rejestracja: 13 mar 2010 19:23

Postautor: farel » 12 lut 2013 15:24

Dobrze, że skończyło się tylko na nicku :lol:

grimow
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 335
Rejestracja: 12 sty 2012 21:56

Postautor: grimow » 27 lut 2013 16:44

Gdzie dno?
Jak się spodziewacie? Wydaje się że już jest tanio, ale końca spadku nie widać... Ponieważ gdzieś przestałem śledzić wątek jeszcze na groszach, (respility nigdy dobrze nie wróżyły) to proszę powiedzcie, jak tam przeniesienie na duży parkiet?

jaskol
Młodszy chorąży
Posty: 583
Rejestracja: 07 mar 2013 13:17

Postautor: jaskol » 07 mar 2013 13:37

Gdzie dno?
Jak się spodziewacie? Wydaje się że już jest tanio, ale końca spadku nie widać... Ponieważ gdzieś przestałem śledzić wątek jeszcze na groszach, (respility nigdy dobrze nie wróżyły) to proszę powiedzcie, jak tam przeniesienie na duży parkiet?
Chociaż małe obroty to widzę,
że poniżej 2,9 nie spada - od razu zaczyna się zbieranie

Przejście na duży parkiet będzie nie wczesniej niż pod koniec roku,
prawdopodobnie po lepszych wynikach za II kwartał będzie info

Tryglodyta
Chorąży
Posty: 793
Rejestracja: 16 lip 2011 23:36

Postautor: Tryglodyta » 14 mar 2013 15:01

Zniżkujący NCIndex nie zachęca do inwestowania na małej giełdzie. Jednak nie należy zbyt pochopnie skreślać tego rynku. Kluczem do zysków jest dobra selekcja spółek

Ciekawych spółek z rozsądną wyceną na NewConnect jest niewiele. Wyszukuje je firma Infinity8 i prezentuje w raporcie „Top pick". W lipcu analitycy wytypowali trzy spółki: ZWG, Mabion i Biomaximę. Potem co miesiąc dodawali do portfela m.in. Lug, Plasmę System, Synektik, Adumę, Platige Image, Farm51 oraz Medicalgorithmics.

:)
Tryglodyci i troglodyci wszystkich krajów łączcie się !! Nie damy się !!!

Apacz
Podporucznik
Posty: 12181
Rejestracja: 15 maja 2010 19:52

Postautor: Apacz » 28 mar 2013 17:16

w kwietniu zmiana kodu na 4 z przodu :lol:
No risk, no fun :-)

arekmci
Starszy chorąży
Posty: 1503
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: arekmci » 09 kwie 2013 10:35

LUG prognozuje 3,6 mln zł zysku netto w '13

http://stooq.pl/n/?f=725137&c=1&p=4+18+22

halo... jest tu jeszcze ktoś ?
sama kreska

jaskol
Młodszy chorąży
Posty: 583
Rejestracja: 07 mar 2013 13:17

Postautor: jaskol » 09 kwie 2013 11:01

w kwietniu zmiana kodu na 4 z przodu :lol:
Obserwuje LUG, która jest niezłą firmą rozwijającą placówki poza Polską.
Widzą, że rozwoj zalezy od eksportu, z drugiej strony LUG sporo musi jeszcze inwestować w infrastrukturę i badania.
Moim zdaniem opór będzie przy 3,9,
dopiero po dobrych wynikach w drugim półroczu pojawi się 4 z przodu - czego Wam życzę !

Apacz
Podporucznik
Posty: 12181
Rejestracja: 15 maja 2010 19:52

Postautor: Apacz » 09 kwie 2013 14:49

UG, notowany na NewConnect producent opraw oświetleniowych, chce zadebiutować na rynku głównym GPW w 2014 roku - poinformował na konferencji Ryszard Wtorkowski, prezes LUG. Dodał, że debiutowi prawdopodobnie nie będzie towarzyszyła emisja akcji.

"Robimy wszystko, żeby podnieść kapitalizację naszej grupy, tak aby przeniesienie notowań na główny rynek GPW stało się możliwe. Uważam, że realny termin, kiedy to kryterium uda nam się wypełnić to rok 2014" - powiedział Wtorkowski.

"Debiutowi na rynku głównym prawdopodobnie nie będzie towarzyszyła emisja akcji" - dodał.

Zgodnie z opublikowanymi we wtorek rano prognozami, LUG chce w 2013 roku zwiększyć przychody do 110 mln zł, zysk operacyjny do 5,3 mln zł, zysk EBITDA do 8,8 mln zł oraz zysk netto do 3,6 mln zł.

"Mając na względzie wyniki I kwartału mogę powiedzieć, że jest to prognoza zrównoważona pod względem ryzyk. Jest realna, ale i ostrożna" - ocenił Wtorkowski.

LUG opublikował również we wtorek strategię na lata 2013-2016. W obszarze technologii LUG chce doprowadzić do rozbudowy dotychczasowego zakładu i uruchomienia nowej linii produkcyjnej do montażu SMD. Inwestycja ta zostanie zrealizowana w 2013 r., a jej całkowity koszt szacowany jest na 2,5 mln zł.

LUG planuje też budowę nowego zakładu produkcyjnego. Pierwszy etap inwestycji polegający na budowie części produkcyjnej i magazynowej zaplanowano na lata 2014-2015. W kolejnym etapie powstać ma zaplecze administracyjne.

"Etap pierwszy tej inwestycji pochłonie około 5 mln zł. Jeśli natomiast mówimy o etapie drugim, to w tej chwili ciężko oszacować konkretną kwotę. Mogę zdradzić jedynie, że jest to liczba rzędu kilkunastu milionów złotych. Połowę tej kwoty chcemy pokryć za pomocą dotacji unijnych" - powiedział prezes.

LUG jest producentem i dostawcą kompleksowych rozwiązań oświetleniowych. Od listopada 2007 roku jest notowany na rynku NewConnect. (
No risk, no fun :-)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 200 gości