Mostostal-Export [MSX] cz.XI

wszystko na temat spółek publicznych
TAJNY
Chorąży
Posty: 819
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: TAJNY » 08 maja 2008 15:27

jak to mawiają starożytni indianie: 5zł bay bay ,witaj 4zł, a za tydzien bay bay 4zł witaj 3zł.

REKLAMA


gomez119
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 290
Rejestracja: 11 kwie 2007 19:36

Postautor: gomez119 » 08 maja 2008 15:28

ale cisza :?
Czekamy na 15 maja, kiedy to bedzie znaczacy ruch, który to albo przebije opory (dobry raport) albo zmusi nas do wyczekiwania
(zły/neutralny) na:
(i tutaj moze byc taka kolejność)
dobra: inwestor, raport
zła: raport, inwestor przesuniety

Czas płynie tu miesiącami.

Pozdrawiam tytanowych mostkowiczow.

p.s.

Odnośnie przepychanki o wadium, Nepalczyk słusznie zauwazył, że nie wyklucza się:
"....organizator jest obowiązany zwrócić uczestnikom uiszczone wadia natomiast, gdy zostały one zabezpieczone, poręczenie to wygasa z mocy ustawy. Wyjątkiem jest sytuacja w której nie doszło do realizacji umowy. Jeżeli powstała ona wskutek winy uczestnika tzn.gdy uchyla się on od zawarcia umowy, mimo iż jego oferta została wybrana - organizator może zachować wadium dla siebie lub dochodzić zaspokojenia sumy wadium z tytułu poręczenia. Jeżeli powstała ona wskutek winy organizatora, tzn. gdy uchyla się on od zawarcia umowy z uczestnikiem, którego oferta została wybrana - uczestnik może żądać zwrotu podwójnej wysokości wadium bądź w inny sposób domagać się naprawienia szkody."

deejay_00
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2218
Rejestracja: 17 sty 2007 18:48

Postautor: deejay_00 » 08 maja 2008 15:45

Witam

Papier chyba zbyt zaleszcony nie jest bo specjalnej paniki dzis nie widać.

w taką sesję jeśli ma sie slabe nerwy najlepiej odpuścić sobie patrzenie w notowania
Może w końcu zaczyna migać lampka trzeźwego myślenia , akumulacji ciąg dalszy

pozdr

kron
Chorąży
Posty: 890
Rejestracja: 24 kwie 2007 18:52

Postautor: kron » 08 maja 2008 15:48

a wydawało się że obroty bedą całkiem niezłe dzisiaj, a tu pozbierali tylko od tych sypiących i cisza, widać jeszcze nie chce im sie kupować, albo maja jeszcze czas, a może nasz inwestor czeka na raport?? spekuła podbije cene inwestor bedzie realizował zyski, po złym raporcie spekuła bedzie wywalac a inwestor bedzie łapał do wora całymi tysiącami
...
oj sam nie wiem dlaczego tak dryfujemy po wodzie gładkiej jak tafla szkła ani w lewo ani w prawo ani tym bardziej do góry czy wdół

-argos-
Starszy chorąży
Posty: 1024
Rejestracja: 09 lip 2007 18:22

Postautor: -argos- » 08 maja 2008 16:20

Właśnie dlatego tak dryfujemy bo to najbardziej wk.... inwestorów. :D

zapend
Starszy chorąży
Posty: 1835
Rejestracja: 15 gru 2006 08:43
Lokalizacja: Płock

Postautor: zapend » 08 maja 2008 19:36

Właśnie dlatego tak dryfujemy bo to najbardziej wk.... inwestorów. :D
Może masz i rację i w tym szaleństwie jest metoda ...

Gomez - wszystko byłoby OK, ale to polskie prawodawstwo a nie rosyjskie.
Ponadto te sprawy mogą być przedmiotem postanowień umowy pomiędzy stronami a o nich nie wiemy NIC

W sumie nie było źle, choć ... zawiedziony jestem, że nie było zamknięcia powyżej 5,00...

Pozdrawiam wszystkich
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć.

Nepalczyk
Podporucznik
Posty: 14267
Rejestracja: 01 lut 2006 00:18
Lokalizacja: Pochwały: milion pięćset/sto dziewięćset

Postautor: Nepalczyk » 08 maja 2008 19:42

Właśnie dlatego tak dryfujemy bo to najbardziej wk.... inwestorów. :D
Może masz i rację i w tym szaleństwie jest metoda ...

Gomez - wszystko byłoby OK, ale to polskie prawodawstwo a nie rosyjskie.
Ponadto te sprawy mogą być przedmiotem postanowień umowy pomiędzy stronami a o nich nie wiemy NIC

W sumie nie było źle, choć ... zawiedziony jestem, że nie było zamknięcia powyżej 5,00...

Pozdrawiam wszystkich
wadia przetargowe obowiązują również w federacji rosyjskiej, co do tekstu pogrubionego to bzdura bo na etapie ogłaszania przetargu nie wiadomo kto będzioe stronami w umowie
Tylko natchnieni przez Bóstwo potrafią przepowiadać szczegóły. Ptolemeusz, Centiloquium 1

Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.
Terry Pratchett 'Maskarada'

zapend
Starszy chorąży
Posty: 1835
Rejestracja: 15 gru 2006 08:43
Lokalizacja: Płock

Postautor: zapend » 08 maja 2008 19:46

Właśnie dlatego tak dryfujemy bo to najbardziej wk.... inwestorów. :D
Może masz i rację i w tym szaleństwie jest metoda ...

Gomez - wszystko byłoby OK, ale to polskie prawodawstwo a nie rosyjskie.
Ponadto te sprawy mogą być przedmiotem postanowień umowy pomiędzy stronami a o nich nie wiemy NIC

W sumie nie było źle, choć ... zawiedziony jestem, że nie było zamknięcia powyżej 5,00...

Pozdrawiam wszystkich
wadia przetargowe obowiązują również w federacji rosyjskiej, co do tekstu pogrubionego to bzdura bo na etapie ogłaszania przetargu nie wiadomo kto będzioe stronami w umowie
Zapewne obowiązują ale jakie to przynajmniej ja nie wiem.
Bzdura? To się co najwyżej Panu wydaje - wszelkie sprawy dotyczące kontraktu nawet dotyczące wadium mogą zostać zmienione w umowie pomiędzy stronami...
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć.

Cool
Podporucznik
Posty: 10400
Rejestracja: 27 kwie 2005 13:46

Postautor: Cool » 08 maja 2008 19:48

To nie o Was ?
"PB": Jest bessa, więc liczba manipulacji szybko rośnie
2008-05-07
Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji prowadzi teraz 40 spraw związanych z manipulacjami giełdowym. Zdaniem ekspertów, na których powołuje się "Puls Biznesu" wkrótce przybędzie mu pracy.
Jak powiedział gazecie pracownik Wydziału Postępowań Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) nasza giełda nie jest mocno manipulowana, ale nie oznacza to, że takiego zjawiska nie ma. - Można się też spodziewać, że teraz się zwiększy. Jak jest bessa, rośnie liczba manipulacji, bo pojawia się pokusa podbijania kursu - dodaje.

Ciężar ścigania przestępców spoczywa na KNF. Ta rocznie zgłasza 40 przypadków podejrzenia popełnienia przestępstwa. Tu jednak pojawia się problem

To na Komisji Nadzoru Finansowego spoczywa ciężar ścigania giełdowych przestępców. Rocznie zgłasza do prokuratury i policji ponad 40 przypadków podejrzenia popełnienia przestępstwa. Tu jednak pojawi się problem, 47 zawiadomień w 2007 r. przerodziło się jedynie w 6 aktów oskarżenia. Instytucje te nie są przygotowane do walki z oszustami na giełdzie - dodaje dziennik .
:wink:
albo zyskObrazekalbo w pysk

-argos-
Starszy chorąży
Posty: 1024
Rejestracja: 09 lip 2007 18:22

Postautor: -argos- » 08 maja 2008 22:16

USA ładnie dziś zakończyły. Lekki optymizm na końcu sesji powinien
zapewnić jutro ładne otwarcie w Europie

hr-aabia
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9511
Rejestracja: 09 lip 2007 21:25

Postautor: hr-aabia » 08 maja 2008 22:26

Komentarze

--------------------------------------------------------------------------------

1-6 Sortowanie: według daty

Do MSX 08.05.08 12:14
Najwyższy czas oczyścic portfel z inwestycji typu MATRIX i "wziąśc się do roboty" - bo spółka ma potencjał i możliwości!


Szawel 08.05.08 12:21
Zachowanie sie polskich polityków w stosunku do Rosji przypomina pajaca *** patykiem przed nosem niedźwiedzia. Niektórym zaś marzy się kasztanka i szabelka w dłoni aby z okrzykiem hajda na moskala móc zaistnieć w historii. Tylko to juz nie te czasy. Tak jak na rynek mięsny tak i na budowlany wchodzą w Rosji kraje, ktorych politycy nie *** patykiem czy szabelka. A Polacy mogą sobie ciągnąć rurociąg nawet z Antarktydy jak inni odkryja tam złoża gazu. Dla krzykaczy cena nie jest istotna.


Gery 08.05.08 12:33
A ja wiem swoje. Rosyjscy inwestorzy stracili cierpliwość do nas. Bank finansujący nie mógł w rozsądnym terminie ubezpieczyć kredytu w KUKE (państwowa agencja gdzie nikomu nie zależy na biznesie tylko ochronie własnego tyłka np. niejaka pani Banasik)i został zmuszony do podwyższenia marży. Szkoda mi Prezesa Skipietrowa ze nie może robić interesów bo co chwile napotyka się na jakiś komuchów.


EMM 08.05.08 12:34
Moze Kaczory i Donaldy pociągną rope nowym ropociągiem "New York - Warsaw" i dlatego z jankes... trzymają, a nie z bolsze.... Moze o czyms nie wiemy.... może to jest bardziej ekonomiczne rozwiązanie? Moze tam bedziemy budowac tanie "domki z kart"?


ZENEK, ZZAW1atcharwp.pl 08.05.08 13:01
TAKA firma jest wogule nie wiarygodna. przeczytajcie uważnie artykół. jak w TRYBUNIE LUDU z 1979r


Kanadol, grzesiek_99atcharyahoo.com 08.05.08 13:15
Mostostal Export wcale nie ma potencjalu, moze jakby byla komuna to by mial:) dla mnie jest to wielkie puste pudlo.
"Nie pchaj rzeki, sama płynie"

Nie kupuje w AMAZONie

ptaq79
Młodszy chorąży
Posty: 422
Rejestracja: 29 cze 2007 21:00

Postautor: ptaq79 » 08 maja 2008 22:44

To nie o Was ? :wink:
Oj Ali, Ali...
Nieustannie wypisujesz jaki to beznadziejny jest ten MSX w porownaniu z cudownym MSZ. Moze faktycznie MSZ wyszedl na prosta i calkiem dobrze sobie radzi ale pamietam dobrze jak jeszcze 2-3 lata temu byl popeerelowskim molochem kompletnie nie umiejacym sie odnalezc na wolnym rynku... A z tego co sie orientuje to jestes na MSZ jeszcze od tamtych czasow. Na szczescie teraz maja kogos takiego jak ZO i jest to juz zupelnie inna firma. Chce przez to powiedziec ze jak w MSX wreszcie sie pojawi inwestor (a wszyscy co siedza na papierze mocno w to wierza) i zmieni sie nieco polityka firmy to wystarczy pare miesiecy i spolka bedzie mogla sie rownac z MSZ. Ale poki co to zycze zeby MSZ rosl bo tez tam mam troche papiera ;)
Pozdro
"Hej Ty, ktory mieszkasz w Niebie, prosze pozyc mi swoj grzebien!" - Grabaz

-argos-
Starszy chorąży
Posty: 1024
Rejestracja: 09 lip 2007 18:22

Postautor: -argos- » 08 maja 2008 22:47

Z przykrością trzeba przyznać, że jest w tym sporo racji.
Fakty są niestety takie, że jesteśmy małym szczeniaczkiem, który robi dużo szumu u boku dużego psa. Szkoda, że tak jest ale niestety to prawda.Oczywiście mam na myśli potencjał gospodarczy.
Czasy są takie, że chyba jednak powinno się oddzielić gospodarkę od historii ( OCZYWIŚCIE NIE MOŻNA O NIEJ ZAPOMNIEĆ)bo inaczej jeszcze długo będziemy z tego powodu tracić.
Prawda jest taka, że przeciąganie struny może się dla Polski zakończyć naprawde bardzo źle a już widzę jak USA nam pomaga gdy Rosja podniesie nam ceny gazu i ropy 8)

-argos-
Starszy chorąży
Posty: 1024
Rejestracja: 09 lip 2007 18:22

Postautor: -argos- » 08 maja 2008 22:55

Ale jeśli pojawi się w Mostku inwestor włoski to mamy u Rosjan niezły bonus na dzieńdobry :D

ptaq79
Młodszy chorąży
Posty: 422
Rejestracja: 29 cze 2007 21:00

Postautor: ptaq79 » 08 maja 2008 23:05

Ale jeśli pojawi się w Mostku inwestor włoski to mamy u Rosjan niezły bonus na dzieńdobry :D
Niby tak ale nie wiem czy sie z tego cieszyc czy nie :D

Ja mam nadzieje ze poprzez inwestora (czy tez moze inwestorow?) zaczniemy robic cos konkretnego u nas. Rynek rosyjski swoja droga wydaje sie ciekawy ale jest jednak dalej niepewny i tam jeszcze przez lata beda panowaly 'komunistyczne zasady'. Ja bym wolal jednak zeby nieco zdyfersyfikowac ryzyko i uniezaleznic sie od ichniego 'niet!'

Pozdro
"Hej Ty, ktory mieszkasz w Niebie, prosze pozyc mi swoj grzebien!" - Grabaz


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 145 gości