FAM GK [FAM] cz. XIV

wszystko na temat spółek publicznych
rubik
Chorąży sztabowy
Posty: 4433
Rejestracja: 28 kwie 2005 11:42
Lokalizacja: Poznań

FAM GK [FAM] cz. XIV

Postautor: rubik » 03 mar 2008 21:39

link do poprzedniej odsłony: http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... 75#3719231

Czas rozpocząc kolejną odsłonę wątku. AT mamy fatalne, pomału opada kurz po zamieszaniu właścicielskim a na "dobre" wyniki trzeba czekać kolejne 2,5 miesiąca...

oby ta odsłona była zdecydowanie lepsza od poprzedniej! Zapraszam do merytorycznej dyskusji.

Pamiętajcie Nasze akcje to Nasza siła! Zachęcam wszystkich do blokowania swoich długoterminowych pakietów akcji FAM pod walne zgromadzenia akcjonariuszy!
Najbliższe 19.03.2008

Zapraszam także do forum inicjatywy 102 na google. (mail: akcja102@poczta.onet.pl)
Moja strategia: wyszukać niedowartościwaną spółę, otworzyć dużą pozycje i cierpliwie czekać... http://www.gx160.pl/

REKLAMA


kpt.Stedenco
Chorąży sztabowy
Posty: 4154
Rejestracja: 28 lis 2005 13:09

Postautor: kpt.Stedenco » 03 mar 2008 21:46

Podbijam i życzę zysków w tej nowej części :D

rubik
Chorąży sztabowy
Posty: 4433
Rejestracja: 28 kwie 2005 11:42
Lokalizacja: Poznań

Postautor: rubik » 03 mar 2008 21:52

Perspektywa debiutu cynkowni i przejęcia planowanego na 2008 (zapewne będzie to zakład konstrukcji stalowych, a samo przejęcie będzie sfinansowany ze środków uzyskanych ze sprzedaży działki we Wrocławiu) powinna zatrzymać dalsze spadki...
Po debiucie cynkowni i sprzedaży części akcji przez FAM GK pojawią się środki na sfinansowanie projektu recyklingowego w Częstochowie, a same cynkownie bedą miały środki na kolejne przejęcia...

Sądzę, że moje zmniejszenie zaangażowania do 66% jest swego rodzaju przesileniem i teraz może być już tylko lepiej :wink:
Moja strategia: wyszukać niedowartościwaną spółę, otworzyć dużą pozycje i cierpliwie czekać... http://www.gx160.pl/

Sredni inwestor
Młodszy chorąży
Posty: 606
Rejestracja: 15 cze 2007 12:58

Postautor: Sredni inwestor » 03 mar 2008 22:23

Zawsze byłem szczery na forum oraz blogu. Pół roku temu byłem przekonany, iż w marcu kurs będzie oscylował wokół 16 zł, a FAM będzie zarabiał po 5 mln kwartalnie (i tak by było gdyby nie fatalny wynik odlewni - myślę o wyniki oczywiście).
Gdybym nie miał atrakcyjnej alternatywy to bym nie sprzedał ani jednej akcji! Rynek jest jednak konkurencyjny i dla mnie nawet mój FAM musi powalczyć aby pozyskać cały mój kapitał...
Mam jednak nadzieję, że mimo wszystko kurs się wybroni a następnie szybko upora się z linią trendu spadkowego i AT przestanie być tak beznadziejnie jak teraz!
Widzisz Rubik jak życie lubi płatać figle zamiast 16zł mamy 6zł a zamiast 5mln zysku mamy 1mln.

A co do AT to wcale nie jest beznadziejnie , FAM stał się niemal rajem dla spekulantów , zresztą dzięki nieprawdopodobnej wręcz przewidywalności kursu za pomocą AT spółka dała każdemu kto chociaż liznął jej odrobinę, szansę na dobry zarobek/ograniczenie straty. Wystarczyło tylko nie być zapatrzonym w fundamenty spółki (które reprezentują niepełny jej obraz , rzekłbym nawet że tą mniej istotną część) i nie bać się korzystać z pojawiających się sygnałów.


Pozdrawiam
____________________________________________
Gdyby nadzieja była jak ryby, wszyscy stawialiby sieci.

Generał
Kapitan
Posty: 41084
Rejestracja: 09 lis 2007 23:00
Lokalizacja: RATUJCIE ZWIERZAKI... http://www.viva.org.pl http://www.empatia.pl !!! NAPRAWDE WARTO !!!
Kontakt:

Re: FAM GK [FAM] cz. XIV

Postautor: Generał » 03 mar 2008 22:26

link do poprzedniej odsłony: http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... 75#3719231

Czas rozpocząc kolejną odsłonę wątku. AT mamy fatalne, pomału opada kurz po zamieszaniu właścicielskim a na "dobre" wyniki trzeba czekać kolejne 2,5 miesiąca...

oby ta odsłona była zdecydowanie lepsza od poprzedniej! Zapraszam do merytorycznej dyskusji.

Pamiętajcie Nasze akcje to Nasza siła! Zachęcam wszystkich do blokowania swoich długoterminowych pakietów akcji FAM pod walne zgromadzenia akcjonariuszy!
Najbliższe 19.03.2008

Zapraszam także do forum inicjatywy 102 na google. (mail: akcja102@poczta.onet.pl)
jestem jestem
chcecie uratowac zycie ------------------
ratujcie zwierzaki, info m.in. na
http://www.centaurus.org.pl (przez aukcje allegro)
siła małych złotówek jest naprawde wielka...

mr no
Chorąży
Posty: 871
Rejestracja: 14 lis 2006 05:00
Lokalizacja: Kraków

Postautor: mr no » 03 mar 2008 22:28

Odpowiadając na pytanie o więcej konkretów z poprzedniego wątku, odnośnie najbliższej przyszłości..
Podobnie jak gorol do pewnego momentu byłem przekonany że mamy przed sobą wzrosty ale widząc co się dzieje na świecie i patrząc na to jak mocno GPW jest skorelowana z "zachodem" nie mam złudzeń że dotrzemy do 2500pkt na W20. Myśle że kreślimy teraz korekte całej hossy od 2003-2007 i jej max zasięg to właśnie 2500pkt.
Ostatnia hossa trwała ok 47 miesięcy a wg teorii oraz statystyk z rynku amerykańskiego z ostatnich 200lat, bessa trwa zwykle ok 60% poprzedzającej hossy zatem w naszym przypadku daje to ok 28 miesięcy.
Oczywiście podzielam zdanie że jesteśmy bliżej niż dalej dna na indeksie ale jeszcze długo nie zobaczymy rekordów na W20.

DOCIEKLIWY_170914
Młodszy chorąży
Posty: 421
Rejestracja: 15 lis 2007 11:06
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: DOCIEKLIWY_170914 » 04 mar 2008 07:53

Odpowiadając na pytanie o więcej konkretów z poprzedniego wątku, odnośnie najbliższej przyszłości..
Podobnie jak gorol do pewnego momentu byłem przekonany że mamy przed sobą wzrosty ale widząc co się dzieje na świecie i patrząc na to jak mocno GPW jest skorelowana z "zachodem" nie mam złudzeń że dotrzemy do 2500pkt na W20. Myśle że kreślimy teraz korekte całej hossy od 2003-2007 i jej max zasięg to właśnie 2500pkt.
Ostatnia hossa trwała ok 47 miesięcy a wg teorii oraz statystyk z rynku amerykańskiego z ostatnich 200lat, bessa trwa zwykle ok 60% poprzedzającej hossy zatem w naszym przypadku daje to ok 28 miesięcy.
Oczywiście podzielam zdanie że jesteśmy bliżej niż dalej dna na indeksie ale jeszcze długo nie zobaczymy rekordów na W20.
Z grubsza podzielam Twoje poglądy, jednak za skróceniem obecnej "bessy"przemawia jej gwałtowność. Rhea odkrył ten wskaźnik ( chyba 61% zbliżony do 61,8%), ale dotyczy on statystyki w bardzo długim okresie, a nie występujących po sobie hossach, bessach. Kolejna sprawa, poprzednia bessa jest zygzakiem, a ta zgodnie z regułą zmienności falą płaską i jesteśmy w fazie C w jej 5 fali.Jest to zakończenie 4 fali wyższego rzędu i jak wiesz ta fala nie wchodzi na szczyt 1 (2510), chyba, że rynek lewarowany, ale wtedy najwyżej troszkę. Reasumując przy tej dynamice spadków najgorsze powinno być za nami za tydzień, dwa. Jeśli nie, to się mylę. :D :? Oczywiście Fam będzie się zachowywał w tym czasie jak rynek.

topsilver
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2460
Rejestracja: 02 mar 2007 10:09
Kontakt:

Postautor: topsilver » 04 mar 2008 07:56

melduje sie no i... na kursie zycze dwoch cyfr przed przecinkiem :lol:

pomoze nam konsekwenca zarzadu w relizacji strategii,

avocadon
Starszy chorąży
Posty: 1231
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: avocadon » 04 mar 2008 08:03

Odpowiadając na pytanie o więcej konkretów z poprzedniego wątku, odnośnie najbliższej przyszłości..
Podobnie jak gorol do pewnego momentu byłem przekonany że mamy przed sobą wzrosty ale widząc co się dzieje na świecie i patrząc na to jak mocno GPW jest skorelowana z "zachodem" nie mam złudzeń że dotrzemy do 2500pkt na W20. Myśle że kreślimy teraz korekte całej hossy od 2003-2007 i jej max zasięg to właśnie 2500pkt.
Ostatnia hossa trwała ok 47 miesięcy a wg teorii oraz statystyk z rynku amerykańskiego z ostatnich 200lat, bessa trwa zwykle ok 60% poprzedzającej hossy zatem w naszym przypadku daje to ok 28 miesięcy.
Oczywiście podzielam zdanie że jesteśmy bliżej niż dalej dna na indeksie ale jeszcze długo nie zobaczymy rekordów na W20.
Z grubsza podzielam Twoje poglądy, jednak za skróceniem obecnej "bessy"przemawia jej gwałtowność. Rhea odkrył ten wskaźnik ( chyba 61% zbliżony do 61,8%), ale dotyczy on statystyki w bardzo długim okresie, a nie występujących po sobie hossach, bessach. Kolejna sprawa, poprzednia bessa jest zygzakiem, a ta zgodnie z regułą zmienności falą płaską i jesteśmy w fazie C w jej 5 fali.Jest to zakończenie 4 fali wyższego rzędu i jak wiesz ta fala nie wchodzi na szczyt 1 (2510), chyba, że rynek lewarowany, ale wtedy najwyżej troszkę. Reasumując przy tej dynamice spadków najgorsze powinno być za nami za tydzień, dwa. Jeśli nie, to się mylę. :D :? Oczywiście Fam będzie się zachowywał w tym czasie jak rynek.
Czyli za dwa tygodnie poczatek nowej hossy - na poczatek nie mowie o wzrostach ale jakies konsolidacji - mysle, ze odbudowywanie rynku zajmie jeszcze sporo czasu - podobnie z famem

stas
Chorąży sztabowy
Posty: 4599
Rejestracja: 12 gru 2005 21:42
Lokalizacja: GDYNIA

Postautor: stas » 04 mar 2008 08:13

:D czołem kursanty.................... 8) jestem i ja...........
MOWA JEST SREBREM...MILCZENIE ZŁOTEM......

jankowalski73
Chorąży sztabowy
Posty: 5596
Rejestracja: 16 lis 2006 21:12
Lokalizacja: Ziemia Opoczyńska

Postautor: jankowalski73 » 04 mar 2008 09:03

to dzisiaj odrabiamy straty... cynownia polaczona - pisze sie prospekt emisyjny

jak chcazrobic ipo cynkowni to musza podciagnac kurs holdingu i naczej rzyć z ipo

Sredni inwestor
Młodszy chorąży
Posty: 606
Rejestracja: 15 cze 2007 12:58

Postautor: Sredni inwestor » 04 mar 2008 09:08

to dzisiaj odrabiamy straty... cynownia polaczona - pisze sie prospekt emisyjny

jak chcazrobic ipo cynkowni to musza podciagnac kurs holdingu i naczej rzyć z ipo
Wierzysz w cuda? Nikt nie będzie na siłę podciągał kursu(chyba że sam Kalicki weźmie sie do zakupów) , najwyżej z IPO się zrezygnuje , podobnie jak przesunęli termin sprzedaży działki . Z tego co wiem(nieoficjalnie z trzeciej ręki, więc traktuje to trochę jako plotkę ale...) to mają bardzo duże problemy ze znalezieniem chętnego na w/w nieruchomość. Wiec o ile dojdzie w ogóle do jej sprzedaży to nie będzie to jakaś super wygórowana cena i znowu będzie rozczarowanie.

Pozdrawiam
____________________________________________
Gdyby nadzieja była jak ryby, wszyscy stawialiby sieci.

jankowalski73
Chorąży sztabowy
Posty: 5596
Rejestracja: 16 lis 2006 21:12
Lokalizacja: Ziemia Opoczyńska

Postautor: jankowalski73 » 04 mar 2008 09:13

to dzisiaj odrabiamy straty... cynownia polaczona - pisze sie prospekt emisyjny

jak chcazrobic ipo cynkowni to musza podciagnac kurs holdingu i naczej rzyć z ipo
Wierzysz w cuda? Nikt nie będzie na siłę podciągał kursu(chyba że sam Kalicki weźmie sie do zakupów) , najwyżej z IPO się zrezygnuje , podobnie jak przesunęli termin sprzedaży działki , z tego co wiem(nieoficjalnie z trzeciej ręki, więc traktuje to trochę jako plotkę ale...) to mają bardzo duże problemy ze znalezieniem chętnego na w/w nieruchomość. Wiec o ile dojdzie w ogóle do jej sprzedaży to nie będzie to jakaś super wygórowana cena i znowu będzie rozczarowanie.

Pozdrawiam

problem tam polega nei na braku chetnych ttylko na scaleniu oferty z sąsiadami...


to nie sa cuda... cynkownia jest atraskcyjna - a podciagniecie kursu famu to nei tylko inters mik ale rowniez dws i paru ofe... i patrzac na obroty to nei bedzie takie kosztowne...

wystarczy zezrobia to pod analize technicza i calamasa spekulatnow sie zleci do roboty...

DOCIEKLIWY_170914
Młodszy chorąży
Posty: 421
Rejestracja: 15 lis 2007 11:06
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: DOCIEKLIWY_170914 » 04 mar 2008 09:22

to dzisiaj odrabiamy straty... cynownia polaczona - pisze sie prospekt emisyjny

jak chcazrobic ipo cynkowni to musza podciagnac kurs holdingu i naczej rzyć z ipo
Wierzysz w cuda? Nikt nie będzie na siłę podciągał kursu(chyba że sam Kalicki weźmie sie do zakupów) , najwyżej z IPO się zrezygnuje , podobnie jak przesunęli termin sprzedaży działki , z tego co wiem(nieoficjalnie z trzeciej ręki, więc traktuje to trochę jako plotkę ale...) to mają bardzo duże problemy ze znalezieniem chętnego na w/w nieruchomość. Wiec o ile dojdzie w ogóle do jej sprzedaży to nie będzie to jakaś super wygórowana cena i znowu będzie rozczarowanie.

Pozdrawiam

problem tam polega nei na braku chetnych ttylko na scaleniu oferty z sąsiadami...


to nie sa cuda... cynkownia jest atraskcyjna - a podciagniecie kursu famu to nei tylko inters mik ale rowniez dws i paru ofe... i patrzac na obroty to nei bedzie takie kosztowne...

wystarczy zezrobia to pod analize technicza i calamasa spekulatnow sie zleci do roboty...
Najgorzej ,że funty w Polsce nie robią analiz technicznych, tylko kierują się płynnością, a czasem fundamentami(Danielewicz. Płynność jest do d. Wg Holdera zaangażowanie funduszy leci na łeb.

jankowalski73
Chorąży sztabowy
Posty: 5596
Rejestracja: 16 lis 2006 21:12
Lokalizacja: Ziemia Opoczyńska

Postautor: jankowalski73 » 04 mar 2008 09:27

to dzisiaj odrabiamy straty... cynownia polaczona - pisze sie prospekt emisyjny

jak chcazrobic ipo cynkowni to musza podciagnac kurs holdingu i naczej rzyć z ipo
Wierzysz w cuda? Nikt nie będzie na siłę podciągał kursu(chyba że sam Kalicki weźmie sie do zakupów) , najwyżej z IPO się zrezygnuje , podobnie jak przesunęli termin sprzedaży działki , z tego co wiem(nieoficjalnie z trzeciej ręki, więc traktuje to trochę jako plotkę ale...) to mają bardzo duże problemy ze znalezieniem chętnego na w/w nieruchomość. Wiec o ile dojdzie w ogóle do jej sprzedaży to nie będzie to jakaś super wygórowana cena i znowu będzie rozczarowanie.

Pozdrawiam

problem tam polega nei na braku chetnych ttylko na scaleniu oferty z sąsiadami...


to nie sa cuda... cynkownia jest atraskcyjna - a podciagniecie kursu famu to nei tylko inters mik ale rowniez dws i paru ofe... i patrzac na obroty to nei bedzie takie kosztowne...

wystarczy zezrobia to pod analize technicza i calamasa spekulatnow sie zleci do roboty...
Najgorzej ,że funty w Polsce nie robią analiz technicznych, tylko kierują się płynnością, a czasem fundamentami(Danielewicz. Płynność jest do d. Wg Holdera zaangażowanie funduszy leci na łeb.
gdyby tak bylo to by nam juz fam wykupily przy tej plynnosci co jest :)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 234 gości