LSI Software [LSI] cz.3

wszystko na temat spółek publicznych
antyAnalityk
Sierżant
Posty: 47
Rejestracja: 05 sie 2008 17:19

Postautor: antyAnalityk » 12 wrz 2008 13:27

- Od dłuższego czasu otrzymuję propozycje odkupu akcji LSI Software. Oferty spływają zarówno z kraju, jak i zagranicy. Niektóre są na tyle ciekawe, że zdecydowałem się podjąć rozmowy - powiedział
a ten zagraniczny inwestor to kto?

- Dalszy samodzielny rozwój spółki niesie ze sobą pewne ograniczenia. Dołączenie do większej grupy kapitałowej to dla naszej firmy szansa na dostęp do nowych klientów - tłumaczył prezes

gdyby sprzedawał to by go nie interesowała nowa grupa klientów.

wg. mnie w rachubę wchodzi tylko współpraca. Fuzja? Dokapitalizowanie? Emisja? Opłacało by się skupować z rynku? Wezwanie?

Siewiera ostro zagrywa. Może wzbudzić szersze zainteresowanie lub irytację. Na dwoje baba wróżyła. Chyba że ma już jakieś pewniki.

Jako pierwszy pisałem tu, że bedzie wezwanie na akcje LSI.
Prosze o to dowód i link : na samym dole mój post.
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... start=2235

Kwestia ceny i skupu walorów bo jak widać od początku są one sparkowane i jest bezczelna próba zadołowania akcji i odbioru od drobnych. Tak było od początku i było to robione z premedytacją rządzi kursem nie ten co chce rządzić ale ten co ma na to środki.
Na rynku idzie odbicie po spadkach to zaczyna wypływać na światło dzinne po co było dołowanie.

Wiem też więcej o tym co tu jest grane i jak zostały zebrane informacje ile jest na czyim koncie walorów, jest kilku grubszych którzy nie oddadzą pół darmo tych akcji i o to idzie gra.

30 zł i możemy negocjować Panowie, a ten straszak 98 k akcji to kolesia z Softechu który nagrał ten deal.

Trzymać zwieracz będzie grubo bo spółka warta tego.

Więcej nie napisze,
cześć

REKLAMA


Edek_Leszczyk
Starszy chorąży
Posty: 1243
Rejestracja: 09 maja 2007 11:19

Postautor: Edek_Leszczyk » 12 wrz 2008 13:46

Ciekawe czy Novitus kupil LSI:

Przy cenie 8,5 LSI jest warte 27 mln, za pol roku zysk netto LSI to 1 mln, czyli można szacować, że za cały 2008 będzie jakieś 2 - 2,5 mln - czyli C/Z ponad 10. A wiadomo, że będą musieli zapłacić nie 8,5 zł a minimum 11 zł.

Novitus skapi na maksa i od półtora roku nie może nic przejąć mimo, ze ma ful kasy więc nie sadze by dał tyle za LSI, choc z drugiej strony LSI ma ładnąa rentownosc netto a wlasnie takich spolek szuka Novitus, tylko nie sadze, ze po takiej cenie...
Na akcjach, inaczej niz w lozku, jestem długodystansowcem :lol:

detal
Sierżant sztabowy
Posty: 137
Rejestracja: 22 kwie 2007 13:45

Postautor: detal » 12 wrz 2008 13:50

- Od dłuższego czasu otrzymuję propozycje odkupu akcji LSI Software. Oferty spływają zarówno z kraju, jak i zagranicy. Niektóre są na tyle ciekawe, że zdecydowałem się podjąć rozmowy - powiedział
a ten zagraniczny inwestor to kto?

- Dalszy samodzielny rozwój spółki niesie ze sobą pewne ograniczenia. Dołączenie do większej grupy kapitałowej to dla naszej firmy szansa na dostęp do nowych klientów - tłumaczył prezes

gdyby sprzedawał to by go nie interesowała nowa grupa klientów.

wg. mnie w rachubę wchodzi tylko współpraca. Fuzja? Dokapitalizowanie? Emisja? Opłacało by się skupować z rynku? Wezwanie?

Siewiera ostro zagrywa. Może wzbudzić szersze zainteresowanie lub irytację. Na dwoje baba wróżyła. Chyba że ma już jakieś pewniki.

Jako pierwszy pisałem tu, że bedzie wezwanie na akcje LSI.
Prosze o to dowód i link : na samym dole mój post.
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... start=2235

Kwestia ceny i skupu walorów bo jak widać od początku są one sparkowane i jest bezczelna próba zadołowania akcji i odbioru od drobnych. Tak było od początku i było to robione z premedytacją rządzi kursem nie ten co chce rządzić ale ten co ma na to środki.
Na rynku idzie odbicie po spadkach to zaczyna wypływać na światło dzinne po co było dołowanie.

Wiem też więcej o tym co tu jest grane i jak zostały zebrane informacje ile jest na czyim koncie walorów, jest kilku grubszych którzy nie oddadzą pół darmo tych akcji i o to idzie gra.

30 zł i możemy negocjować Panowie, a ten straszak 98 k akcji to kolesia z Softechu który nagrał ten deal.

Trzymać zwieracz będzie grubo bo spółka warta tego.

Więcej nie napisze,
cześć
Zgadzam sie w calosci, tak na marginesie ostatnie trzy dni to byly tylko moje papiery po tym jak bank obnizyl mi zdolnosc kredytowa o 50% tak bez powodu i musialem sie skrocic o 14 kola papieru, wiec mieliscie promocje, pocieszenie to ze zostalo mi jeszcze 70% papieru i teraz napewno tanio nie oddam :twisted:

antyAnalityk
Sierżant
Posty: 47
Rejestracja: 05 sie 2008 17:19

Postautor: antyAnalityk » 12 wrz 2008 13:57

Ciekawe czy Novitus kupil LSI:

Przy cenie 8,5 LSI jest warte 27 mln, za pol roku zysk netto LSI to 1 mln, czyli można szacować, że za cały 2008 będzie jakieś 2 - 2,5 mln - czyli C/Z ponad 10. A wiadomo, że będą musieli zapłacić nie 8,5 zł a minimum 11 zł.

Novitus skapi na maksa i od półtora roku nie może nic przejąć mimo, ze ma ful kasy więc nie sadze by dał tyle za LSI, choc z drugiej strony LSI ma ładnąa rentownosc netto a wlasnie takich

To nie jest kwestia ile Novitus czy inni chcą dać tylko ile chce Siewierowaty.
35 mln za jego pakiet to akurat na pole golfowe starczy :twisted:

Edek_Leszczyk
Starszy chorąży
Posty: 1243
Rejestracja: 09 maja 2007 11:19

Postautor: Edek_Leszczyk » 12 wrz 2008 14:03

Ciekawe czy Novitus kupil LSI:

Przy cenie 8,5 LSI jest warte 27 mln, za pol roku zysk netto LSI to 1 mln, czyli można szacować, że za cały 2008 będzie jakieś 2 - 2,5 mln - czyli C/Z ponad 10. A wiadomo, że będą musieli zapłacić nie 8,5 zł a minimum 11 zł.

Novitus skapi na maksa i od półtora roku nie może nic przejąć mimo, ze ma ful kasy więc nie sadze by dał tyle za LSI, choc z drugiej strony LSI ma ładnąa rentownosc netto a wlasnie takich

To nie jest kwestia ile Novitus czy inni chcą dać tylko ile chce Siewierowaty.
35 mln za jego pakiet to akurat na pole golfowe starczy :twisted:
35 mln za 33% akcji Novitus w zyciu nie da - maksymalna cena za ile Novitus bedzie sklonny kupic to ok. 12 zł na akcje.

To juz predzej widze Elzaba.
Na akcjach, inaczej niz w lozku, jestem długodystansowcem :lol:

zenon
Starszy chorąży
Posty: 1492
Rejestracja: 11 kwie 2007 20:17
Lokalizacja: kozia wólka
Kontakt:

Postautor: zenon » 12 wrz 2008 17:52

Edek, skróć opis bo za dużo miejsca zabierasz. Za dużo trzeba przewijać.

Zgłaszają się do niego, ale może chodzi też o to, żeby zrobić emisję kierowaną?

On ma akcje uprzywilejowane, nasze mają trochę mniejszą wartość.

Ale udział w zyskach jest ten sam.

MJ_80
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 249
Rejestracja: 02 lis 2007 10:22

Postautor: MJ_80 » 12 wrz 2008 17:56

- Od dłuższego czasu otrzymuję propozycje odkupu akcji LSI Software. Oferty spływają zarówno z kraju, jak i zagranicy. Niektóre są na tyle ciekawe, że zdecydowałem się podjąć rozmowy - powiedział
a ten zagraniczny inwestor to kto?

- Dalszy samodzielny rozwój spółki niesie ze sobą pewne ograniczenia. Dołączenie do większej grupy kapitałowej to dla naszej firmy szansa na dostęp do nowych klientów - tłumaczył prezes

gdyby sprzedawał to by go nie interesowała nowa grupa klientów.

wg. mnie w rachubę wchodzi tylko współpraca. Fuzja? Dokapitalizowanie? Emisja? Opłacało by się skupować z rynku? Wezwanie?

Siewiera ostro zagrywa. Może wzbudzić szersze zainteresowanie lub irytację. Na dwoje baba wróżyła. Chyba że ma już jakieś pewniki.

Jako pierwszy pisałem tu, że bedzie wezwanie na akcje LSI.
Prosze o to dowód i link : na samym dole mój post.
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... start=2235

Kwestia ceny i skupu walorów bo jak widać od początku są one sparkowane i jest bezczelna próba zadołowania akcji i odbioru od drobnych. Tak było od początku i było to robione z premedytacją rządzi kursem nie ten co chce rządzić ale ten co ma na to środki.
Na rynku idzie odbicie po spadkach to zaczyna wypływać na światło dzinne po co było dołowanie.

Wiem też więcej o tym co tu jest grane i jak zostały zebrane informacje ile jest na czyim koncie walorów, jest kilku grubszych którzy nie oddadzą pół darmo tych akcji i o to idzie gra.

30 zł i możemy negocjować Panowie, a ten straszak 98 k akcji to kolesia z Softechu który nagrał ten deal.

Trzymać zwieracz będzie grubo bo spółka warta tego.

Więcej nie napisze,
cześć
Zgadzam sie w calosci, tak na marginesie ostatnie trzy dni to byly tylko moje papiery po tym jak bank obnizyl mi zdolnosc kredytowa o 50% tak bez powodu i musialem sie skrocic o 14 kola papieru, wiec mieliscie promocje, pocieszenie to ze zostalo mi jeszcze 70% papieru i teraz napewno tanio nie oddam :twisted:
Nie wiem czy wezwanie ma jakikolwiek sens chyba, że cena będzie grubo powyżej 13 zł. Bo jeżeli cena będzie poniżej 11 to ile mogą zebrać? Prędzej się Siewiera dogada i sprzeda większy pakiet akcji, a czy większościowy...zobaczymy.

To może być zresztą tylko gra pod windę....wolałbym

zenon
Starszy chorąży
Posty: 1492
Rejestracja: 11 kwie 2007 20:17
Lokalizacja: kozia wólka
Kontakt:

Postautor: zenon » 12 wrz 2008 18:07

MAM PARKIETA TERAZ W RĘKU I CO ZAUWAŻYŁEM ?

TEN TEKST W INTERNECIE BYŁ SKRÓCONY. NIE MA NP. TAKIEGO STWIERDZENIA : ( po zdaniu o terminie do końca października )

- WOLĘ MIEĆ MNIEJSZY PAKIET W DUŻEJ FIRMIE NIŻ KONTROLNY W NIEWIELKIEJ SPÓŁCE-STWIERDZIŁ.

raczej myśli o synergii. Ja obstawiam grupę COMP.

Srinivas Achanta
Starszy plutonowy
Posty: 36
Rejestracja: 08 lip 2008 11:15
Lokalizacja: Ohio

Postautor: Srinivas Achanta » 14 wrz 2008 00:26

MAM PARKIETA TERAZ W RĘKU I CO ZAUWAŻYŁEM ?

TEN TEKST W INTERNECIE BYŁ SKRÓCONY. NIE MA NP. TAKIEGO STWIERDZENIA : ( po zdaniu o terminie do końca października )

- WOLĘ MIEĆ MNIEJSZY PAKIET W DUŻEJ FIRMIE NIŻ KONTROLNY W NIEWIELKIEJ SPÓŁCE-STWIERDZIŁ.

raczej myśli o synergii. Ja obstawiam grupę COMP.
jestes pewien?

zenon
Starszy chorąży
Posty: 1492
Rejestracja: 11 kwie 2007 20:17
Lokalizacja: kozia wólka
Kontakt:

Postautor: zenon » 14 wrz 2008 17:28

nie. a może ten zagraniczniak?

luzer2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2148
Rejestracja: 26 mar 2008 01:52

Postautor: luzer2 » 15 wrz 2008 06:32

spekulowac mozna ... ale po co w tej chwili ? jedno jest pewne ze tak jak wielokrotnie zwracalem uwage : niska wycena i rosnace zyski nie pozostana niezauwazone ... jednym slowem sa chetni na kawalek z tego tortu
nastepnym pewnikiem jest fakt ze w ostatnich 2 miesiacach akcje byly systematycznie i bardzo konsekwentnie zbierane przez bardzo niewielkie grono osob jesli nie przez kogos jednego tylko ....
w piatek poszlo jedynie niecale 16 000 szt , najwieksza transakcja to 700 szt , kilka po 500 a reszta 200 - 300 szt , po poludniu handel praktycznie zamarl
ta niewielka plynnosc moze miec rozne skutki ale chyba swiadczy to o fakcie ze ludzie nie sa skorzy do sprzedazy
tekst artykulu moze sugerowac ze prezio postanowil '' podzielic sie '' wladza ... gdyby tak bylo to powinno to byc odebrane bardzo pozytywnie przez rynek ... i miejmy nadzieje ze tak sie stanie
p.s bardzo chcialbym miec szanse sprzedawac akcje za kilka lat ... po 100 zl tak jak pisalem jeszcze w zeszlym roku dokonujac pierwszych zakupow

zenon
Starszy chorąży
Posty: 1492
Rejestracja: 11 kwie 2007 20:17
Lokalizacja: kozia wólka
Kontakt:

Postautor: zenon » 15 wrz 2008 07:01


ta niewielka plynnosc moze miec rozne skutki ale chyba swiadczy to o fakcie ze ludzie nie sa skorzy do sprzedazy
ani też do kupna...

Temat dnia [2008-09-15]
Obrazek
Ochnik planuje ekspansję na Ukrainie

Ochnik - producent odzieży oraz galanterii skórzanej - do końca 2008 roku chce powiększyć swoją sieć o osiem kolejnych placówek. Jak dowiedział się Retailnet.pl, firma planuje również otworzyć własną spółkę na Ukrainie i stworzyć tam sieć salonów. Obecnie spółka ma 32 salony firmowe w Polsce, z czego pięć zostało otwartych w tym roku.

luzer2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2148
Rejestracja: 26 mar 2008 01:52

Postautor: luzer2 » 17 wrz 2008 16:38

a komu teraz lewary puszczaja , co ?

luzer2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2148
Rejestracja: 26 mar 2008 01:52

Postautor: luzer2 » 19 wrz 2008 00:27

oj dzieci , dzieci ... zachcialo sie gry ... na kredyt , a stara metoda : zlotowka do zlotowki i do gory to juz nie w modzie ?
cos do przeczytania i zastanowienia sie ..... :

Ponad 1,5 mld EUR na rozwój turystyki w Polsce

PAP
18.09.2008 20:42
Czytaj komentarze(0)
Zobacz na forum ({PostCount})

Ponad 1,5 mld euro z dotacji unijnych może być przeznaczone na rozwój turystyki w Polsce w latach 2007-2013 - poinformowała wiceminister sportu i turystyki Katarzyna Sobierajska.
"Turystyka znalazła się w większości programów operacyjnych na lata 2007-2013. Zaplanowano przeszło 1,5 miliarda euro możliwych do pozyskania na jej rozwój" - powiedziała Sobierajska podczas czwartkowego posiedzenia sejmowej komisji gospodarki.

Jak dodała, unijne fundusze będą wykorzystywane głównie w kontekście zbliżających się mistrzostw Euro 2012 na rozwój m.in. infrastruktury noclegowej, gastronomicznej oraz rozbudowę produktów turystycznych.

sowa33
Chorąży
Posty: 810
Rejestracja: 31 mar 2007 22:21
Lokalizacja: Słupsk

Postautor: sowa33 » 19 wrz 2008 09:35

LSI (LSISOFT): Uzupełnienie informacji do korekty raportu za IV kwartał 2007 rok. (raport nr 37/2008)
19.09.2008 08:53 /Emitent/



Raport bieżący nr 37/2008
Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd LSI Software S.A. w Łodzi oświadcza, iż przekazując korektę skonsolidowanego raportu okresowego za IV kwartał 2007 roku w dniu 20 czerwca 2008 r. nie została pokazana w bilansie skróconego jednostkowego sprawozdania kolumna dotyczącej poprzedniego kwartału oraz w zestawieniu zmian w kapitale za IV kwartał wynik netto nie został podzielony jako wynik kwartału i wynik z poprzedniego okresu a został w całości wpisany jako wynik netto oraz w miejsce kapitału własnego został podany kapitał zakładowy. Poprawione dane bilansu i zestawienia zmian w kapitale umieszczone zostały w załączniku. Załączniki: Plik;Opis
Grzegorz Siewiera - Prezes Zarządu
Paweł Tarnowski - Wiceprezes Zarządu


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: paaulinka i 92 gości