XTB - księga I

wszystko na temat spółek publicznych
KUGID
Starszy chorąży
Posty: 1114
Rejestracja: 05 mar 2016 16:40

Re: XTB - księga I

Postautor: KUGID » 30 lip 2020 03:23

Odrobina pokory Julianie - to co mialo miejsce w marcu - COViD - zdarza się raz na 100 lat. III kwartał będzie jeszcze gorszy , jezeli idzie o wyniki. Marzec to bylo zaskoczenie -stàd 200 mln. Jesienià wszyscy bedà przewidywali 2 falę coronawirusa I bedà ostrozni . Zyskaja spółki typowo covidowe : Mercator, Harper itd.
krugid...Pokory??..pokaz jaka firma przynosi 100 Baniek kwartalnie nawt pomijajac prawei 200 Baniek..ktore wyjeli w 1 qw....i ma kapitalizacje 2.X mld PLN...??.To nie chodzi o pokore ale o realizm....I dlatego smieszą mnie te cale dywagacje.....

na rynku liczy sie tylko czy podejmujesz sluszne decyzje....czy twoj system dziala czy na nim zarabiasz czy budujesz wiekszy portfel..czy nie...

Jestem pewien swoich decyzji ..uwazam ze XTB jest jedna z najlepszych fundamentalnie i prorozwojowych spolek na GPW...dokladnie tak tez sadzilem jak byl po 7 PLN...8 PLn 9..PLN....pomimo ze Ei sprzedawalo 18 MLN kwitow po 6 PLN..bo uwazam ich za FRA.JE>ROW.....czas po raz kolejny pokaze czy sie mylilem czy nie.... :lol: 8) :lol:

uwazam ze to co zrobil Ei..to jednoznaczne z tym co zrobilo OFE...na 11 bit sypiac po 10 pln i 15 PLn...w 2014 roku...

jelsi chodzi o spolki coviddowe to ...tylko MRC pokazuje mocne zyski...pytanie jak jest z keszem...reszta to tylko Podpinka do Covidowej jazdy ktora za rok moze byc popiolem jak Miliardy dawek szczepionek trafi na rynek a ich...Marzenia o wielkich zyskach .....beda pekac jak banka mydlana.......i wrocą do starej slabej malo rentownej dzialalnosci operacyjnej....ktore w sumie reprezentuja caly czas... :lol: 8) :lol:

i jeszce jedno co do mnie...ja na prawde juz nie poluje na procenty..z takim kapitalem jakim zagrywam coraz wiekszae znaczenie ma bezpieczenstwo..z gieldy wyjmuje hajs na inne inwetycje...JUZ nie zyje marzeniami o wielkich kwotach bo te marzenia sie juz spelnily...a im wiecej masz kasy tym wiekszy bol glowy.w co wielu nie wierzy,.ale wlasnie tak jest......dlatego staram sie wybierac coraz bardziej selektywne spolki...ktore maja szanse w LONG term zwiekszac mocno swoją pozycje a co za tym idzie i kapitalizacje....i to tylko dlatego ze wsiaklem w RYNEk..inazcej juz dawno bym sobie dal na luz ..i na luzaku zyl...pewnie do konca swoich dni...Ale Rynek mnie wkreca..tu nie chodzi o cyferki juz ale ...o to zeby te cyferki NIE byly bezproduktywne....skoro system dziala i jest niezly ..to kreci mnie rozkminianie spolek i rynku i pakowanie tam kasy....to juz stalo sie moim hobby chociaz juz moglbym wszystko olac.....i na luzaku zyc z tego co JUZ mam.... 8) :lol:
————- Julian ciagle podajesz przyjkład 11Bit; ok, Ja tym też na tym sporo zarobiłem, ale się tym nie chwalę. Nie wiem jaka kwotà obracasz-10, 20 mln? Dużo czy mało zależy dla kogo? Piet o COViDU zostanie nie długo I skorxustaja na tym spółki majàce szerokie kanky dystrybucji , bo będzie popytu na rękawiczki, środki czystosci, testy.... Pomimo szczepionki - najszybciej pszyszly rok - te produkty bedà notowały ponadprzeciętnà sprzedaż. Co do napompowanych balonow Biomed podzielam Twoje zdanie -tutaj skonczy się jak na Mabionie. Podejrzewam , że dzisiaj wywaliłeś spory pakiet o ile nie całość. No coz zobaczymy co dalej. PS. Mercator rozbudzil nadzieje, jest jeszcze kilka spółek, którym sprzyja Covid i pozytywnie zaskoczà..

REKLAMA


Acrobata
Starszy chorąży
Posty: 1824
Rejestracja: 24 lip 2017 08:37

Re: XTB - księga I

Postautor: Acrobata » 30 lip 2020 06:39

no to jak rano pika w dół ,żeby powoli wyjść na powierzchnię w ciągu dnia?

ekomaniak
Chorąży
Posty: 769
Rejestracja: 01 kwie 2016 07:12

Re: XTB - księga I

Postautor: ekomaniak » 30 lip 2020 07:53

Ten papier trzeba mieć choćby pod zakupy funduszy po wejściu do mwig40

GH05T
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3808
Rejestracja: 29 wrz 2017 08:10

Re: XTB - księga I

Postautor: GH05T » 30 lip 2020 07:55

Cofka do 14 zł pewna i tam można myśleć o zakupach
TO JEST WODA NA MLYN DLA xtb

WSZYSTKO CO PISZE NIE JEST REKOMENDACJA

***** SZERYFA PO STOKROC

mistrzsardu
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 10 maja 2006 18:49

Re: XTB - księga I

Postautor: mistrzsardu » 30 lip 2020 08:04

Obrót 170 307 820
Transakcje 19 312
8800zl/transakcja
kto sprzedawal? grubas czy szarancza ktora z braku 300mln odleciala i teraz obsiądzie co innego?
Leszcz i obrót 170 milionów? Nie żartuj, tu grubasy działały.
Cierpliwość, dystans i otwarty umysł!

wania91
Starszy chorąży
Posty: 1173
Rejestracja: 06 maja 2007 13:04

Re: XTB - księga I

Postautor: wania91 » 30 lip 2020 08:31

jest i kluczowa ankieta w temacie XTB: https://www.facebook.com/TopPickspl-w-p ... 485827456/

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 30 lip 2020 08:36

Krugid ...to nie tylko przyklad 11 bit...ale tez na kwitach ktore byly Potem moimi glownymi kwitami.....

ja sie pzryzwyczailem ze rynek potrafi meczyć ....i potrafi psychologicznie wplywac na Akcjonariuszy..np MOj F51 spzred lat ktorego srednia mialem w okolicach 12 -13 PLN.......z 17 PLn zawalili sie na 12 PLn..i meczyli bule potem z 35 zwalili sie na 18 PLN...i meczyli bule zeby ostatecznie pojechac na 55...PLN...Niestety debiut okazal sie technicznym niewypalem ...i papaier stracil dla mnie atrakcyjnosc inwestycyjna...a kurs sie zwalil...

Obrazek


TSgames...

kupowalem po 80-90 w lutym-marcu....potem dobieralem ..rynek meczyl Bule pzrez wiele miesiecy....Ile to ja sie nie nasluchalem ze To spolka 1 gry...ze to spolka ktora co miala zarobic juz zarobila..itp...

poczatki byly trudne ....pomimo wzrostow jednak te wzrosty nie byli LIGHTOWE...wiele miesiecy siedzenia i mialem zyski...tylko 50%....a teraz TSgames jest po 550 PLN..a nie np po 125....czy 116...jak to bylo we wrzesniu jeszce 2019 roku...czyli po wielu wielu miesiacach siedzenia na kwicie....ale nie odpuscilem bo wiedzialem ze to jest DObry kwit....

Obrazek


wiesz czym rzoni sie XTB od owych kwitow wczensiejszych...Ze XTB...ma pond 800 MLN PLN...na kotach przy wycenie tylko 3 Razy wiekszej NIZ ilosc kasy na owych kontach...tym ze potrafi zarabiac po 100-200 MLn Kwartalnie ...co nawet dla TSgames jest FAntasmagoria bo zarabiaja po 30-40 MLN PLN...( tyle xtb wyjal pod koniec TAmtego roku)....i tym ze nie krecili TAkich obrotow ....

Suma sumarum.....tak jak wczesniej w przypadku moich innych spolek ....uwazam XTB za bardzo perspektywiczny KWIT...w dodatku patrzac na jego WYNIKI ..FUNDMENTY..rozwoj to ze w 2 qw ....Spoelnili zalozenia i NOWYCH klientow przybywa Srednoo 10 K miesiecznie..sprawi ze budowana baza .....coraz wieksza z miesiaca na miesiac bedzie przynosila efekty finasowe....Jakbym mial wybierac teraz w co inwestowac czy w BAlonowe covidowe spolki czy w balonowe fotowoltaiczne spolki czy w drogie Growe spolki....to zdecydowanie wybralbym XTB...


co do kapuchy....jak mowie biorac pod uwage to ze juz mam pare nieruchodmosci mam gdzie mieskac mam gdzie odpowczywac mam gdzie wyjezdzac na wakacje itp...to takasa ktora mam jest dla mnie juz cyferkami...starcza mi na wszystko ...fajnie pzrezywam zycie....ne mam jakies wiekszych nalogow zeby stawala sie ona czarna dziura dla moich finansow...jestem w miare rozsadny w wydawaniu kasy ale nie sknerowaty....Jest COOL....dlatego NIE mam abicji zeby zarabiac....SZBKo na Pompkach jakis MAGA procentow....bo Kapitalu mam wystarczajaco....teraz moja ambicja jest to zeby inwestowac w Bezpieczne prozozwojowe aktywa....glowna sila mojego portfela...cos a la...11 bit...cos a la cdr..cos ala TSGAME...i osobiscie nie mam watpliwaoci...ze XTB jest tego typu inwestycją....z jego P/E 7 z jego KAPUCHA vs KApitalziacja 3 ...z jego Potencjalem rozwoju i dalszych zyskow...


Co do tej pokory to zaczyanlem z 40 K....i bylem zielony ale trafilem na dobry czas...teraz jestem duzo bardziej doswiadczony mam wieksa kapuche i nawet na TRUDNYM rynku potrafie wybierac ciekawe spolki...dlatego TU nie chodzi o Pokore tylko o Opracowanie skutecznego systemu..ktory pzrez LATA spowodowal ze z 40 K i roznych Historii gieldowych i naszego banana osiagnalem To co mam....i tego sie tzrymac bede nadal....Kupowanie Moim zdnaime perspektywicznych i niedowartosciowanych spolek...To jest ten system...jelsi potencjal sie ucina lub juz wyczerpuje wychodze i szukam nowych potencjalnych Okazji....

a i jeszce jedno krugid..pisales zmiennosc na rynkach trafia sie raz na 100 LAT....otorz wykresy wskazują na cos zuplnie innego....plynnosc pzrechodzenia duzej czesci tej bazy od akcji do grania na indexach i surowacach moze byc spora...w zaleznosci o zachowania sie rynku akcji....A z wiekszej bazy...klientwo i z wiekszego grania na Roznych instrumantach ...XTB powinni wyhaczac wiekszy kesz i wieksze przychody.....I wlansie datego XTB ma taki potencjal rozwoju....I jest NIedowartosciowany rynnkowo NIE TYLKO TU I TERAZ...ale patzrac na przyszlosc jego potencjalnych zyskow....wraz z Pojawiajacymi sie niepewnosciami zmiennosciami na roznych instrumentach finasowych....

BAZA klientow jest znacznie wieksza niz w 2019 czy w popzrednich latach Ta baza ciagle rosnie i to Na co zwraca uwage XTB bedzie glownym motorem napedowym Przyszlych wynikow XTB....pewnie dlatego pewnie mysla rownie o jakis ewentualnych pzrejeciach czy synergiach ich biznesu z KIMS innym operujacym juz na innych rynakch....niz np.europa...

Obrazek

Muumipeikko
Młodszy chorąży
Posty: 690
Rejestracja: 28 maja 2020 11:26

Re: XTB - księga I

Postautor: Muumipeikko » 30 lip 2020 08:52

facet od razu widze ze nie brales dzisiaj lekow

weż pigułkę luj jan

Muumipeikko
Młodszy chorąży
Posty: 690
Rejestracja: 28 maja 2020 11:26

Re: XTB - księga I

Postautor: Muumipeikko » 30 lip 2020 08:59

xtb to broker glownie
a wiec orly czy nie wiecie z czego broker zyje
i dlaczego takie zyski byly
i czy beda jeszcze wieksze
moze i beda ale pod warunkiem ze znajda nastepnych dawcow kapitalu bo dotychczasowi juz zostali skutecznie oskubani i wyleczeni z foreksu co dobitnie widac po wynikach xtb

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 30 lip 2020 09:02

ciekawe ....na jakiech MINUSACh...dzisiaj bedzie to "realizowanie zyskow"...wczoraj bylo na -30%....i kapitalziacja spadla o 1 MLD PLN....przy zyskach zredu 100 BANIEk...qwartalnie...czyli takich ..jakich niewiele podmiotow na CALYM naszym bananie jest w stanie osuiagac...

Nie dajcie sobie wmowic ze to byla realizacja ZYSKOW...to TYLKo totalny *** tak realizuje zyski...tego typu zyski byly realizowane tez i pponizej 10 PLN..co bylo potem??...z KURSEM??.. :lol: 8)
Ostatnio zmieniony 30 lip 2020 09:05 przez Julian11, łącznie zmieniany 1 raz.

Vadera
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 308
Rejestracja: 15 lip 2020 19:43

Re: XTB - księga I

Postautor: Vadera » 30 lip 2020 09:04

Na zaprzyjaźnionym forum, już nawet na wątku Aitona naganiają na XTB....
Do czego to doszło.

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: XTB - księga I

Postautor: pandorinium » 30 lip 2020 09:06

To dzisiaj kolejne -30%?

E, chyba nie, bo coś mi się zdaje że do gry po stronie K weszły fundy.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2020 09:07 przez pandorinium, łącznie zmieniany 1 raz.

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: XTB - księga I

Postautor: trance » 30 lip 2020 09:07

Jeszcze trochę i będę sprzedawał ze stratą w ramach optymalizacji podatkowej :lol:

faceoff
Sierżant
Posty: 42
Rejestracja: 02 wrz 2019 09:31

Re: XTB - księga I

Postautor: faceoff » 30 lip 2020 09:11

Wiecznie spadać nie będzie:)

yanek z hor
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3747
Rejestracja: 25 lip 2017 08:40

Re: XTB - księga I

Postautor: yanek z hor » 30 lip 2020 09:12

Bedzie dzisiaj zielono. Mozna wpadać w panike, ale wszystko ma swój kres

dokupiłem znowu
"bandyty nie ma" - Cymcyk
S EURO na M 4,59 S EURO na M 4,665 FW20 L 1928
1/4xtb - 16,0 PKN 1/4- 62,6 Mercator 1/4 282


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości