TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

wszystko na temat spółek publicznych
trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: trance » 07 mar 2020 01:15

Jak tak "inwestorze" cdr, który nigdy nie będzie wyżej niż 220zl?
No po kilku latach może trafisz i za kilka miesięcy cdr zaliczy zjazd.
Też się pochwalę potem, że to przewidziałem;-D

Na boombicie mogłeś straty odrobić, tak często podawales go jako przykład przecież;D

I taurona w wigu20 zostawili.
Módl się by wirusa szybko zwalczyli, bo kurs zleci poniżej złotówki i w 2024 może wyjdziesz na zero jak poprawi się sentyment na rynku.
Przypomnij mi tylko, co za *** pisał, że Tauron nie spadnie NIGDY poniżej 1,4 zł?;:D

REKLAMA


GH05T
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3808
Rejestracja: 29 wrz 2017 08:10

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: GH05T » 08 mar 2020 04:10

Szok że można być takim blaznem jak lelu od kupowania w ciemno i dziadka drynia.
TO JEST WODA NA MLYN DLA xtb

WSZYSTKO CO PISZE NIE JEST REKOMENDACJA

***** SZERYFA PO STOKROC

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: trance » 09 mar 2020 09:41

Groszówki już za chwilę;D

Jak tam dryniol Twoja bezpieczna przystań, której kryzys nie sięga?
W końcu w czasach kryzysu wszyscy i tak używają prądu, co?;D

jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7512
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: jarek111 » 09 mar 2020 09:57

dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 12 mar 2020 10:01

Skończyła się pewna era (w końcu). Przyszedł kres nadmuchanym balonom. Obecnie leci wszystko, ale za chwilę rynek się uspokoi i będzie szukał pewnych oraz tanich spółek na rynku, mających stabilne biznesy, dochody i zyski, wspieranych przez Państwo Polskie i UE, niezagrożonych bankructwem.
Jeszcze zatesnicie za spółkami SP. (pisalem to juz ponad rok temu).
Pisalem również wiele razy, że kolejne lata to bessa gamedev i hossa energetyki.
Tauron c/wk 0.08 :shock: 8)
Ostatnio zmieniony 12 mar 2020 10:15 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

inkub
Starszy sierżant
Posty: 88
Rejestracja: 05 cze 2011 20:15

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: inkub » 12 mar 2020 10:11


Tauron c/wk 0.08 :shock: 8)
Będzie dodruk akcji i wskaźniki się poprawią ;)

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 12 mar 2020 10:18


Tauron c/wk 0.08 :shock: 8)
Będzie dodruk akcji i wskaźniki się poprawią ;)
Wlej sobie trochę oleju do tej pustej główki. Po 5 zł niech drukują. Zresztą firmom energetycznym niepotrzebne są dodruki akcji bo mają duże dodatnie przepływy pieniężne, ale i tak pewnie nie wiesz o czym piszę :roll:
Gorzej jak zrobią dodruki akcji po parę złotych na Bitach i Projektach :shock:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7512
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: jarek111 » 12 mar 2020 12:23


Tauron c/wk 0.08 :shock: 8)
Będzie dodruk akcji i wskaźniki się poprawią ;)
Wlej sobie trochę oleju do tej pustej główki. Po 5 zł niech drukują. Zresztą firmom energetycznym niepotrzebne są dodruki akcji bo mają duże dodatnie przepływy pieniężne, ale i tak pewnie nie wiesz o czym piszę :roll:
Gorzej jak zrobią dodruki akcji po parę złotych na Bitach i Projektach :shock:

inwestycji w energetykach jest sporo to kazdy wie a kasy nie ma wiec emisja akcji wskazana ale by sie udala cena musi byc niska . te pieniadze ktore energetyka generuje beda zagospodarowane do ratowania spolek skarbu panstwa ktore sa nie rentowne lub maja problemy finansowe ale stanowia wazny trzon w kolejnych wyborach (np gornictwo) .takie sa fakty
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

klapaucjusz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3478
Rejestracja: 18 lis 2005 20:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: klapaucjusz » 12 mar 2020 14:23

Skończyła się pewna era (w końcu). Przyszedł kres nadmuchanym balonom. Obecnie leci wszystko, ale za chwilę rynek się uspokoi i będzie szukał pewnych oraz tanich spółek na rynku, mających stabilne biznesy, dochody i zyski, wspieranych przez Państwo Polskie i UE, niezagrożonych bankructwem.
Jeszcze zatesnicie za spółkami SP. (pisalem to juz ponad rok temu).
Pisalem również wiele razy, że kolejne lata to bessa gamedev i hossa energetyki.
Tauron c/wk 0.08 :shock: 8)
jak kupowałeś Tauron pow. 2,5 to pisałes o balonie na grach - od tamtej pory Tauron spadał a CD i TSG rosły - przy pierwszych objawach koronawirusa można je było sprzedać z grubym zyskiem a Turon był po 1.5 - dziś groszówki - Większego idiotę trudno znaleźć !!! przestań się kompromitować - chyba że lubisz być pośmiewiskiem
Gwint to maszynka do zarabiania pieniędzy !

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 12 mar 2020 18:42

Skończyła się pewna era (w końcu). Przyszedł kres nadmuchanym balonom. Obecnie leci wszystko, ale za chwilę rynek się uspokoi i będzie szukał pewnych oraz tanich spółek na rynku, mających stabilne biznesy, dochody i zyski, wspieranych przez Państwo Polskie i UE, niezagrożonych bankructwem.
Jeszcze zatesnicie za spółkami SP. (pisalem to juz ponad rok temu).
Pisalem również wiele razy, że kolejne lata to bessa gamedev i hossa energetyki.
Tauron c/wk 0.08 :shock: 8)
jak kupowałeś Tauron pow. 2,5 to pisałes o balonie na grach - od tamtej pory Tauron spadał a CD i TSG rosły - przy pierwszych objawach koronawirusa można je było sprzedać z grubym zyskiem a Turon był po 1.5 - dziś groszówki - Większego idiotę trudno znaleźć !!! przestań się kompromitować - chyba że lubisz być pośmiewiskiem

klapaucjusz po pierwsze; jak zaczynałem od niewielkich ilości po 2,50 zł to od tego czsu zdążył spaść do 1,40 zł, wrócić na 2,50 i ponownie spaść. W tym czsie obróciłem zepakiem i tauronem z 10 razy, jak nie lepiej.
Po drugie; jak się zaczynam interesować branżą to na wiele lat a nie na tydzień, więc nie interesuje mnie łapanie absolutnych dołków i górek.
Przy takich spadkach czuję się z tym papierem bezpiecznie i o to chyba chodzi na giełdzie.
Jeszcze raz powtarzam, że gdzieś są granice absurdu w wycenach spółek, zarówno tych na górze (gamedev),
jak i tych na dole (energetyka). Zrozum w końcu, że ja inwestuję długoterminowo, wykorzystując wahania,
ale branży i spółek przez najbliższe 5 lat nie zmienię. Spółka która zarabia ponad miliard rocznie (nie liczę księgowych odpisów) jest wyceniana na ponad miliard zł czyli praktycznie kapitalizacja/zysk netto 1/1.
Dla mnie Tauron może być nawet po 1 groszu na giełdzie, jak co rok wypłaci mi 20 groszy dywidendy.
Przyjdzie taki czas że te growe "perły" będa szorowały na dnie, a energetyką wszyscy będą zachwyceni tak jak
przez ostatnie lata grami. Ty mi opowiadasz o tym co było, a ja próbuję uświadomić na forum wszystkim
mistrzom giełdy, którzy tylko zarabiają, co będzie w przyszłości.
Wspomnisz jeszcze kiedyś tego idiotę dryniola :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Trader
Chorąży sztabowy
Posty: 4975
Rejestracja: 16 paź 2009 14:40

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: Trader » 12 mar 2020 23:47

Skończyła się pewna era (w końcu). Przyszedł kres nadmuchanym balonom. Obecnie leci wszystko, ale za chwilę rynek się uspokoi i będzie szukał pewnych oraz tanich spółek na rynku, mających stabilne biznesy, dochody i zyski, wspieranych przez Państwo Polskie i UE, niezagrożonych bankructwem.
Jeszcze zatesnicie za spółkami SP. (pisalem to juz ponad rok temu).
Pisalem również wiele razy, że kolejne lata to bessa gamedev i hossa energetyki.
Tauron c/wk 0.08 :shock: 8)
jak kupowałeś Tauron pow. 2,5 to pisałes o balonie na grach - od tamtej pory Tauron spadał a CD i TSG rosły - przy pierwszych objawach koronawirusa można je było sprzedać z grubym zyskiem a Turon był po 1.5 - dziś groszówki - Większego idiotę trudno znaleźć !!! przestań się kompromitować - chyba że lubisz być pośmiewiskiem

klapaucjusz po pierwsze; jak zaczynałem od niewielkich ilości po 2,50 zł to od tego czsu zdążył spaść do 1,40 zł, wrócić na 2,50 i ponownie spaść. W tym czsie obróciłem zepakiem i tauronem z 10 razy, jak nie lepiej.
Po drugie; jak się zaczynam interesować branżą to na wiele lat a nie na tydzień, więc nie interesuje mnie łapanie absolutnych dołków i górek.
Przy takich spadkach czuję się z tym papierem bezpiecznie i o to chyba chodzi na giełdzie.
Jeszcze raz powtarzam, że gdzieś są granice absurdu w wycenach spółek, zarówno tych na górze (gamedev),
jak i tych na dole (energetyka). Zrozum w końcu, że ja inwestuję długoterminowo, wykorzystując wahania,
ale branży i spółek przez najbliższe 5 lat nie zmienię. Spółka która zarabia ponad miliard rocznie (nie liczę księgowych odpisów) jest wyceniana na ponad miliard zł czyli praktycznie kapitalizacja/zysk netto 1/1.
Dla mnie Tauron może być nawet po 1 groszu na giełdzie, jak co rok wypłaci mi 20 groszy dywidendy.
Przyjdzie taki czas że te growe "perły" będa szorowały na dnie, a energetyką wszyscy będą zachwyceni tak jak
przez ostatnie lata grami. Ty mi opowiadasz o tym co było, a ja próbuję uświadomić na forum wszystkim
mistrzom giełdy, którzy tylko zarabiają, co będzie w przyszłości.
Wspomnisz jeszcze kiedyś tego idiotę dryniola :roll:
Jestem przekonany, że tutaj wchodzi taki akcjonariat, z którym zrobisz kilkukrotną przebitkę.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 13 mar 2020 15:02

Coś mi tutaj śmierdzi wezwaniem :oops:
PGE I ENEA słabiutkie, a Tauron +8% i nie chce iśc dzisiaj w parze z PGE I ENEĄ.
Swoją drogą to się dziwię, że np. ENEA nie robi wezwania. Posiada prawie 4 miliardy zł w kasie, a kapitalizacja Taurona 1,6 miliarda zł. Mieliby za grosze gotowe Jaworzno, zamiast Ostrołeki za ponad 6 miliardów zł :P :lol:
No i Pan Sasin by zyskał, bo nie dość ze sprzedałby ponad 30% Taurona ENEI, to w tejże ENEI ma ponad 50% udział 8)
Ale może jednak......
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 13 mar 2020 19:23

My tu gadu, gadu, energetykę za darmo rozdają, a kontrakty CO2 niepozornie i bez rozgłosu lecą sobie w dół.
https://pl.investing.com/commodities/carbon-emissions
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

GH05T
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3808
Rejestracja: 29 wrz 2017 08:10

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: GH05T » 14 mar 2020 17:31

Coś mi tutaj śmierdzi wezwaniem :oops:
PGE I ENEA słabiutkie, a Tauron +8% i nie chce iśc dzisiaj w parze z PGE I ENEĄ.
Swoją drogą to się dziwię, że np. ENEA nie robi wezwania. Posiada prawie 4 miliardy zł w kasie, a kapitalizacja Taurona 1,6 miliarda zł. Mieliby za grosze gotowe Jaworzno, zamiast Ostrołeki za ponad 6 miliardów zł :P :lol:
No i Pan Sasin by zyskał, bo nie dość ze sprzedałby ponad 30% Taurona ENEI, to w tejże ENEI ma ponad 50% udział 8)
Ale może jednak......
A mi głupota. XD
TO JEST WODA NA MLYN DLA xtb

WSZYSTKO CO PISZE NIE JEST REKOMENDACJA

***** SZERYFA PO STOKROC

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 15 mar 2020 16:22

Coś mi tutaj śmierdzi wezwaniem :oops:
PGE I ENEA słabiutkie, a Tauron +8% i nie chce iśc dzisiaj w parze z PGE I ENEĄ.
Swoją drogą to się dziwię, że np. ENEA nie robi wezwania. Posiada prawie 4 miliardy zł w kasie, a kapitalizacja Taurona 1,6 miliarda zł. Mieliby za grosze gotowe Jaworzno, zamiast Ostrołeki za ponad 6 miliardów zł :P :lol:
No i Pan Sasin by zyskał, bo nie dość ze sprzedałby ponad 30% Taurona ENEI, to w tejże ENEI ma ponad 50% udział 8)
Ale może jednak......
A mi głupota. XD

GH05T Twoja :?: 8)
Ponad 50% kapitału Taurona można przejąć za zaledwie 800 milionów zł, a Ty mi tutaj piszesz o głupocie :roll:
Kup sobie "mądry człowieku" Dino, które jest obecnie warte więcej niż Tauron, PGE i Enea razem wzięte
i udawaj, że to są realne i racjonalne wyceny na naszej giełdzie :oops: :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości