MCI XL Wybicie na pewno będzie górą.

wszystko na temat spółek publicznych
filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 03 paź 2014 10:39

Moje zwątpienie...
nie przesadzaj ty nazywasz się co prawda wyedukowanym inwestorem długoterminowym, ale naprawdę tak jak ja jesteś po prostu spekulantem o troszkę dłuższym horyzoncie...
Tak więc demonizowanie i roli wiary czy zwątpienia nie ma aż takiego znaczenia bo dziś masz ale jutro /w sobotę :lol: / pociagną do tych 15-16 zeta i już wysypiesz i wtedy cię Tomek ani wiara ani wątpliwości nie obchodzą :roll:
To ty wiesz pewnie najlepiej i sam odpowiadasz sobie na swoje rozterki, ale moim zdaniem zbyt szukasz dziury w całym :?
Zresztą rynek nie lubi próżni, nie ty to ktoś inny: jeden rozczarowany drugi zafascynowany spółką czy też świetną ceną za jaką dziś można nabyć walor :!:
Ja do dywidend nie przywiązuje aż takiej kolosalnej roli i naprawdę akcji MCI nie zamieniłbym na PEM aby miec deko więcej niz na lokatach :wink:
Zbyt dobre są perspektywy takich spółek, a do światowych podobnych zbyt duże MCI w wycenie ma dyskonto i stąd upatruję potencjał wzrostu, który z czasem osłodzi też takim jak ty jakieś dygoty i rozterki bo realna kaską jest lekiem na całe zło dla takich jak my spekulantów :lol:

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12652
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 03 paź 2014 10:51

Przypuszczam że katowanie właśnie wczoraj się zakończyło. Ewentualnie niektórzy będą mogli uznać za katowanie IPO PEMu. Cena (chyba) będzie powyżej 90zł i tym samym różnica względem 57.61 będzie robiła duże wrażenie.

Jednak to już koniec katowania beznadziejnymi PRowsko formami premiowania. Teraz to się zmieni na stałe i sukcesowe opłaty dla PEM. Dobra zmiana.

Tym samym fair value spółki wzrośnie z 17 na 20-22. Nie od razu, ale za rok to już chyba tak. Więc i kurs będzie wyższy niż obecnie. Nawet gdyby utrzymywało się solidne dyskonto to i tak będzie wyższy.
W dodatku bardzo niskie wyceny polskich maluchów (dla sWIG80 c/wk ledwo przekracza 1.0) dają sporą przestrzeń do przyszłych wzrostów tego indeksu. A to według wszelkiego prawdopodobieństwa zarówno podniesie NAV jak i zredukuje rynkowe dyskonto.

Ergo naprawdę warto zaczekać. Nawet kupić lub dokupić warto, bo te 10 z ogonkiem to taki żarcik. Pomimo oczywistych i poważnych niedoskonałości MCI cena 10zł jest nonsensownie niska. Tu się nawet 20zł nie da uniknąć. Kwestia czasu. Niezbyt długiego. 2 lata chyba wystarczą.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12652
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 03 paź 2014 10:56

jesteś po prostu spekulantem o troszkę dłuższym horyzoncie..
Nie.

Nazywanie 5-letniego (to nawet dłużej będzie bo te 5 to już jest) inwestowania w oparciu o przesłanki fundamentalne spekulacją jest bez sensu. Nie jestem spekulantem

vetto
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2007
Rejestracja: 17 maja 2014 08:07

Postautor: vetto » 03 paź 2014 11:02

jak pakietówki chodza po 10,80 to wrozba ze jest tanio :)
na rynku jest taniej i nikt nie chce, masz ukrytą sprzedaż 10,55 zbieraj !
:D

pakietówki to żadna wróżba, zdarzają się 20-30% odchylenia w obie strony, transakcje umówione !

stonger1980
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2960
Rejestracja: 20 gru 2005 03:30

Postautor: stonger1980 » 03 paź 2014 11:48

http://mci.pl/analitycy-stawiaja-na-mci-management/


Na łamach wydania Gazety Giełdy Parkiet z dnia 30.09.2014 r., analitycy wytypowali kandydatów do największych zwyżek i spadków notowań w IV kwartale 2014 r. W badaniu ankietowym, w którym wzięli udział analitycy BM Alior Banku, BM BNP Paribas Polska, DM BOŚ, Millenium DM, Quercus TFI, BM BGŻ, DM mBanku, DM Raiffeisen Bank Polska, CDM Pekao oraz HFT Brokers DM, MCI Management został wskazany przez dwóch ekspertów akcji jako jedna ze spółek o największym potencjale wzrostu kursu akcji.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12652
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 03 paź 2014 11:57

http://mci.pl/analitycy-stawiaja-na-mci-management/


Na łamach wydania Gazety Giełdy Parkiet z dnia 30.09.2014 r., analitycy wytypowali kandydatów do największych zwyżek i spadków notowań w IV kwartale 2014 r. W badaniu ankietowym, w którym wzięli udział analitycy BM Alior Banku, BM BNP Paribas Polska, DM BOŚ, Millenium DM, Quercus TFI, BM BGŻ, DM mBanku, DM Raiffeisen Bank Polska, CDM Pekao oraz HFT Brokers DM, MCI Management został wskazany przez dwóch ekspertów akcji jako jedna ze spółek o największym potencjale wzrostu kursu akcji.
A kogo miał wskazać analityk Quercusa? :D
Nie wiem czy będziemy gwiazdą bieżącego kwartału Wyniki Q3 będą słabiutkie, blisko zera. Debiut PEMu nie wszystkich ucieszy, a wielu autentycznie wnerwi.
Jednak potencjał wzrostowy MCI jest naprawdę duży i to się w końcu kiedyś stanie. Może w Q4? Może później? Ale co się odwlecze to nie uciecze.

Pamiętajmy też o tym że od stycznia OFE będą wyprzedawały akcje. To powinno skutkować dużą relatywną przewagą MCI nad polskim rynkiem akcyjnym. Ale z drugiej strony, delikatnie mówiąc, nie powinno sprzyjać wzrostom.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8182
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 03 paź 2014 12:08

Jeśli wyniki takie słabiutkie, co może być przyczyną przyspieszenia publikacji raportu wg ciebie młoddy ? :roll:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12652
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 03 paź 2014 12:30

Jeśli wyniki takie słabiutkie, co może być przyczyną przyspieszenia publikacji raportu wg ciebie młoddy ? :roll:
Nic.
MCI jest coraz prostszą strukturą. Właściwie mogliby raportować kilka dni po zakończeniu kwartału.
Raportowanie przed całym stadem jest słuszną koncepcją. Nie warto ginąć w tłumie.

A słabiutkie bo pakiet ABC+Netia+Indes zyskał raptem 4 miliony.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 03 paź 2014 13:16

jesteś po prostu spekulantem o troszkę dłuższym horyzoncie..
Nie.

Nazywanie 5-letniego (to nawet dłużej będzie bo te 5 to już jest) inwestowania w oparciu o przesłanki fundamentalne spekulacją jest bez sensu. Nie jestem spekulantem
eee w myśl poniżej definicji to wszyscy nimi jesteśmy :wink:
''Spekulacja – jeden z motywów transakcji kupna-sprzedaży. Celem spekulacji jest osiągnięcie określonego dochodu poprzez wykorzystanie przewidywanych zmian cenowych. Przedmiotami tych transakcji są najczęściej instrumenty finansowe, dobra materialne lub nieruchomości.''

vetto
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2007
Rejestracja: 17 maja 2014 08:07

Postautor: vetto » 03 paź 2014 13:22

Jeśli wyniki takie słabiutkie, co może być przyczyną przyspieszenia publikacji raportu wg ciebie młoddy ? :roll:
Nic.
MCI jest coraz prostszą strukturą. Właściwie mogliby raportować kilka dni po zakończeniu kwartału.
Raportowanie przed całym stadem jest słuszną koncepcją. Nie warto ginąć w tłumie.

A słabiutkie bo pakiet ABC+Netia+Indes zyskał raptem 4 miliony.

a te poszły na premie, koszty i uposażenie zarządu
:roll:


http://www.biznesradar.pl/analiza-techn ... azniki/MCI

młoddy
Podporucznik
Posty: 12652
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 03 paź 2014 15:28

jesteś po prostu spekulantem o troszkę dłuższym horyzoncie..
Nie.

Nazywanie 5-letniego (to nawet dłużej będzie bo te 5 to już jest) inwestowania w oparciu o przesłanki fundamentalne spekulacją jest bez sensu. Nie jestem spekulantem
eee w myśl poniżej definicji to wszyscy nimi jesteśmy :wink:
''Spekulacja – jeden z motywów transakcji kupna-sprzedaży. Celem spekulacji jest osiągnięcie określonego dochodu poprzez wykorzystanie przewidywanych zmian cenowych. Przedmiotami tych transakcji są najczęściej instrumenty finansowe, dobra materialne lub nieruchomości.''

Więc głupią definicję sobie wybrałeś. Według mnie spekulacja jest zawieraniem transakcji o krótkim horyzoncie czasowym. Najwyżej kilku miesięcy. Częściej kilku dni lub kilku tygodni. To jest zupełnie inna konkurencja niż fundamentalne transakcje na wiele lat.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 03 paź 2014 15:58

jesteś po prostu spekulantem o troszkę dłuższym horyzoncie..
Nie.

Nazywanie 5-letniego (to nawet dłużej będzie bo te 5 to już jest) inwestowania w oparciu o przesłanki fundamentalne spekulacją jest bez sensu. Nie jestem spekulantem
eee w myśl poniżej definicji to wszyscy nimi jesteśmy :wink:
''Spekulacja – jeden z motywów transakcji kupna-sprzedaży. Celem spekulacji jest osiągnięcie określonego dochodu poprzez wykorzystanie przewidywanych zmian cenowych. Przedmiotami tych transakcji są najczęściej instrumenty finansowe, dobra materialne lub nieruchomości.''
Więc głupią definicję sobie wybrałeś. Według mnie spekulacja jest zawieraniem transakcji o krótkim horyzoncie czasowym. Najwyżej kilku miesięcy. Częściej kilku dni lub kilku tygodni. To jest zupełnie inna konkurencja niż fundamentalne transakcje na wiele lat.

...w zasadzie zgadzam się z tobą, a definicja to pretekst do polemiki :wink:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12652
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 03 paź 2014 16:45

jesteś po prostu spekulantem o troszkę dłuższym horyzoncie..
Nie.

Nazywanie 5-letniego (to nawet dłużej będzie bo te 5 to już jest) inwestowania w oparciu o przesłanki fundamentalne spekulacją jest bez sensu. Nie jestem spekulantem
eee w myśl poniżej definicji to wszyscy nimi jesteśmy :wink:
''Spekulacja – jeden z motywów transakcji kupna-sprzedaży. Celem spekulacji jest osiągnięcie określonego dochodu poprzez wykorzystanie przewidywanych zmian cenowych. Przedmiotami tych transakcji są najczęściej instrumenty finansowe, dobra materialne lub nieruchomości.''
Więc głupią definicję sobie wybrałeś. Według mnie spekulacja jest zawieraniem transakcji o krótkim horyzoncie czasowym. Najwyżej kilku miesięcy. Częściej kilku dni lub kilku tygodni. To jest zupełnie inna konkurencja niż fundamentalne transakcje na wiele lat.

...w zasadzie zgadzam się z tobą, a definicja to pretekst do polemiki :wink:
A więc jako nie-spekulanci mamy powody aby troszczyć się o to w jaki sposób Zarząd traktuje drobnych akcjonariuszy. Spekulanci nie mają takich problemów. Za to mają inne ;-)

I bynajmniej nie twierdzę że Zarząd nas źle traktuje. Po prostu mnie się ten sposób traktowania nie podoba. Ale oczywiście rozumiem złożoność sprawy PEM. Tomek jednocześnie realizował ważne cele: pozyskanie Czarka, związanie ważnych pracowników z firmą, dekonsolidacja spółki zarządczej, szybkie pozyskanie gotówki na (jego zdaniem) okazyjny zakup Netii, wzbudzenie zainteresowania u TFI.

Rozumiem że realizował te ważne cele. Rozumiem też że jako człowiek ma prawo do błędów i że nie wszystko musi robić idealnie.
Jednak z mojego punktu widzenia wygląda to słabo. Czuję się pokrzywdzony sposobem rozegrania PEM. Więc dla mnie czar MCI i Tomka już dawno prysł. Teraz jedynie małżeństwo z rozsądku i czekanie na lepszy moment do rozwodu.

Kiedyś był fun z posiadania MCI, przywiązanie do barw :D
Teraz już nie.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 03 paź 2014 22:17

Kiedyś był fun z posiadania MCI, przywiązanie do barw :D
Teraz już nie.
SPOKO TROSZKĘ FANÓW JESZCZE ZOSTAŁO I ...POJAWIAJĄ SIĘ NOWI 8)

tom.tom
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2306
Rejestracja: 07 wrz 2007 23:30

Postautor: tom.tom » 03 paź 2014 22:59

Czy widzieli raport?
:shock:

To się nazywa handel :!:
z prawej kieszeni do lewej ;)
8)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości