ELEKTRIM [ELE] cz.LXV

wszystko na temat spółek publicznych
19fm
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2472
Rejestracja: 06 gru 2007 22:38

Postautor: 19fm » 29 lut 2012 03:31

Słowem, panie premierze Tusk .


WARA od emerytur !!!................


Grzecznie proszę .........



Może napisze, a zarazem dodam =; , że pozdrawiam ................

REKLAMA


scordia
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7894
Rejestracja: 14 wrz 2005 12:12

Postautor: scordia » 29 lut 2012 11:20

... aby do maja :lol: :lol: :lol: ...
... w

Łowca lizaków
Chorąży
Posty: 816
Rejestracja: 01 lis 2010 10:15

Postautor: Łowca lizaków » 01 mar 2012 09:57

4 strona, nie dobrze ze spółką. Panowie do dzieła:)

A nie do świąt, tutaj czy maj czy grudzień, to taka sama bryja

golgol61
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2349
Rejestracja: 02 cze 2006 22:31

Postautor: golgol61 » 01 mar 2012 10:37

4 strona, nie dobrze ze spółką. Panowie do dzieła:)

A nie do świąt, tutaj czy maj czy grudzień, to taka sama bryja
Re: Elektrim, a logika matematyczna...
Autor: ~maxiking [83.28.19.*], 2012-03-01 00:05
im dalej w las ..tym więcej wątpliwości ...
Jeżeli to 78% Elektrimu ma być zabezpieczeniem ...to ja sie zapytowuję :
Elektrim ,czyli CO ????????
czyżby toto co ma 8 mld długów ??????? jest tym zabezpieczeniem ?????
a może pożyczkodawcy mają bardziej "wiarygodne" "raporty" .......hehehehe
Jeżeli ten bidny Elektrim ma byc zabezpieczeniem tych kredytów o których piszesz n/log
to znaczy ze do czasu az Polkomtel nie wejdzie na GPW ...w elku będzie trwać "RESTRUKTURYZACJA" !!! .. kJMać ....

Mój tok myślenia jest inny niz Wasz ...wiem że 4 mld weżmie na siebie Polkomtel , 4 mld "gotówki" ma Solorz ...brakuje mi w tym dealu 6 mld zł !!!!! to jedyna zagadka !!!!!!
kto je spłaci ????
Solorz po sprzedaży części Polkomtela ????? czym zabezpieczone ????? czyżby PAK + Cyfrowy ...troche mało !!!!

Na koniec 2010 , po ugodzie ??? Elektrim miał 2 mld "zobowiązań " w Pażdzierniku jak wiemy był już zadłuzony na 10 mld zł !!!!!!!
Dlaczego nie chciał przedstawić skonsolidowanego na czerwcowym Walnym ??????
ale bez problemu pokazał je w pazdzierniku ??????
jedyna logiczna odpowiedz : ponieważ na koniec czerwca tego zadłuzenia jeszcze nie było !!!!! ono musiało powstać juz po podpisaniu kupna Polkomtela !!!!
w jaki sposób Elektrim zadłuzył się na 6-8 mld u swoich spółek zależnych w lipcu -sierpniu 2011 ...skąd ta kasa tam się wzięła i dokąd POSZŁA ?????

moze to bzdury ..a może ....

Re: Elektrim, a logika matematyczna...Autor | ~jan_g [91.150.220.*] 2012-03-01 10:28 Zobacz wątki dotyczące Elektrim
Zobacz profil Elektrim .


logika jest taka że mamy za 20 dni wiosnę i 50 miesiąć ZAWIESZENIA W notawaniach to 4 lata i 2 miesiace
Dziś dzień Żołnierzy Wykłętych

Dr Zawistowski: Żołnierzy walczących z komunistami wymazano z pamięci
Czwartek, 1 marca (05:36)
Nazwa "żołnierze wyklęci" trafnie oddaje to, jak w PRL postrzegano żołnierzy walczących o niepodległość w latach 1944-1963. Komuniści uznali ich za bandytów i na długie lata wymazali ze zbiorowej pamięci - mówi PAP dr Andrzej Zawistowski, wicedyr. Biura Edukacji Publicznej IPN.

Jakie były główne organizacje, w których walczyli "żołnierze wyklęci"?

- Walkę z komunistami podjęło bardzo dużo organizacji niepodległościowych: o charakterze ogólnopolskim, regionalnym oraz oddziały w pełni samodzielne złożone zazwyczaj z kilkunastu osób. Największe znaczenie miało podziemie poakowskie (AK rozwiązano w styczniu 1945 r. - PAP), które nawiązywało do tradycji tej największej podziemnej armii Europy. Były to przede wszystkim oddziały podporządkowane Zrzeszeniu "Wolność i Niezawisłość". Duże znaczenie miało podziemie związane z obozem narodowym, np. Narodowe Siły Zbrojne i Narodowe Zjednoczenie Wojskowe. Były także organizacje o charakterze regionalnym jak np. Konspiracyjne Wojsko Polskie i zgrupowania działające na Białostocczyźnie. Im dalej od 1945 r., zwłaszcza od 1947 r., te struktury były coraz mniej powiązane centralnie.

Sława poszczególnych dowódców "żołnierzy wyklętych" wychodziła z czasów II wojny światowej jak np. mjr Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka". Inni wsławili się tym, że walczyli bardzo długo - przykładem jest np. ppor. Stanisław Marchewka "Ryba", który - jako ostatni oficer poakowskiego podziemia - zginął w 1957 r. Ostatnim "żołnierzem wyklętym" był sierż. Józef Franczak "Lalek", który został zabity w 1963 r. Tak naprawdę bohaterów było tylu, ilu było walczących żołnierzy. Dziś czas przywrócić o nich pamięć.


Szacuje się, że w walkach z podziemiem niepodległościowym zginęło od 8 do 10 tys. polskich partyzantów. 5 tys. ludzi skazano na karę śmierci, z czego ponad połowa została wykonana. Około 21 tys. zmarło w więzieniach, na skutek brutalnych przesłuchań, chorób i fatalnych warunków bytowania.

Dlaczego Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" obchodzimy 1 marca?

- Jest to data symboliczna, to właśnie 1 marca 1951 r. wykonano wyroki śmierci na członkach IV Zarządu Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość". Od 2011 r. jest to symboliczny dzień pamięci o wszystkich "żołnierzach wyklętych".

golgol61
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2349
Rejestracja: 02 cze 2006 22:31

Postautor: golgol61 » 01 mar 2012 14:37

Prezydent: Żołnierze wyklęci walczyli o wolne państwo polskie
1 godz. 12 minut temu
Dramat żołnierza polegał czasami na tym, że państwa polskiego nie było - powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

bambole
Starszy chorąży
Posty: 1984
Rejestracja: 28 gru 2007 21:47

Postautor: bambole » 02 mar 2012 17:33

Kto jeszcze raz nie oddałby akcji Elektrimu Solorzowi po cenie wezwania z 2008 r? :D

scordia
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7894
Rejestracja: 14 wrz 2005 12:12

Postautor: scordia » 02 mar 2012 18:31

... a kto jeszcze raz oddałby? :lol: :lol: :lol: ...
... w

CZARNY_274067
Starszy chorąży
Posty: 1372
Rejestracja: 03 gru 2009 18:52

Postautor: CZARNY_274067 » 02 mar 2012 18:48

Kto jeszcze raz nie oddałby akcji Elektrimu Solorzowi po cenie wezwania z 2008 r? :D
ya 8)

kinczyk
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2600
Rejestracja: 20 lis 2005 20:10

Postautor: kinczyk » 03 mar 2012 13:00


19fm
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2472
Rejestracja: 06 gru 2007 22:38

Postautor: 19fm » 03 mar 2012 13:33


golgol61
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2349
Rejestracja: 02 cze 2006 22:31

Postautor: golgol61 » 04 mar 2012 20:23

Urszula Zielińska 02-03-2012, ostatnia aktualizacja 02-03-2012 01:50
operatorów o rynek. T-Mobile i Plus chcą popsuć szyki sieci Play i utrudnić jej realizację strategii. W przyszłym tygodniu w nowej ofercie Heyah pojawią się tanie smartfony

P4, ope­ra­tor sie­ci Play, zdo­był w ub.r. 12 proc. ryn­ku ko­mór­ko­we­go w Pol­sce i miał 2,7 mld zło­tych przy­cho­dów. W 2012 r. naj­młod­sza z sie­ci ko­mór­ko­wych w Pol­sce za­mie­rza zwięk­szyć swo­je przy­cho­dy o kil­ka­set mi­lio­nów zło­tych – za­po­wie­dział Jo­er­gen Bang-Jen­sen, pre­zes spół­ki.

Ale z roz­mów, ja­kie z kon­ku­ren­tami Playa od­była „Rz" przy oka­zji tar­gów te­le­ko­mu­ni­ka­cyj­nych w Bar­ce­lo­nie, wy­ni­ka, że chcą oni wy­ko­rzy­stać sła­bo­ści P4 i utrud­nić re­ali­za­cję planów operatora, który od pięciu lat odbiera im klientów.

W przy­szłym ty­go­dniu T-Mo­bi­le ogło­si nowy po­mysł na skie­ro­wa­ną do mło­dzie­ży mar­kę Hey­ah. – Zmie­ni­my za­sa­dy dzia­ła­nia ryn­ku – mówi Mi­ro­slav Ra­kow­ski, pre­zes PTC, jednak szczegóły trzyma w tajemnicy.

Jak wy­ni­ka z na­szych usta­leń, pod mar­ką Hey­ah ope­ra­tor chce wpro­wa­dzić atrak­cyj­ną ofer­tę abo­na­men­to­wą z ta­ni­mi smart­fo­na­mi. Do tej po­ry – we­dług po­wszech­nej na ryn­ku opi­nii – kuszenie ofertą takich aparatów było do­me­ną Playa. Ta sieć chwa­liła się takimi pio­nier­ski­mi dzia­ła­nia­mi, jak wiel­ki test smart­fo­nów w ub.r., w ra­mach któ­re­go udo­stęp­niła 30 tys. smart­fo­nów. Dzi­siaj Play pod­kre­śla, że 70 proc. te­le­fo­nów, ja­kie sprze­da­je ra­zem ze swo­imi usłu­ga­mi, to właśnie smart­fo­ny.

Tak­że Po­lkom­tel, ope­ra­tor sie­ci Plus, chce po­psuć Play­owi szy­ki – mó­wił „Rz" obec­ny w sto­li­cy Ka­ta­lo­nii Zyg­munt So­lorz-Żak, pre­zes i głów­ny wła­ści­ciel Po­lkom­te­lu. Również on nie zdradził szczegółów, jak chce to zrobić. Nie jest jed­nak ta­jem­ni­cą, że je­go po­mysł to po­wią­za­nie niezbyt dro­gich urzą­dzeń – smart­fo­nów i ta­ble­tów – z no­wo­cze­sną tech­no­lo­gią szyb­kie­go In­ter­ne­tu oraz kon­ten­tem me­dial­nym. A grupa Polsat Solorza przebija na tym polu konkurencję.

Jak pod­kre­śla Grze­gorz Ber­na­tek, ana­li­tyk Au­dy­te­lu, ce­ny mi­nut w sie­ciach ko­mór­ko­wych w Pol­sce są już bar­dzo ni­skie. Dlatego wal­ki na koszty po­łą­czeń nie na­le­ży się po ope­ra­to­rach spo­dzie­wać. Ryn­ko­wa ba­ta­lia o klien­tów Playa i in­nych sie­ci ko­mór­ko­wych mo­że się od­być wła­śnie za po­mo­cą ta­nie­ją­cych smart­fo­nów i ta­ble­tów.

Po­za tym za­rów­no PTC, jak i ob­cią­żo­ny dłu­giem Po­lkom­tel, bę­dą w tym ro­ku dbać o kosz­ty, aby nie ob­ni­żać marż. Ra­kow­ski, podobnie jak i So­lorz-Żak spo­dzie­wa­ją się jesz­cze jed­ne­go trud­ne­go ro­ku i spad­ku przy­cho­dów.

Tym­cza­sem sy­tu­acja na ryn­ku te­le­fo­nicz­nym sprzy­ja w re­ali­za­cji przez ope­ra­to­rów stra­te­gii smart­fo­no­wej, bo ich producenci obniżają ceny. Ze­szło­rocz­ny bo­om na tym ryn­ku był wy­ni­kiem po­ja­wie­nia się sze­ro­kie­go wa­chla­rza mo­de­li smart­fo­nów w ce­nie od ok. 50 eu­ro. Te­raz ope­ra­to­rzy cze­ka­ją na du­ży wy­bór urzą­dzeń po­ni­żej 100 eu­ro. Wal­kę o ry­nek usług w sie­ciach ko­mór­ko­wych – zwłasz­cza w seg­men­cie mo­bil­ne­go do­stę­pu do In­ter­ne­tu – uła­twi­ło­by też po­ja­wie­nie się tań­szych ta­ble­tów, w ce­nie ok. 200 eu­ro.

– Być mo­że też, po ro­ku 2011, któ­ry należał do smart­fo­nów, ten bę­dzie ro­kiem ta­ble­tów? – za­sta­na­wia się An­drzej Gład­ki, któ­ry za­rzą­dza ofer­tą te­le­fo­nicz­ną w pol­skim T-Mo­bi­le. – Te­go­rocz­ne tar­gi w Bar­ce­lo­nie nie przy­nio­sły prze­ło­mu na mia­rę sys­te­mu An­dro­id Go­ogle'a. Wi­dać stan­da­ry­za­cję ter­mi­na­li. Pre­zen­to­wa­ne mo­de­le są do sie­bie po­dob­ne. Prze­czu­wam, że w naj­bliż­szej przy­szło­ści tym, na co bę­dą zwra­cać uwa­gę kon­su­men­ci, będzie róż­ni­ca w pod­ze­spo­łach, np. w pro­ce­so­rze – prze­wi­du­je me­ne­dżer.

– Dzisiaj na ryn­ku trwa wiel­ka wy­mia­na tra­dy­cyj­nych te­le­fo­nów na smart­fo­ny. Wszy­scy ope­ra­to­rzy chcą wy­ko­rzy­stać mo­dę do pod­nie­sie­nia sprze­da­ży swo­ich usług – mó­wi czło­nek za­rzą­du jed­nej z pol­skich sie­ci ko­mór­ko­wych.

—ł.d.

Masz pytanie, wyślij e-mail do autorki u.zielinska@rp.pl

Ariel
Starszy chorąży
Posty: 1220
Rejestracja: 12 gru 2007 07:30

Postautor: Ariel » 05 mar 2012 11:53

Plus; T mobile, Cyfrowy Polsat,Orange - 4 firmy na których się sparzyłem, nie szanują tych co mają i tych co odchodzą, a ludzie lubią wracać do firm które dobrze się z nimi obchodzą.
Np; Cyfrowy Polsat - umowę można z nim podpisać w salonie, ale rozwiązać jej już tam nie da rady, musisz sam napisać list polecony do głównej siedziby w określonym czasie bo inaczej automat ci przedłuża o rok, tak się właśnie roluje lud leniwy i ciemny , ale równocześnie zniechęca tych co odchodzą często ze względów finansowych lub migracyjnych. :roll:
Czekam na powrót zza światów Cesarza.
Elektrim nauczka życia.

świadek3
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2159
Rejestracja: 21 wrz 2008 16:08
Lokalizacja: niewolnik Solorza z folwarku "Elektrim"

Postautor: świadek3 » 05 mar 2012 15:37

Jawne mówienie o wehikułach

Choć przejęcie pośrednie nie oznacza z automatu, że taka operacja zakończy się ze szkodą dla akcjonariuszy mniejszościowych, to jednak każda taka transakcja istotnie zwiększa ryzyko inwestycyjne po stronie mniejszości. Tymczasem już nikogo nie dziwi, że spółki coraz śmielej nazywają rzeczy po imieniu". O ile jeszcze kilka lat temu tego typu przejęcia tłumaczono na różne enigmatyczne sposoby, o tyle obecnie częściej mówi się o tym w sposób otwarty, jak chociażby w przypadku przejęcia spółki Rafako, gdzie komunikat wprost głosił, że nabycie udziałów w Multaros stanowi wehikuł inwestycyjny prowadzący do nabycia przez PBG pośrednio, posiadanych przez Multaros, 34,8 mln akcji Rafako". Warto nadmienić, że akcje spółki Rafako wniesione zostały do cypryjskiej spółki Multaros tuż przed transakcją.

Akcjonariusz większościowy ZEG w wyniku przejęcia pośredniego otrzymał 44 zł za każdą akcję spółki, mniejszościowi otrzymali w wezwaniu zaledwie 3,68 zł ...........................................................................



:shock: :shock: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

...co Ci przypomina , co Ci przypomina
widok znajomy ten ....
Solorz...Gdzie jest 1,5 mld € ze sprzedaży ERY ?? ...."tego, tam, eeeee..yyyy...ja niczego nie ukradłem" ...

świadek3
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2159
Rejestracja: 21 wrz 2008 16:08
Lokalizacja: niewolnik Solorza z folwarku "Elektrim"

Postautor: świadek3 » 05 mar 2012 16:00

Obrazek



...jak powiedział jeden klasyk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

...." szubienicy Wam nie pożyczymy !... to Nasza szubienica , dla Nas i Naszych dzieci".......
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Ostatnio zmieniony 05 mar 2012 17:33 przez świadek3, łącznie zmieniany 1 raz.
Solorz...Gdzie jest 1,5 mld € ze sprzedaży ERY ?? ...."tego, tam, eeeee..yyyy...ja niczego nie ukradłem" ...

Jot23
Kapitan
Posty: 55926
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 05 mar 2012 16:03

WITAM ELE-FANOW

DLA PORZADKU:

ZEG WZYWANO PO 36,8 A NIE 3,68 CO ISTOTNIE STANOWI ULAMEK, ALE NIE AZ TAK RAZACY

GORSZY BYL NAWET NP. KARKOSIK Z "***" DROBNYCH PRZY OŁAWIE I "LACZENIACH"
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: T.B. i 46 gości