ELEKTRIM [ELE] LXIII

wszystko na temat spółek publicznych
scordia
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7894
Rejestracja: 14 wrz 2005 12:12

Postautor: scordia » 16 gru 2010 22:57

... już robi się nudna ta golec orkiestra ... :lol: :lol: :lol:
... w

REKLAMA


Jot23
Kapitan
Posty: 55922
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 16 gru 2010 23:00

PASUJA DO OBECNEJ AURY

GOLASIE BEZ ELE GOŁO-LEDŹ GOŁO-LEĆ
:twisted: :lol:
... już robi się nudna ta golec orkiestra ... :lol: :lol: :lol:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

-wicek-
Porucznik
Posty: 21793
Rejestracja: 24 paź 2005 20:13
Lokalizacja: Kraków

Postautor: -wicek- » 16 gru 2010 23:08

Including the first sum of EUR 0.7 billion already paid in 2006 Deutsche Telekom to pay a total of EUR 2.1 billion for a 51 percent stake of shares in PTC and the final settlement of all litigation "
Znaczy to ni mnie ni więcej .. "łącznie z pierwszą płatnością w wysokości 0,7 mld euro zapłaconą w 2006 DT zapłaciło 2,1 mld za 51% PTC i ostateczne zakończenie wszelkich sporów"

Z powyższego nie wynika jednak co z nie podzielonym zyskiem z czasów kiedy DT nie było posiadaczem 100 % PTC. DT zapłaciło za "środek produkcji" a nie za zysk poprzedni. Czy DT może twierdzić że należny jest jej zysk kiedy nie było 100 % właścicielem PTC? Czy to może być w ogóle przedmiotem sporu?

Sytuacja wygląda w ten sposób że Viv uznało to że nie było posiadaczem PTC i w związku z tym zadowoliło się odszkodowaniem.

Fredek ma racje, zaległa dywidenda, co najmniej do 2006, będzie podzielona miedzy Ele i DT w stosunku 51 - 49.

Elektrimowi zostanie coś ekstra już po spłacie Obli, SP i uregulowaniu wszystkich zobowiązań. Inaczej mielibyśmy taką sytuacje że Ele spłaca cały świat i zostaje z niczym. 1,4 mld nie starcza na jednoczesne spłacenie ani na spłacenie Viv i Obli i SP. Więc LOGICZNE jest że musi być ekstra kasa.
Dopiero co się pogodzili - a Ty już piszesz o sporach :) Nie będzie żadnych sporów. :)

To oczywiste, że DT nie może kupic PTC za to co samo PTC ma w kasie - tam wszyscy wszystko dobrze policzyli. Pamiętajcie że jeszcze Piotr Nurowski w 2007 Vivce 1 mld EUR oferował - ta nie chciała. A w końcu na tym stanęło. Dostali mld po odliczeniu podatku.

Solo to nie pierwsza lepsza głupia ele-ciotka - wyleszczona na wezwaniu. To mistrzunio.

-wicek-
Porucznik
Posty: 21793
Rejestracja: 24 paź 2005 20:13
Lokalizacja: Kraków

Postautor: -wicek- » 16 gru 2010 23:10

PASUJA DO OBECNEJ AURY

GOLASIE BEZ ELE GOŁO-LEDŹ GOŁO-LEĆ
:twisted: :lol:
... już robi się nudna ta golec orkiestra ... :lol: :lol: :lol:
Szkoda chłopaków - do końca życia będą żałowali.

bambole
Starszy chorąży
Posty: 1984
Rejestracja: 28 gru 2007 21:47

Postautor: bambole » 16 gru 2010 23:12

Elefani podjęli świadome ryzyko zostawiając akcje elka więc mieli wkalkulowaną ewentualną stratę...ale czy elemendy są przygoowane na powrót elka? :lol: :lol: :lol:

JakeLamotta
Podporucznik
Posty: 12050
Rejestracja: 10 kwie 2006 18:52
Lokalizacja: OWACJE NA LEŻĄCO 6/10

Postautor: JakeLamotta » 16 gru 2010 23:14

:lol: :lol: :lol:

scordia
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7894
Rejestracja: 14 wrz 2005 12:12

Postautor: scordia » 16 gru 2010 23:19

... dzielnie walczyli z kryzysem :lol: , wspomagali plany wiercenia dziur w piachu :lol: ... i na koniec zostali finansowymi impotentami ... :lol: :lol: :lol: a kto :lol: ... a elemendy :lol: :lol: :lol: !!!
Ostatnio zmieniony 16 gru 2010 23:20 przez scordia, łącznie zmieniany 1 raz.
... w

-wicek-
Porucznik
Posty: 21793
Rejestracja: 24 paź 2005 20:13
Lokalizacja: Kraków

Postautor: -wicek- » 16 gru 2010 23:20

... dzielnie walczyli z kryzysem :lol: , wspomagali plany wiercenia dziur w piachu :lol: ... i na koniec zostali finansowymi impotentami ... :lol: :lol: :lol:
Wiekszosc niema racji - znow sie sprawdza :lol: :lol: :lol:

JakeLamotta
Podporucznik
Posty: 12050
Rejestracja: 10 kwie 2006 18:52
Lokalizacja: OWACJE NA LEŻĄCO 6/10

Postautor: JakeLamotta » 16 gru 2010 23:21

... dzielnie walczyli z kryzysem :lol: , wspomagali plany wiercenia dziur w piachu :lol: ... i na koniec zostali finansowymi impotentami ... :lol: :lol: :lol:
Słabsze GENY powinny WYMIERAĆ BEZPOTOMNIE
:lol:

kinczyk
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2600
Rejestracja: 20 lis 2005 20:10

Postautor: kinczyk » 16 gru 2010 23:24


Jot23
Kapitan
Posty: 55922
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 16 gru 2010 23:44

TAKIE MECZYKI JAK BARCA-REAL LUB CHELSEA-MAN UTD U ZYGIMUNTA OGLADALOBY SIE Z WIEKSZA PRZYJEMNOSCIA

ALE NIE NAMAWIAM- NIC NA SIŁE

PS MAM NADZIEJE, ZE Z NIEZLYM PAKIETEM ZOSTALES
:twisted: :lol:

POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55922
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 16 gru 2010 23:54

A NIEKTORZY ZAMIAST CIERPLIWIE WYCZEKAC Z ELE PROBOWALI OPERACJE BARDZO WYSOKIEGO RYZYKA, ROZNE PETROLE , ZE O INNYCH NIE WSPOMNE- SLOWEM "MISZCZE"

JAK TEN (Z INNEGO WATKU- ZAPODAL ERYK7)

,,Miszcz" na słupie wysokiego napięcia.mp4

BRR
:twisted: :lol:


http://www.youtube.com/watch?v=wzdNbNdj ... r_embedded
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55922
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 17 gru 2010 00:09

"Solorz wie, jak ułożyć puzzle z Polkomtelem"

Zygmunt Solorz-Żak nie lubi dzielić się władzą w swoich spółkach, chciałby uzyskać pakiet kontrolny także w Polkomtelu.

— Nie jesteśmy funduszem inwestycyjnym. Jeżeli wchodzimy, to na stałe, bez zamiaru wychodzenia za pięć lat — zapewnia Zygmunt Solorz-Żak

..

Zmieniłem pogląd na zadłużenie: nie jestem już Zosią Samosią. Moje firmy generują takie zyski, że gwarantuje to spłatę zobowiązań — mówi Zygmunt Solorz-Żak
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

vito
Kapitan
Posty: 43265
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Postautor: vito » 17 gru 2010 00:14

Apropos niepodzielonego zysku i ***** Vito. Otóż po zbadaniu sprawa jest prosta: niepodzielony zysk jest przypisany do firmy, może być wypłacony jedynie uchwałą walnego (o ile jest to możliwe) do akcjonariuszy, którzy w danym momencie są wpisani w KRS (sądzę, że wpis zostanie dokonany jeszcze w tym roku, aby wyjaśnić sprawy księgowe i zgodnie z GAAP biegli mogli się pod tymże podpisać - będzie jasne ze sprawozdania jaka kasa wyszła i na co, ale to dopiero w marcu kiedy DT opublikuje sprawozdanie).

Tak więc w obecnej sytuacji prawnej o ile ten niepodzielony zysk nie był wypłacony, wówczas przynależy jedynie do DT. Jeśli w umowie wielostronnej nie było wyraźnie zaznaczone, że pieniądze z tego konta przechodzą na nowego właściciela, elek (a konkretnie ET) będzie mógł mieć regres w stosunku do PTC, gdyż nie ze swojej winy nie mógł decydować o tymże podziale. Wtedy pół zysku od czasu zablokowania przez sąd dywidendy mógłby iść do ET. Być może to 1.4mld jest po to aby wykupić Viv (żeby udziałowcy byli szczęśliwi, na zasadzie wykupu części ET. Potem ewentualnie ET mogłoby coś skapnąć). Jeśli jednak (czego z całą pewnością prawnicy nie przegapili) jest to wyraźnie zaznaczone, że pozostały zysk stanowi wyłączną własność DT, no to na pewno opisano i w jaki sposób zostanie podzielone.

Kwoty mi się lekko nie zgadzają. Czegoś brakuje. Pewnie za jakiś czas się okaże ;) Wszędzie dziennikarzyny pomijają sprawy inwestycji tureckiej, czego nie bardzo rozumiem.

To co można mieć zastrzeżenia - i pewnie kara nie ominie - to każda spółka rejestrowana sądownie ma obowiązek składać do KRS roczne sprawozdanie finansowe - wynika to z ustawy o rachunkowości. A jego jak nie było tak nie ma. (chyba, że ja nie potrafię znaleźć).

A i tak zdecyduje główny udziałowiec. Ma w zasadzie dowolność w zabawie. Teoretycznie mógłby pod Elka włożyć wszystko i potraktować jako wehikuł konsolidujący, ale myślę, że lepiej robić takie coś na Cyprze ;)
oj alutka alutka :oops: :oops:
a potem się dziwisz że się wszyscy z Ciebie smieją
1. w tym roku już nic nie będzie bo zaraz święta a potem sylwester
więc wdrożenie tej umowy - jak prasa zresztą podała IQ 2011
było czytać
2. regres byłby mozliwy tylko w takim wypadku gdyby głosowanie wcześniej było a jeden z udziałowców z jakiś powodów nie mógł głosować
a przeca chyba wiesz dobrze że zgodnie z Wiedniem ET nigdy nie było udziłowcem PTC :P
ech ta elefancka logika
zjeść ciastko i mieć ciastko :P
3. a mnie się wszystko zgadza
Vivka dostaje co włozyła
Elek za upór utargował 150 mln euro
szkoda ze to nawet na płatnośc końcowa za mało

vito
Kapitan
Posty: 43265
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Postautor: vito » 17 gru 2010 00:16

"Solorz wie, jak ułożyć puzzle z Polkomtelem"

Zygmunt Solorz-Żak nie lubi dzielić się władzą w swoich spółkach, chciałby uzyskać pakiet kontrolny także w Polkomtelu.

— Nie jesteśmy funduszem inwestycyjnym. Jeżeli wchodzimy, to na stałe, bez zamiaru wychodzenia za pięć lat — zapewnia Zygmunt Solorz-Żak
o elku dokładnie to samo mówił :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości