TRASINTUR cz. IV [TIN]

wszystko na temat spółek publicznych
wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 11 paź 2007 19:51

W czym sie tu gubić.

Jeżeli masz pp , to na dwie sztuki możesz kupić 1 nową akcję po 3,1, wywalać za grosiki pp jest bez sensu , lepiej kupić nowe akcje, ryzyko nie duże , niepodzianka może być bardzo miła.


Z ostatnich "rewelacji " podają raz ,że w przyszłym roku mają mieć 100 mln przychodów , na końcu ,że w tym ,a w przyszłym roku będą wyższe.

Tras-Intur zamierza zmienić swój wizerunek jako producenta okien i wejść w nowe segmenty rynku. Spółka zapowiada kolejne przejęcia, a w przyszłym roku przychody grupy mają wynieść ponad 100 mln zł - poinformował prezes Tras-Inturu Marek Grzona.Tras-Intur liczy, że w 2007 roku przychody grupy wyniosą 100 mln zł, a w przyszłym będą wyższe. Spółka liczy też na 5-10 proc. marży netto.

"Marża netto dla branży budowlanej wynosi obecnie 5-10 proc. Zrobimy wszystko, by nie odbiegać od średniej krajowej" - powiedział Grzona.



Piersze półrocze było 30 mln....

Wyniki III kw. na początku listopada

A Ty jaka masz startegie wtomek?
w ogole moze mnie oswiecisz, bo troche sie pogubilem. Po ile zapisy na pda trasa? JAk to w ogole wyglada. z gory wielkie dzieki za informacje.
***** po 0,03?

śmieszny jesteś

biorąc pod uwagę dyskonto, z jakim zawsze są notowane pipki, jutro otwarcie pp to 1 gr. Ciekawe, czy znajdą się na nie chętn?! Ja swoje *****, jak nie pojawi się grubszy popyt to może się okazać, że lewa strona jest puściutka :lol: To może być śmieszna sesja. Pozdrawiam

REKLAMA


wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 11 paź 2007 19:55

Nie chce mi sie wierzyć ,żeby na otwarciu ktoś oddawał po 0,01, chyba ,że dla nagonienia umówi się 2 cwaniaków.

ukif
Chorąży
Posty: 976
Rejestracja: 13 mar 2006 08:53

Postautor: ukif » 11 paź 2007 20:10

Nie chce mi sie wierzyć ,żeby na otwarciu ktoś oddawał po 0,01, chyba ,że dla nagonienia umówi się 2 cwaniaków.
dzieki za krotkie streszczenie :)
Do kiedy trzeba "wykupic" pp?

ajatollah8u
Sierżant sztabowy
Posty: 179
Rejestracja: 12 gru 2006 19:57
Kontakt:

Postautor: ajatollah8u » 11 paź 2007 20:27

***** po 0,03?

śmieszny jesteś

biorąc pod uwagę dyskonto, z jakim zawsze są notowane pipki, jutro otwarcie pp to 1 gr. Ciekawe, czy znajdą się na nie chętn?! Ja swoje *****, jak nie pojawi się grubszy popyt to może się okazać, że lewa strona jest puściutka :lol: To może być śmieszna sesja. Pozdrawiam
śmieszny to jesteś Ty, bo nie rozumiesz tego, co czytasz. ***** po 1gr, a nie po 3,bo wątpię,żeby ktoś za te śmieci chciał zapłacić 3 gr. Gdybym chciał mieć więcej akcji to bym je kupił wcześniej. Nie widzę powodu, żeby zamrażać dodatkowe środki na kilka tygodni tylko po to, żeby mieć za kilka tygodni to, co mógłbym mieć teraz. A przychody, obietnice i inne bajki to....jak zobaczę to uwierzę. Nie takie rzeczy już na tej spółce opowiadali. A tak w ogóle to akcje zamierzam trzymać dalej, ale obecny stan zaangażowania jest wystarczający. Pozdrawiam!

jaccek
Starszy chorąży
Posty: 1281
Rejestracja: 12 mar 2006 12:42
Lokalizacja: SE

Postautor: jaccek » 11 paź 2007 20:40

***** po 0,03?

śmieszny jesteś

biorąc pod uwagę dyskonto, z jakim zawsze są notowane pipki, jutro otwarcie pp to 1 gr. Ciekawe, czy znajdą się na nie chętn?! Ja swoje *****, jak nie pojawi się grubszy popyt to może się okazać, że lewa strona jest puściutka :lol: To może być śmieszna sesja. Pozdrawiam
śmieszny to jesteś Ty, bo nie rozumiesz tego, co czytasz. ***** po 1gr, a nie po 3,bo wątpię,żeby ktoś za te śmieci chciał zapłacić 3 gr. Gdybym chciał mieć więcej akcji to bym je kupił wcześniej. Nie widzę powodu, żeby zamrażać dodatkowe środki na kilka tygodni tylko po to, żeby mieć za kilka tygodni to, co mógłbym mieć teraz. A przychody, obietnice i inne bajki to....jak zobaczę to uwierzę. Nie takie rzeczy już na tej spółce opowiadali. A tak w ogóle to akcje zamierzam trzymać dalej, ale obecny stan zaangażowania jest wystarczający. Pozdrawiam!
Oj, akurat w obiecywaniu to oni są najlepsi na GPW. Ten artykuł co wczoraj był na PAP już widziałem w grudniu 2006r... :lol: :lol: :lol: Ja po 1gr za pipkę mogę dać tylko mam mały problem - jutro mnie nie będzie, a dzisiaj jeszcze nie mogę się ustawić, bo nie mam w spisie papierów... :shock: :shock: :shock:
POŻYJEMY - ZOBACZYMY...

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 11 paź 2007 21:01

Mam 10 000 pp sprzedaż po 0,01 daje 100 zł, więcej na fajki wydaję, stać mnie na to żeby nie sprzedawać po 0,01
kupić mogę po tyle :lol: :lol: :lol:
***** po 0,03?

śmieszny jesteś

biorąc pod uwagę dyskonto, z jakim zawsze są notowane pipki, jutro otwarcie pp to 1 gr. Ciekawe, czy znajdą się na nie chętn?! Ja swoje *****, jak nie pojawi się grubszy popyt to może się okazać, że lewa strona jest puściutka :lol: To może być śmieszna sesja. Pozdrawiam
śmieszny to jesteś Ty, bo nie rozumiesz tego, co czytasz. ***** po 1gr, a nie po 3,bo wątpię,żeby ktoś za te śmieci chciał zapłacić 3 gr. Gdybym chciał mieć więcej akcji to bym je kupił wcześniej. Nie widzę powodu, żeby zamrażać dodatkowe środki na kilka tygodni tylko po to, żeby mieć za kilka tygodni to, co mógłbym mieć teraz. A przychody, obietnice i inne bajki to....jak zobaczę to uwierzę. Nie takie rzeczy już na tej spółce opowiadali. A tak w ogóle to akcje zamierzam trzymać dalej, ale obecny stan zaangażowania jest wystarczający. Pozdrawiam!

jaccek
Starszy chorąży
Posty: 1281
Rejestracja: 12 mar 2006 12:42
Lokalizacja: SE

Postautor: jaccek » 11 paź 2007 21:17

Wystarczy, że stare akcje zjadą do 3,10 zeta i nikt nie da więcej za pipke niż 1 grosika. Po dzisiejszym prawdopodobnie nienajlepszym zamknięciu w USA taki scenariusz jest pewny. Nawet płacąc 1 gr można być nieźle w plecy - zapisując się na nowe akcje po 3,10 zeta gdy stare wylądują na 2,90. Po asymilacji prawie całego alfabetu emisji, ilość akcji zbliży się do 40 mln. - A gdzie zyski OBIECYWANE ??? :shock: :shock: :shock:
POŻYJEMY - ZOBACZYMY...

ajatollah8u
Sierżant sztabowy
Posty: 179
Rejestracja: 12 gru 2006 19:57
Kontakt:

Postautor: ajatollah8u » 11 paź 2007 21:20

ja mam trochę mniej pipek,a zamierzam sprzedać tylko dlatego,ze nie chcę dokupywać akcji. Nie spodziewam się przypływu gotówki związanego z tą sprzedażą, jest to coś w stylu: jak mam wywalić do kosza kilkadziesiąt złotych to wolę wypić kilka piw w barze. Tyle.

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 11 paź 2007 21:24

Należysz do ludków ,którym mówi coś ilość akcji , dla mnie ma znaczenia kapitalizacja spółki (cena x ilość akcji) i przyszłe dochody .

kupno po 0,01 ,a sprzedaż po 0,02 to już jest 100% więcej ,nie wiem czy tak łatwo pójdzie na tym pospekulować....wyraźnie gościu brak ci wyobraźni

Wystarczy, że stare akcje zjadą do 3,10 zeta i nikt nie da więcej za pipke niż 1 grosika. Po dzisiejszym prawdopodobnie nienajlepszym zamknięciu w USA taki scenariusz jest pewny. Nawet płacąc 1 gr można być nieźle w plecy - zapisując się na nowe akcje po 3,10 zeta gdy stare wylądują na 2,90. Po asymilacji prawie całego alfabetu emisji, ilość akcji zbliży się do 40 mln. - A gdzie zyski OBIECYWANE ??? :shock: :shock: :shock:

jaccek
Starszy chorąży
Posty: 1281
Rejestracja: 12 mar 2006 12:42
Lokalizacja: SE

Postautor: jaccek » 11 paź 2007 21:30

Należysz do ludków ,którym mówi coś ilość akcji , dla mnie ma znaczenia kapitalizacja spółki (cena x ilość akcji) i przyszłe dochody .

kupno po 0,01 ,a sprzedaż po 0,02 to już jest 100% więcej ,nie wiem czy tak łatwo pójdzie na tym pospekulować....wyraźnie gościu brak ci wyobraźni

Wystarczy, że stare akcje zjadą do 3,10 zeta i nikt nie da więcej za pipke niż 1 grosika. Po dzisiejszym prawdopodobnie nienajlepszym zamknięciu w USA taki scenariusz jest pewny. Nawet płacąc 1 gr można być nieźle w plecy - zapisując się na nowe akcje po 3,10 zeta gdy stare wylądują na 2,90. Po asymilacji prawie całego alfabetu emisji, ilość akcji zbliży się do 40 mln. - A gdzie zyski OBIECYWANE ??? :shock: :shock: :shock:
Pożyjemy, zobaczymy. Siedziałem na Trasie ponad rok - wywaliłem w kwietniu po 5 zeta. Miałem zamiar zakupić, ale z tego co obiecują raczej zrezugnuję z ponownego zakupu. Może po asymilacji - zobaczymy co będzie i jaki zysk wykażą za 3Q. Pozdrawiam życząc zysków. A swoją drogą wyobraźnie posiadam tylko wiem na co stać Trasa ze swoim zarządem - na kolejną emisję akcji... :lol: :lol: :lol:
POŻYJEMY - ZOBACZYMY...

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 11 paź 2007 21:37

kapitalizacja na dzisiaj to niecałe 70 mln.

Należysz do ludków ,którym mówi coś ilość akcji , dla mnie ma znaczenia kapitalizacja spółki (cena x ilość akcji) i przyszłe dochody .

kupno po 0,01 ,a sprzedaż po 0,02 to już jest 100% więcej ,nie wiem czy tak łatwo pójdzie na tym pospekulować....wyraźnie gościu brak ci wyobraźni

Wystarczy, że stare akcje zjadą do 3,10 zeta i nikt nie da więcej za pipke niż 1 grosika. Po dzisiejszym prawdopodobnie nienajlepszym zamknięciu w USA taki scenariusz jest pewny. Nawet płacąc 1 gr można być nieźle w plecy - zapisując się na nowe akcje po 3,10 zeta gdy stare wylądują na 2,90. Po asymilacji prawie całego alfabetu emisji, ilość akcji zbliży się do 40 mln. - A gdzie zyski OBIECYWANE ??? :shock: :shock: :shock:
Pożyjemy, zobaczymy. Siedziałem na Trasie ponad rok - wywaliłem w kwietniu po 5 zeta. Miałem zamiar zakupić, ale z tego co obiecują raczej zrezugnuję z ponownego zakupu. Może po asymilacji - zobaczymy co będzie i jaki zysk wykażą za 3Q. Pozdrawiam życząc zysków. A swoją drogą wyobraźnie posiadam tylko wiem na co stać Trasa ze swoim zarządem - na kolejną emisję akcji... :lol: :lol: :lol:

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 11 paź 2007 22:19

11.10.2007
Terminy notowania praw poboru spółki TRAS - INTUR

Komunikat Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 11 października 2007 roku (Główny Rynek GPW)

Zgodnie z § 12 Regulaminu Giełdy oraz § 47 Rozdziału I Szczegółowych Zasad Obrotu Giełdowego Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. podaje informacje dotyczące notowania praw poboru akcji serii N spółki TRAS - INTUR S.A.

Nazwa skrócona - TRASINTUR-PP
Oznaczenie - TINP
Kod praw poboru - PLTRAST00178
Liczba jednostkowych praw poboru - 20.817.735
Dzień prawa poboru - 30 lipca 2007 r.

Pierwszy dzień notowania praw poboru - 12 października 2007 r.
Ostatni dzień notowania praw poboru - 18 października 2007 r.







Nie chce mi sie wierzyć ,żeby na otwarciu ktoś oddawał po 0,01, chyba ,że dla nagonienia umówi się 2 cwaniaków.
dzieki za krotkie streszczenie :)
Do kiedy trzeba "wykupic" pp?

bzyczek
Chorąży sztabowy
Posty: 6120
Rejestracja: 23 maja 2005 21:53

Postautor: bzyczek » 11 paź 2007 23:08

W moim przypadku sytuacja wygląda źle :cry: - nie mam kasy na objęcie NE. Mam za to 22,1k praktycznie bezwartościowych pipek i 22,1k akcji.

Scenariusz podobny jak przy poprzedniej emisji rok temu:
- albo sprzedam pipki,
- albo sprzedam akcje i zapiszę się na NE
Wszystko zależy od relacji między PP a notowaniami starych akcji...

Kto wie czy spekuła nie zabawi się pipkami, bo skoki notowań mogą być spore i może uda się wyskoczyć ciut wyżej niż te 3grosze :wink:

R2000
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 221
Rejestracja: 11 maja 2006 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: R2000 » 12 paź 2007 03:00

Potrzeba 624 532zł aby wykupić wszystkie pipki po 0,03zł. Nie dajcie się znowu wyj....ć! :idea:

Widmowy Roger
Starszy chorąży
Posty: 1270
Rejestracja: 01 sie 2007 17:01

Postautor: Widmowy Roger » 12 paź 2007 03:27

scenariusz moze byc taki, ze kurs pipek bedzie wynosil 1 grosz - od 12 do 18 X.

Rynek juz na tyle zmadrzal, zeby nie nabierac sie na ciagle Obietnice, Wizje oraz Megaodpaly.

W czasach booomu budowlanego czolowy producent okien ociera sie o bankructwo :wink:

takie rzeczy tylko nad Wisla :D :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości