Bioton [Bio] cz. XXXII

wszystko na temat spółek publicznych
ajne_klajne_4U
Porucznik
Posty: 21022
Rejestracja: 14 maja 2006 01:12
Lokalizacja: ^^ http://www.psianiol.org.pl ^^ http://www.pegasus.org.pl ^^ http://www.pomoczwierzakom.pl :-)
Kontakt:

Postautor: ajne_klajne_4U » 09 mar 2007 16:46

Zgoda KNB na zakup Dominet Banku
Grupa Fortis otrzymała zgodę Komisji Nadzoru Bankowego na zakup akcji Dominet S.A. – właściciela Dominet Bank S.A. i Dominet Finanse S.A. Fortis zobowiązał się wobec Komisji Nadzoru Bankowego do przeprowadzenia połączenia Dominet Banku z Fortis Bankiem Polska w ciągu najbliższych 4 lat.

reszte sobie dopowiedz ;)
to też

REKLAMA


ajne_klajne_4U
Porucznik
Posty: 21022
Rejestracja: 14 maja 2006 01:12
Lokalizacja: ^^ http://www.psianiol.org.pl ^^ http://www.pegasus.org.pl ^^ http://www.pomoczwierzakom.pl :-)
Kontakt:

Postautor: ajne_klajne_4U » 09 mar 2007 16:47

Stany już na czerwono , w poniedziałek znowu down :cry:
ciekawe jak zakonczenie...

MaTi77
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2446
Rejestracja: 28 lut 2007 22:14
Lokalizacja: Z Kątowni

Postautor: MaTi77 » 09 mar 2007 16:49

przepraszam ze nie w temacie ale ktos wie co sie dzieje ze fortis tak leci do gory??
tak, wchodza w ubezpieczenia łączą się itp itd same +

free float 1%
wiec obroty malusie a leci w niebo


:lol: :lol: :lol:
dokladnie ;) swoja droga moze kiedys trafi mi sie spoleczka w portfelu ktora zaliczy takie wyzyny w jednym dniu :lol: :lol:

Agii
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 395
Rejestracja: 27 sty 2006 19:28

Postautor: Agii » 09 mar 2007 21:31

Hej.
Dostalam wlasnie PiT 8C. Mozecie mi pokrotce wytlumaczyc jakie sa zasady obliczania tego podatku? Mialam troche biotonu w zeszlym roku (przed splitem i PP oraz po) i czesc sprzedalam. Napiszcie prosze czy odliczaja od podatku np. cala strate na jakis akcjach czy tylko czesc w danym roku? tj. jak placimy podatek: caly zysk - cala strata = zysk netto i od tego placimy podatek? czy odliczaja tylko czesc straty?

A druga sprawa zakladajac ze w danym roku zalicza sie strate to w jakim procencie mozna ja "wykorzystac" w roku przyszlym tj odliczyc od zysku. Slyszalam ze tak mozna robic ale nie jestem tego pewna.

Jesli mozecie napiszcie zrodla gdzie mozna o tym przeczytac.

Z gory dzieki za odpowiedz.

Pozdrawiam wszystkich

niuniuś
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 231
Rejestracja: 29 gru 2006 16:06

Postautor: niuniuś » 09 mar 2007 22:01

jeśli masz stratę to możesz ja odpisywać po 50% przez dwa kolejne lata :D

slalom
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3720
Rejestracja: 08 cze 2006 18:55

Postautor: slalom » 09 mar 2007 22:09

jeśli masz stratę to możesz ja odpisywać po 50% przez dwa kolejne lata :D
Wystawiając PIT Biuro Maklerskie liczy wszystko / zyski, straty,prowizje i koszty prowadzenia konta/ - wszystko tzn. wliczyło Twoją stratę również.Możesz odpisać te 50% jeżeli w ubiegłym roku miałeś na PIT 8 wykazaną stratę.

Agii
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 395
Rejestracja: 27 sty 2006 19:28

Postautor: Agii » 09 mar 2007 22:21

dzieki za odpowiedzi!

A moze ktos wie jeszcze jakie jest zrodlo prawne tych zasad? Lub moze macie jakis fajny link gdzie opisuja to bardziej szczegolowo.


jeśli masz stratę to możesz ja odpisywać po 50% przez dwa kolejne lata :D
Wystawiając PIT Biuro Maklerskie liczy wszystko / zyski, straty,prowizje i koszty prowadzenia konta/ - wszystko tzn. wliczyło Twoją stratę również.Możesz odpisać te 50% jeżeli w ubiegłym roku miałeś na PIT 8 wykazaną stratę.

Agii
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 395
Rejestracja: 27 sty 2006 19:28

Postautor: Agii » 09 mar 2007 22:25

W sumie to sama sobie teraz odpowiadam :)
ale dla bardziej zainteresowanych tymi kwestiami polecam link

http://bossa.pl/oferta/podatek.html
dzieki za odpowiedzi!

A moze ktos wie jeszcze jakie jest zrodlo prawne tych zasad? Lub moze macie jakis fajny link gdzie opisuja to bardziej szczegolowo.


jeśli masz stratę to możesz ja odpisywać po 50% przez dwa kolejne lata :D
Wystawiając PIT Biuro Maklerskie liczy wszystko / zyski, straty,prowizje i koszty prowadzenia konta/ - wszystko tzn. wliczyło Twoją stratę również.Możesz odpisać te 50% jeżeli w ubiegłym roku miałeś na PIT 8 wykazaną stratę.

slalom
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3720
Rejestracja: 08 cze 2006 18:55

Postautor: slalom » 09 mar 2007 22:37

dzieki za odpowiedzi!

A moze ktos wie jeszcze jakie jest zrodlo prawne tych zasad? Lub moze macie jakis fajny link gdzie opisuja to bardziej szczegolowo.


jeśli masz stratę to możesz ja odpisywać po 50% przez dwa kolejne lata :D
Wystawiając PIT Biuro Maklerskie liczy wszystko / zyski, straty,prowizje i koszty prowadzenia konta/ - wszystko tzn. wliczyło Twoją stratę również.Możesz odpisać te 50% jeżeli w ubiegłym roku miałeś na PIT 8 wykazaną stratę.
Zostaw to.Lepiej coś poczytaj a podatek niech Ci komp rozliczy.Nanieś dane z PIT 8C i ewentualne koszty jeżeli miałaś celowy kredyt ,naciśnij drukuj PIT 38 i wszystko.Po co Ci te podstawy prawne?

Agii
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 395
Rejestracja: 27 sty 2006 19:28

Postautor: Agii » 09 mar 2007 22:39

dzieki za odpowiedzi!

A moze ktos wie jeszcze jakie jest zrodlo prawne tych zasad? Lub moze macie jakis fajny link gdzie opisuja to bardziej szczegolowo.


jeśli masz stratę to możesz ja odpisywać po 50% przez dwa kolejne lata :D
Wystawiając PIT Biuro Maklerskie liczy wszystko / zyski, straty,prowizje i koszty prowadzenia konta/ - wszystko tzn. wliczyło Twoją stratę również.Możesz odpisać te 50% jeżeli w ubiegłym roku miałeś na PIT 8 wykazaną stratę.
:roll: :lol:
Zostaw to.Lepiej coś poczytaj a podatek niech Ci komp rozliczy.Nanieś dane z PIT 8C i ewentualne koszty jeżeli miałaś celowy kredyt ,naciśnij drukuj PIT 38 i wszystko.Po co Ci te podstawy prawne?

zablokowany
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3754
Rejestracja: 25 maja 2006 12:25
Lokalizacja: Krawatowo Centralne

Postautor: zablokowany » 10 mar 2007 01:04

Zostaw to.Lepiej coś poczytaj a podatek niech Ci komp rozliczy.Nanieś dane z PIT 8C i ewentualne koszty jeżeli miałaś celowy kredyt ,naciśnij drukuj PIT 38 i wszystko.Po co Ci te podstawy prawne?
Dzien dobry wieczór

Towarzyszu Mosz...własnie oglądam Twój program w TVP 3....wiesz Mosz, że bardzo rzadko przeklinam...Mosz w Twoim programie po prostu ***** głupty...Mosz 15 lat temu uczyłem Ciebie zasad rynku kapitałowego....Mosz głupoty ***** w TVP3 i dopókii nie wylecisz z TVP3 to zapomnij o jakimkolwiek podaniu ręki....A teraz możesz się Mosz onanizować....Dobranoc
Pozdrawiam

ps. Justyna Napiórkowska jako krytyk sztuki??? - Czu już wiesz, że tampony należy wymieniać a nie wciskać jeden za drugim? Jeżeli nie wiesz to zapytasz Mosza....
Czy w Polsce można prowadzić działalność gospodarczą bez numeru REGON ?

ObrazekObrazek

szakal_16920
Starszy chorąży
Posty: 1165
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: szakal_16920 » 10 mar 2007 07:16

Zostaw to.Lepiej coś poczytaj a podatek niech Ci komp rozliczy.Nanieś dane z PIT 8C i ewentualne koszty jeżeli miałaś celowy kredyt ,naciśnij drukuj PIT 38 i wszystko.Po co Ci te podstawy prawne?
Dzien dobry wieczór

Towarzyszu Mosz...własnie oglądam Twój program w TVP 3....wiesz Mosz, że bardzo rzadko przeklinam...Mosz w Twoim programie po prostu ***** głupty...Mosz 15 lat temu uczyłem Ciebie zasad rynku kapitałowego....Mosz głupoty ***** w TVP3 i dopókii nie wylecisz z TVP3 to zapomnij o jakimkolwiek podaniu ręki....A teraz możesz się Mosz onanizować....Dobranoc
Pozdrawiam

ps. Justyna Napiórkowska jako krytyk sztuki??? - Czu już wiesz, że tampony należy wymieniać a nie wciskać jeden za drugim? Jeżeli nie wiesz to zapytasz Mosza....
A propos towarzyszy.To w naszym Biotonie też mamy asa :)
W ostatniej "Gazecie Polskiej" z 07.03.07 piszą,że tow. płk Marian Przepiórka,szkolony przez KGB jest głównym specjalistą d/s kontroli wewnętrznej w Bioton SA.
Z drugiej strony Bioton rozwija biznes w Chińskiej Republice Ludowej,dzięki przyjaźni między Rysiem,a tow. Andrzejem Karnabalem*byłym sekretarzem KW PZPR w Gdańsku,aktualnie prezesem Chipolbrok z centralą w Shanghai. Obaj prezesi urzędują w Gdyni przy tej samej ulicy:)

slalom
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3720
Rejestracja: 08 cze 2006 18:55

Postautor: slalom » 10 mar 2007 08:47

Mosz od dawna publicznie śmieje się z siebie i pokazuje że ekonomia, giełda a wiedza to dwie różne rzeczy.To nie powód do przeklinania - ja od czasu jego kilku popisów w TVP 1 /mieł tam późno program o giełdzie/ traktuję go zielonym przyciskiem na pilocie.

parkieciaszz
Sierżant
Posty: 46
Rejestracja: 10 mar 2007 09:33
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: parkieciaszz » 10 mar 2007 09:43

Witam wszystkich Biotonowców!
To mój pierwszy post na tym forum, a na Biotku bo tu się chyba najwięcej dzieje, przynajmniej jeśli chodzi o forum :wink:

cygan^
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2772
Rejestracja: 09 lut 2006 19:15

Postautor: cygan^ » 10 mar 2007 10:01

Patrzcie to jest najwazniejsza wiadomosc dla BIOTON WOSTOK :lol: :lol: :lol:
http://www.biotonwostok.ru/news/16.html
Obrazek
''OSZUKALI MNIE BANDA ZłODZIEJI POLSKICH DECYDENTóW KUR*A........"


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości