PARKIET.COM

Inne serwisy

  • finanse
  • giełda
  • książki
  • muzyka
  • filmy
  • gry

Giełda - komentarze

Odbicie WIG20 nabrało przyspieszenia

19-06-2009, ostatnia aktualizacja 19-06-2009 18:33
Wielkość tekstu: A A A

Indeks grupujący największe spółki warszawskiego parkietu, pomimo negatywnego otwarcia, piątek zakończył na plusie. Dzisiejsza sesja była kontynuacją odbicia, uważają analitycy.

"Odbicie kontynuowane było także w piątek a w końcówce sesji nabrało nawet dość dużego przyspieszenia (w dużej części za wzrostowy ruch w ostatniej godzinie handlu odpowiada gra zleceniami koszykowymi pod ustalenie kursu przy rozliczeniu czerwcowej serii kontraktów terminowych)" - poinformował analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego Krzysztof Pado.

Zdaniem analityka, na czerwcowym wykresie WIG20 można doszukiwać się formacji głowy z ramionami. Oznacza to, że rynek właśnie znajduje się w momencie kształtowania prawej części formacji. W przypadku realizacji takiego scenariusza, początek przyszłego tygodnia mógłby przynieść jeszcze nieznaczny wzrost indeksu a następnie kolejny test poziomu 1.900 pkt.

"W przypadku jego przebicia, celem dla podaży byłby poziom 1.800 pkt. W globalnej skali wydaje się, że chwilowo inwestorów przestały zachwycać dobre sygnały płynące z publikowanych wskaźników wyprzedzających koniunktury gospodarczej a oczekują oni raczej twardych danych z gospodarki czy lepszych wyników spółek" - dodał Pado.

Analityk zwrócił uwagę na to, że w przyszłym tygodniu pojawią się ciekawe dane makroekonomiczne, które mogą wpłynąć na decyzję inwestorów. Opublikowane zostaną m.in. dane z wtórnego i pierwotnego amerykańskiego rynku nieruchomości za maj oraz ostateczne dane na temat tamtejszego PKB za 1Q'09. Decyzje w sprawie stóp procentowych mają podjęć Fed oraz RPP.

W piątek indeks WIG20 wzrósł o 1,96% do poziomu 1.965,17, a WIG o 1,53% do 31.556,23. Obroty akcjami wyniosły 1,73 mld zł.

ISB
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rekomenduj artykuł Oddano głosów: