Analizy

W tym roku ciekawych debiutów nie zabraknie

W 2017 r. za sprawą Dino będziemy świadkami największego IPO ostatnich lat. Inwestorów zamierzają przyciągnąć także Polskie Koleje Linowe. Unimot za chwilę rusza z ofertą.

Zdaniem ekspertów poprawa sytuacji na rynku wtórnym pozytywnie wpłynie także na rynek pierwotny.

Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała Waldemar Kompała

Chociaż WIG20 od kilku sesji dotyka lekka korekta, a w poniedziałek zeszliśmy poniżej psychologicznego poziomu 2000 pkt, to zdaniem wielu ekspertów w 2017 r. czeka nas hossa. Wystarczy spojrzeć na mWIG40, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy urósł o 35 proc. i znalazł się na poziomie niewidzianym od 2007 r. Wiele wskazuje na to, że dobra koniunktura na rynku wtórnym przełoży się także na liczbę tegorocznych debiutów, których w 2016 r. było jak na lekarstwo. O spodziewanym ożywieniu mówili już włodarze warszawskiej giełdy. Jakie więc spółki pojawią się w tym roku na głównym parkiecie?

Po owocach ich poznacie

– W 2016 r. odbyliśmy około 100 spotkań z potencjalnymi kandydatami do wejścia na rodzimy parkiet. Rozmawialiśmy ze starannie wyselekcjonowanymi spółkami poszukującymi kapitału na rozwój. W 2017 r. będziemy zbierać owoce naszej pracy. Tym bardziej że spodziewamy się zdecydowanie lepszej sytuacji w otoczeniu zewnętrznym – przekonywała w końcówce ubiegłego roku Małgorzata Zaleska, prezes GPW.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Parkietu"
Chcesz czytać więcej?
Zamów Pakiet Plus na kwartał
i czytaj przez drugi kwartał GRATIS!
  • E-wydanie "Parkietu"
  • Dostęp do analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • Archiwum tekstów "Parkietu"
Kup teraz

Wideo komentarz