Firmy

JR Holding zgłasza giełdowe aspiracje

Na przełomie I i II kwartału 2017 r. spółka planuje złożyć prospekt emisyjny w związku z zamiarem przejścia z NewConnect na rynek główny GPW.

O giełdowych aspiracjach spółka, działająca na rynku nieruchomości komercyjnych, a od niedawna także w sektorze OZE, poinformowała przy okazji publikacji strategii na lata 2016-2017. Fundamentem działalności JR Holding - zgodnie ze strategią - pozostanie nabywanie i wynajmowanie nieruchomości komercyjnych, które będą uzupełnione inwestycjami w OZE oraz projekty inwestycyjno-budowlane. Spółka będzie również chciała kontynuować ekspansję na rynku budowy biurowców klasy A oraz w zakresie budownictwa mieszkaniowego. - Przeprowadzana przez nas zmiana profilu działalności na inwestycyjny ma na celu dostosowanie spółki do bardzo dynamicznego rozwoju podmiotów wchodzących w skład naszej grupy. Chcemy konsekwentnie zwiększać wartość aktywów i osiągać jeszcze lepsze wyniki finansowe. Podejmowane działania powinny pozwolić nam przenieść notowania akcji spółki na rynek regulowany GPW - wyjaśnia January Ciszewski, JR Holding.

Spółka prowadzi obecnie zaawansowane negocjacje w zakresie nabycia atrakcyjnych nieruchomości komercyjnych oraz finalizuje transakcję sprzedaży posiadanej przez spółkę zależną galerii Ramzes w Zielonej Górze. Plany JR Holding zakładają, że do końca 2017 r. wartość portfela nieruchomości komercyjnych należących do całej grupy sięgnie 200 mln zł netto.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Parkietu"
Chcesz czytać więcej?
Zamów Pakiet Plus na kwartał
i czytaj przez drugi kwartał GRATIS!
  • E-wydanie "Parkietu"
  • Dostęp do analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • Archiwum tekstów "Parkietu"
Kup teraz

Wideo komentarz