Technologie i IT

Kolejny krok Milestone Medical

Spółka przekazała do europejskiego stowarzyszenia leczenia bólu wstępne wyniki badań sterowanego komputerowo systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego CompuFlo.
Foto: Flickr

Milestone Medical przeprowadził badania technologii dynamicznego wykrywania ciśnienia wspólnie z radą naukową spółki i w porozumieniu z amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków, aby potwierdzić bezpieczeństwo i skuteczność wykonywania precyzyjnych znieczuleń w przestrzeń zewnątrzoponową, stosowanych w leczeniu przenikliwego i przewlekłego bólu np. pleców.

Sukces i bezpieczeństwo procedur podawania znieczulenia zewnątrzoponowego zależy w dużej mierze od precyzyjnego umiejscowienia igły w przestrzeni zewnątrzoponowej kręgosłupa. Wstępne wyniki badań wykazały, że nieinwazyjna technologia CompuFlo zlokalizowała przestrzeń zewnątrzoponową w tak samo dokładny i obiektywny sposób jak standardowa metoda zanikania oporu w strzykawce z solą fizjologiczną wraz z nakłuciem pod kontrolą fluoroskopową, opartą na promieniowaniu rentgenowskim. Dane potwierdziły, że technologia CompuFlo posiada potencjał, aby zrewolucjonizować dotychczasowy sposób iniekcji znieczulenia zewnątrzoponowego oraz wyeliminować konieczność narażenia pacjenta na szkodliwe promieniowanie rentgenowskie.

- Cieszymy się z przekazania wstępnych wyników badań klinicznych do prestiżowego europejskiego stowarzyszenia leczenia bólu. Wierzymy, że nasza technologia Compuflo, która umożliwia dokładne umiejscowienie obszaru iniekcji w czasie rzeczywistym, przyniesie duże korzyści dla anestezjologów i pacjentów, w porównaniu do dotychczasowych metod podania znieczulenia przebiegających dwuetapowo. Obecnie stosowana metoda wymaga wykorzystania techniki zanikania oporu, polegającej na wprowadzeniu igły, wywierając stały nacisk na tłok, a kiedy igła przebije więzadło żółte, opór ustaje i tłok strzykawki poddaje się uciskowi. Wstrzyknięcie znieczulenia następowało standardowo we właściwym miejscu uwidocznionym przez barwnik kontrastowy podany podczas zabiegu fluoroskopowego. Nasza technologia pozwoli na ograniczenie kosztów zabiegu podania znieczulenia zewnątrzoponowego oraz wyeliminuje ekspozycję pacjentów i praktyków medycznych na szkodliwe promieniowanie rentgenowskie – mówi Leonard Osser, prezes zarządu Milestone Medical.

Akcje spółki notowanej na NewConnect w środę o godz. 10.20 drożały o prawie 3 proc. do 7 zł. Od początku roku kapitalizacja spółki zmniejszyła się o 6,5 proc.


Wideo komentarz