Budownictwo

JR Invest z planami nowych inwestycji

Spółka notowana na rynku NewConnect, działająca w branży nieruchomości komercyjnych, sprzedała swojej spółce zależnej Laguna Capital nieruchomość położoną w Bielsku-Białej.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek

Pozyskane środki z przeprowadzonej transakcji zostaną przeznaczone na realizowanie kolejnych inwestycji w branży Odnawialnych Źródeł Energii oraz nowe projekty nieruchomościowe. Łączna wartość transakcji to 6,7 mln zł netto. - Uzyskanie przez Laguna Capital finansowania w postaci kredytu inwestycyjnego umożliwiło nam finalizację planowanej transakcji. Cały czas poszukujemy ciekawych projektów inwestycyjnych w branży nieruchomości komercyjnych, a dzięki sprzedaży naszej nieruchomości będziemy posiadali środki niezbędne do nabywania kolejnych aktywów. Wierzę, że przyczyni się to do wypracowania przez grupę jeszcze lepszych wyników finansowych w nadchodzących kwartałach - komentuje January Ciszewski, prezes zarządu spółki JR Invest.

JR Invest w dalszym ciągu zwiększa swoją obecność w branży OZE i pod koniec maja zawiązał spółkę portal ŚwiatOZE.pl, w której objął 25 proc. udziałów. Nowy podmiot będzie prowadził portal internetowy o branży OZE, która w ostatnim czasie rozwija się w Polsce bardzo mocno, głównie dzięki wejściu w życie nowej ustawy o OZE. Zarząd JR Invest analizuje kolejne przedsięwzięcia inwestycyjne związane z tą branżą i przewiduje, że niektóre z nich mogą być wkrótce realizowane przez spółkę. Obecnie firma posiada udziały w spółce Columbus Energy, która zajmuje się montażem instalacji fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. - Dostrzegamy bardzo dobre perspektywy dla branży OZE, dlatego chcemy aktywnie uczestniczyć w rozwoju tego rynku i wykorzystać jego potencjał wzrostu, co powinno przełożyć się na istotną poprawę wyników finansowych spółki. Nasza spółka stowarzyszona Columbus Energy rozwija się niezwykle dynamicznie i chciałbym, żeby wkrótce do grupy dołączyły kolejne podmioty funkcjonujące w branży OZE - dodaje Ciszewski.

W I kwartale 2015 r. grupa JR Invest zanotowała 631 tys. zł zysku netto, a jej przychody ze sprzedaży wyniosły 1,1 mln zł.


Wideo komentarz