Firmy

ABS Investment wypłaci dywidendę

Spółka planuje podzielić się zyskiem wypracowywanym w poprzednich latach. Dywidenda ma wynieść 0,03 zł na akcję.

Łączna kwota przeznaczona na wypłatę dywidendy będzie równa 240 tys. zł. ABS Investment to firma notowana na rynku NewConnect. Zajmuje się działalnością inwestycyjną oraz doradczą. - Poziom posiadanych środków pieniężnych oraz bliska perspektywa ich zwiększenia umożliwia wypłatę dywidendy przy jednoczesnej realizacji skupu akcji własnych. Zakładam, że w kolejnych latach ta strategia będzie kontynuowana, a kwota przeznaczona na dywidendę dla akcjonariuszy wzrośnie. Będę starał się tak zarządzać firmą, żeby wzrostowi jej wartości corocznie towarzyszyła wypłata dywidendy - mówi Sławomir Jarosz, prezes ABS Investment.

Spółka dobrze rozpoczęła ten rok i w I kwartale wypracowała zysk netto na poziomie 368 tys. zł przy przychodach wynoszących 100 tys. zł. Istotnym czynnikiem w osiągnięciu poprawy wyników finansowych w ocenie spółki był wzrost wycen rynkowych spółek portfelowych, który pozwolił zanotować dodatnie saldo na działalności inwestycyjnej wynoszące 557 tys. zł. ABS Investment przedstawiła na początku maja prognozy finansowe na 2015 r., zakładające wypracowanie w tym roku zysku brutto na jedną akcję na poziomie 0,25-0,27 zł. Spółka prognozuje również, że wartość aktywów wraz z należnościami pochodzącymi z ich sprzedaży wyniesie na koniec 2015 r. w przeliczeniu na jedną akcję od 2,80 zł do 3,00 zł. - Na chwilę obecną realizacja prognoz przebiega zgodnie z planem. Transakcyjnie jest lepiej niż zakładałem w swoim haromonogramie realizacji wyjść z inwestycji. Oceniając potencjał portfela na kolejne lata przez pryzmat obecnej sytuacji finansowej spółek portfelowych uważam, że można podwoić jego wartość w okresie 3 lat - podsumowuje Jarosz.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz