Firmy

ABS Investment podał prognozy na 2015 r. Kurs spada o 4 proc.

W odpowiedzi na prognozę wyników podczas czwartkowej sesji kurs akcji ABS Investment przy obrotach największych od 17 marca traci 4,3 proc. (1,56 zł).
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek

Spółka zajmująca się działalnością inwestycyjną oraz doradczą notowana na rynku NewConnect przewiduje zysk brutto na jedną akcję na poziomie 0,25-0,27 zł. ABS Investment prognozuje również, że wartość aktywów wraz z należnościami pochodzącymi z ich sprzedaży wyniesie na koniec 2015 r. w przeliczeniu na akcję od 2,80 zł do 3,00 zł.

„Poziom planowanego zysku na akcję został ustalony na podstawie aktualnego stanu realizacji zamykania pozycji inwestycyjnych, planu przygotowywanych do realizacji transakcji, portfela zawartych umów na świadczenie usług doradczych oraz prognozowanego strumienia dywidendy od spółek portfelowych" - komentuje Sławomir Jarosz, prezes zarządu ABS Investment.

Od początku roku cena akcji spadła o 2 proc. Kurs porusza się w trendzie bocznym w widełkach 1,32- 1,83 zł.

ABS Investment jest spółką notowaną na rynku NewConnect od lutego 2011 r. Prowadzi działalność w dwóch obszarach: inwestycji kapitałowych oraz doradztwa finansowego. We wrześniu 2014 r. jej obligacje zadebiutowały również na Catalyst.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz