Handel i konsumpcja

Dobry kwartał Monnari

W pierwszych trzech miesiącach tego roku odzieżowa spółka wypracowała 42,7 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 24,5 proc. więcej niż rok temu.
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki mz Marian Zubrzycki

Monnari realizuje sprzedaż towarów przede wszystkim poprzez własną sieć sprzedaży, która na koniec I kwartału tego roku liczyła 130 salonów wraz z salonem internetowym, o łącznej powierzchni ok. 21,4 tys. mkw. Dla porównania na koniec I kwartału 2014 r. sieć liczyła 117 salonów o powierzchni 18,5 tys. mkw., czyli urosła o 15,6 proc. Oznacza to, że przychody Monnari zwiększyły się wyraźnie szybciej niż powierzchnia handlowa, co wskazuje na dodatnią wartość sprzedaży porównywalnej (w sklepach istniejących co najmniej rok).

Łódzka grupa zaznacza, że jednocześnie rozwija kanał hurtowy i nadal planuje kontynuować realizowaną strategię rozwoju w oparciu o markę Monnari, skierowanej do kobiet +30, ceniących sobie elegancję połączoną z modowym smakiem, której kolekcje są sprzedawane na terenie Polski w salonach zlokalizowanych w centrach handlowych. Poza tym, spółka będzie rozwijać sprzedaż poprzez nowoczesne internetowe formy dotarcia do klienta, w tym własny sklep internetowy.

W tym roku grupa planuje zwiększenie powierzchni handlowej o 3-4 tys. mkw. W tym założeniu mieszczą się nowe salony oraz powiększenia metrażu dotychczasowych placówek. Ale ponadto w strategii rozwoju grupy są także przewidziane akwizycje spółek z branży odzieżowej oraz rozwój nowych marek.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz