Firmy

Mennica Skarbowa: Wsparcie od Spartana

Firma inwestycyjno-doradcza Spartan Capital ujawniła się jako właściciel 18,3 proc. akcji notowanej na NewConnect Mennicy Skarbowej (d. Grupa Mennice Krajowe).

Nowy inwestor kupił 80 tys. papierów po 2,1 zł od menedżerów handlującej złotymi sztabkami i monetami spółki, w tym od prezesa Bartłomieja Knichnickiego (zmniejszył zaangażowanie w kapitale z 54,1 do 50,2 proc.).

– Zakup akcji Mennicy Skarbowej traktujemy jako okazję inwestycyjną – mówi Konrad Szwedziński, prezes Spartana. – Spółka generuje zyski i rozwija się w perspektywicznej branży, czego jeszcze nie odzwierciedla jej wycena rynkowa. Wychodzimy z założenia, że już w najbliższych latach Polacy będą zdecydowanie wyraźniej zwiększać zainteresowanie inwestycjami w złoto, srebro czy platynę – dodaje. Zaznacza, że Spartan w swoim portfolio ma akcje i udziały kilku dobrze prosperujących spółek z dużą bazą klientów i użytkowników. – Mamy kilka pomysłów na osiągnięcie synergii w obszarze marketingu, w ramach barterowej współpracy pomiędzy spółkami. Może to być np. potencjalna kooperacja z internetową platformą wymiany walut Kantoris.pl czy portalem społecznościowym Placeknow.com – mówi Szwedziński.

Po trzech kwartałach 2013 r. Mennica Skarbowa miała 28,9 mln zł przychodów oraz 0,41 mln zł zysku operacyjnego i 0,32 mln zł zarobku netto. Wyniki za cały ubiegły rok firma poda 14 lutego.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz