Transport

Trans Polonia: Grupa przewozi coraz więcej ładunków

Ubiegły rok prawdopodobnie był rekordowy dla giełdowej Trans Polonii, grupy specjalizującej się w drogowych przewozach paliw, płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych.
Foto: materiały prasowe

Z właśnie opublikowanych danych wynika, że w grudniu osiągnęła 16,6 mln zł przychodów. Tym samym zwiększyła je o 6 proc., licząc rok do roku. To oznacza, że w całym 2017 r. spółka wypracowała 225,5 mln zł skonsolidowanych przychodów. W efekcie wzrosły one w stosunku do 2016 r. aż o 28 proc.

W ocenie zarządu do osiągnięcia takiego wyniku przyczyniło się: nawiązanie nowych relacji handlowych, start realizacji programu inwestycyjnego na lata 2018–2020, zakończona sukcesem publiczna oferta akcji i otwarcie szkoły kierowców. Pomogły też czynniki zewnętrzne. Dane organizacji branżowej CEFIC mówią o kilkuprocentowym wzroście produkcji i zużycia chemikaliów w Europie. Korzystne informacje przekazuje też Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego na temat krajowej konsumpcji oleju napędowego i benzyn. Trzecim sprzyjającym czynnikiem było silne odbicie w drogowych inwestycjach infrastrukturalnych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Zamów dostęp do wszystkich treści serwisu na kwartał i czytaj przez drugi kwartał GRATIS!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz