Transport

Trans Polonia: Grupa przewozi coraz więcej ładunków

Ubiegły rok prawdopodobnie był rekordowy dla giełdowej Trans Polonii, grupy specjalizującej się w drogowych przewozach paliw, płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych.
Foto: materiały prasowe

Z właśnie opublikowanych danych wynika, że w grudniu osiągnęła 16,6 mln zł przychodów. Tym samym zwiększyła je o 6 proc., licząc rok do roku. To oznacza, że w całym 2017 r. spółka wypracowała 225,5 mln zł skonsolidowanych przychodów. W efekcie wzrosły one w stosunku do 2016 r. aż o 28 proc.

W ocenie zarządu do osiągnięcia takiego wyniku przyczyniło się: nawiązanie nowych relacji handlowych, start realizacji programu inwestycyjnego na lata 2018–2020, zakończona sukcesem publiczna oferta akcji i otwarcie szkoły kierowców. Pomogły też czynniki zewnętrzne. Dane organizacji branżowej CEFIC mówią o kilkuprocentowym wzroście produkcji i zużycia chemikaliów w Europie. Korzystne informacje przekazuje też Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego na temat krajowej konsumpcji oleju napędowego i benzyn. Trzecim sprzyjającym czynnikiem było silne odbicie w drogowych inwestycjach infrastrukturalnych.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Parkietu"
Chcesz czytać więcej?
Zamów Pakiet Plus na kwartał
i czytaj przez drugi kwartał GRATIS!
  • E-wydanie "Parkietu"
  • Dostęp do analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • Archiwum tekstów "Parkietu"
Kup teraz

Wideo komentarz