Technologie i IT

Akcjonariusze OEX jednogłośnie za emisją akcji

Przegłosowano jednogłośnie emisję akcji. Zarząd liczy, że do spółki trafi około 20 mln zł. Chce je przeznaczyć na dalszy rozwój biznesu.

Jerzy Motz, prezes OEX

Foto: materiały prasowe

Podczas ostatniego walnego zgromadzenia wszyscy zarejestrowani akcjonariusze, reprezentujący 90,2 proc. kapitału głosowali za przeprowadzeniem subskrypcji prywatnej obejmującej nie więcej niż 1.101.445 akcji zwykłych serii D.

- Środki pozyskane z emisji planujemy przeznaczyć przede wszystkim na inwestycje w dalszy rozwój segmentów E-biznes oraz Back office i obsługi klienta, w tym na pozyskanie technologii uzupełniających nasze dotychczasowe kompetencje w tych obszarach. Oba segmenty rozwijają się bardzo dynamicznie i widzimy tam znaczący potencjał do dalszego wzrostu organicznego. Chcemy w związku z tym również zasilić ich kapitał obrotowy, co pozwoli im na zwiększenie skali działalności. Będziemy też przyglądać się możliwościom dokonania akwizycji w tych obszarach – powiedział, cytowany w komunikacie, Jerzy Motz, prezes OEX.

Zarząd sygnalizuje, że nie są również wykluczone ewentualne przejęcia w pozostałych segmentach, jeśli ich celem byłoby zwiększenie wartość grupy.

- Chcielibyśmy zabezpieczyć sobie na to środki i być gotowi do podjęcia negocjacji, jeśli potencjalne okazje do przejęć zostaną przez nas pozytywnie zweryfikowane – dodaje prezes.

Oświadczenia o zamiarze wzięcia udziału w emisji przesłali już do OEX jej obecni znaczący akcjonariusze Neo Investment i Real Management.

W środę około godz. 13tej kurs OEX wynosi 17,4 zł (-0,6 proc.).

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły