Technologie i IT

Bloober Team z największą umową w historii

Notowany na NewConnect producent gier porozumiał się z Gun Media, amerykańskim wydawcą w sprawie projektu o roboczym tytule „H2O”.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Gun Media wyda tę grę – do sprzedaży trafi w przyszłym roku. Bloober Team, oprócz znaczącej płatności stałej, będzie partycypować również w przychodach ze sprzedaży już od pierwszej sztuki tej produkcji. - Pracowaliśmy nad tym projektem od kilku miesięcy. Szczegóły finansowe umowy są objęte klauzulą poufności, ale mogę powiedzieć, że to największa umowa w historii spółki. Bloober Team będzie otrzymywał wynagrodzenie typu advance, sukcesywnie, wraz z realizacją kolejnych kamieni milowych zapisanych w umowie - mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Gun Media to wydawca gry „Friday's 13th" („Piątek trzynastego"), opartej na kultowym horrorze o tym samym tytule, która jest jednym z największych hitów sprzedażowych 2017 r. Jak tłumaczą w Bloober Team, współpraca znakomicie wpisuje się w strategie obu firm, a połączenie unikalnego know-how obu partnerów ma szansę zaowocować znakomitą produkcją. - Jesteśmy podekscytowani współpracą z Gun Media. Wierzymy, że wspólnie stworzymy produkcję, która będzie wspominana po latach - dodaje Babieno.

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku  „hidden horror". W krakowskim studio zatrudnia i współpracuje z grupą blisko 100 specjalistów. Gun Media to zaś spółka z Kentucky, która stawia na nowatorskie rozwiązania w interaktywnych horrorach oraz angażowanie graczy i fanów tego gatunku na wielu platformach.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły