Technologie i IT

Nowy prezes Digital Avenue stawia na e-commerce

Notowana na NewConnect spółka ma nowego prezesa. Piotra Wąsowskiego zastąpił Piotr Bocheńczak.
Foto: Fotorzepa, Kuba Kamiński kkam Kuba Kamiński

Piotr Wąsowski, który przez prawie trzy lata kierował Digital Avenue, zrezygnował z zajmowanego stanowiska. Przeszedł do rady nadzorczej. Stery w notowanej na NewConnect firmie przejął Piotr Bocheńczak. Jest związany z Digital Avenue (podobnie jak Wąsowski) od 2010 r., gdy spółka przejęła kontrolę nad serwisem Styl.fm (z portalem tym związany był też Wąsowski). Oprócz Styl.fm giełdowa firma prowadzi też serwisy Fotosik.pl oraz FashionStyle.pl.

Nowy kierujący Digital Avenue ma dokończyć restrukturyzację spółki, której głównym źródłem przychodów jest reklama internetowa. Spowolnienie gospodarcze odbiło się negatywnie na wynikach firmy. W 2012 r. miała 5,22 mln zł przychodów ze sprzedaży czyli 11 proc. mniej niż rok wcześniej. Strata operacyjna sięgnęła 80 tys. zł wobec 590 tys. zł zysku przed rokiem. Strata netto wyniosła blisko 120 tys. zł. W 2011 r. zarobek w tej pozycji sięgał 520 tys. zł.

W ramach rozpoczętej kilka miesięcy temu restrukturyzacji Digotal Avenue zdecydował m.in. o połączeniu ze spółką zależną Medousa (prowadzi serwis Fotosik.pl), ograniczeniu kosztów usług obcych, zwolnieniu części pracowników i likwidacji biura w Rybniku. Zarząd szacuje, że oszczędności z tego tytułu wyniosą 0,5 mln zł rocznie.

Nowy prezes zapowiada, że chce skupić się na dalszej konsolidacji rynku portali „modowych". Nie ujawnia jednak, czy prowadzi jakieś rozmowy w tej sprawie. Digital Avenue chce też szukać nowych źródeł przychodów bazując na dużej bazie zarejestrowanych użytkowników portali. – Uważam, że przyszedł czas generowania przychodów z kolejnego źródła jakim jest e-commerce. Użytkownicy naszych portali to  ponad 3 mln osób stanowiących ciekawą grupę docelową dla produktów z segmentu lifestyle i uroda – oznajmia nowy kierujący. Jego zdaniem, wejście Digital Avenue w handel internetowy to naturalna konsekwencja przyjętego modelu biznesowego. Nie rozwija tematu.

Digital Avenue był jedną z pierwszych pięciu spółek, które w sierpniu 2007 r. zadebiutowały na NewConnect. Na pierwszej sesji za akcje firmy płacono po 3 zł. Obecnie kosztują już tylko po 0,23 zł (w czwartek taniały o 8 proc.). Wartość rynkowa Digital Avenue to ledwie 3,2 mln zł. Głównym akcjonariuszem jest MCI Management. Kontroluje 35,91 proc. kapitału (przez podmioty zależne).

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz