Technologie i IT

Madkom kupił CIS

Firma notowana na NewConnect, zajmująca się produkcją systemów IT, nabyła 51 proc. udziałów w Cloud Industry Solutions.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek

Tym samym stała się jej głównym udziałowcem. Podmiot ten świadczy usługi z zakresu analizy finansowej w oparciu o aplikację internetową Hotel Data dla branży hotelarskiej i medycznej. Zawarta umowa nabycia udziałów jest finalizacją transakcji, o której Madkom informował w grudniu ub. roku, kiedy to podpisany został list intencyjny.

- Kupujemy spółkę posiadającą produkt ukończony, który nie wymaga żadnych nakładów inwestycyjnych poza doraźnymi pracami serwisowymi – twierdzi Grzegorz Szczechowiak, prezes zarządu Madkomu. - Produkt przeszedł już proces proof of concept, został wdrożony w kilku dużych obiektach hotelowych w kraju i wiemy, że jest oczekiwanym przez rynek rozwiązaniem. Naszym wyzwaniem jest jego komercjalizacja na rynku krajowym, w szczególności w Małopolsce i na rynkach zagranicznych – dodaje.

Zakup udziałów w nowym podmiocie oraz włączenie go w struktury Madkomu pozwoli na dywersyfikację przychodów grupy. Dokonana transakcja zdaniem zarządu idealnie wpisuje się w założenia inwestycyjne spółki w zakresie wchodzenia w kolejne przedsięwzięcia z branży IT. Istotna jest także możliwość kooperacji CIS z innym projektem inwestycyjnym Madkomu - podmiotem działającym na rynku oprogramowania dla sektora służby zdrowia.

- CIS posiada wersję produktu Hotel Data dla branży medycznej. Wersja tego oprogramowania wymaga jeszcze dopracowania, jednak jesteśmy dobrej myśli, w szczególności mając na uwadze nasze przyszłe działania inwestycyjne - podsumowuje Szczechowiak.


Wideo komentarz