Technologie i IT

Madkom poszerza ofertę

Spółka rozbudowała centrum kontaktu z klientami wdrażając właśnie oprogramowanie VCC Studio firmy Master Telecom.

Madkom zajmuje się produkcją systemów IT dla urzędów samorządowych. Jest notowany na rynku NewConnect od sierpnia 2012 r. Nowe rozwiązanie daje możliwość szybszej i bardziej efektywnej pomocy klientom w codziennym użytkowaniu oprogramowania Madkomu. Będzie to możliwe w ramach dwóch lokalizacji spółki: w Gdyni i w Krakowie. Firma planuje jednocześnie zwiększyć zatrudnienie w tym obszarze.

- W pewnym momencie liczba obsługiwanych przez nas klientów spowodowała potrzebę wdrożenia nowoczesnego systemu usprawniającego obsługę użytkowników naszego oprogramowania. VCC Studio zapewni nam to, że nasi klienci zostaną przez nas szybko i profesjonalnie obsłużeni – twierdzi Grzegorz Szczechowiak, prezes zarządu Madkomu. - Dodatkowo rozwiniemy współpracę z podmiotem wywodzącym się tak jak my z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego – dodaje Szczechowiak. Dzięki podpisanej dodatkowo umowie partnerskiej między podmiotami do urzędów i jednostek administracyjnych wprowadzone zostanie oprogramowanie VCC Studio. Zdaniem Madkomu rozszerzanie oferty usług pozwoli na pozyskiwanie kolejnych znaczących kontraktów. - Posiadamy w naszej ofercie komplet systemów do kontaktu elektronicznego z urzędem, a teraz uzupełnimy naszą ofertę o rozwiązanie, które stanowi naturalne rozwinięcie naszych systemów – tłumaczy Szczechowiak.

Ostatnie miesiące to bardzo dobry okres dla spółki, która w IV kwartale 2014 r. zawarła umowy na wdrożenie swojego oprogramowania o łącznej wartości przekraczającej 5,25 mln zł brutto. W całym 2014 r. kwota kontraktów ogółem przekroczyła 10 mln zł. Madkom w ramach realizacji strategii rozwoju podpisał także w grudniu ub.r. list intencyjny na przejęcie 51 proc. udziałów w podmiocie z branży IT świadczącym usługi z zakresu analizy finansowej dla branży hotelarskiej i medycznej. Finalizacja transakcji planowana jest na I kwartał tego roku.

W poniedziałek po południu walory Madkomu kosztowały 2,06 zł. Akcje potaniały o 1,4 proc.


Wideo komentarz