Technologie i IT

Orange Polska: Obfity koniec roku

Grudzień przyniósł wysyp publikacji wyników przetargów teleinformatycznych. Wśród wygranych są grupy giełdowe.
Foto: Bloomberg

PKP PLK przyznało TK Telekom (grupa Netii) z wolnej ręki umowę na sieć transmisji danych za ponad 418 tys. euro.

Konsorcjum Orange i Integrated Solutions (spółka zależna telekomu) sprzeda TVP usługę regionalnego systemu dystrybucji treści. Wartość trzyletniego kontraktu to 2,92 mln zł netto. Chodzi o system dystrybucji treści ContentPOP. Orange udostępnia miejsce, zasilanie oraz niezbędne połączenia sieciowe serwerom partnerów (w tym wypadku TVP), na których przechowywane są treści pobierane przez klientów. – Już ponad 50 proc. ruchu w sieci Orange pochodzi właśnie z tego źródła – podaje Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange.

Telekom ten zdobył kontrakt na usługi komórkowe dla Urzędu Dozoru Technicznego (1,5 mln zł netto), a u boku Pronal Smart Metering za 6,7 mln zł usprawni bezprzewodowy monitoring sieci wodociągowej na Prawobrzeżu Szczecina.

W listopadzie Poczta Polska zamówiła u Integrated Solutions na dwa lata pakiet oprogramowania oraz asysty i konserwacji za 33,6 mln zł netto.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły