Surowce i paliwa

PKN Orlen mocno inwestuje w energetykę

Wydatki na nowe elektrociepłownie i modernizację istniejących sięgają 3,5 mld zł. Dzięki nim w tym roku produkcja prądu w Orlenie wzrośnie o połowę.
Foto: Bloomberg

Paliwowy koncern szacuje, że w tym roku wytworzy o około 50 proc. prądu więcej niż w 2016 r. – Łączna produkcja energii elektrycznej w grupie kapitałowej Orlen przekroczy 4 TWh (terawatogodziny – red.). Po uruchomieniu CCGT Płock produkcja energii będzie na poziomie około 7 TWh – informuje biuro prasowe spółki.

Duże zwyżki to przede wszystkim efekt realizacji dwóch inwestycji związanych z budową bloków gazowo-parowych. W połowie tego roku ruszyła komercyjna eksploatacja elektrociepłowni we Włocławku, a do końca roku ma powstać nieco większy obiekt w Płocku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz odbierz 30% ZNIŻKI na wszystkie E-PRENUMERATY.
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz