Surowce i paliwa

KGHM: Sierra wymaga pracy

KGHM nie ma jeszcze przyjętego budżetu na 2018 r., ale zdaniem Stefana Świątkowskiego, wiceprezesa ds. finansowych, ten rok powinien być dla spółek surowcowych pomyślny.
Foto: Bloomberg
Foto: GG Parkiet

– Sytuacja makroekonomiczna na świecie jest tak dobra i może to budzić niepokój. Zawsze są obawy o tworzące się w takich warunkach bańki i ich pęknięcie – powiedział Świątkowski.

W 2017 r. KGHM utworzył kolejne odpisy w związku z aktywami zagranicznymi, ale już nie tak znaczne jak w latach 2015–2016. W przypadku amerykańskiej kopalni Robinson firma zdecydowała się odwrócić odpis sprzed lat na 98 mln USD (ponad 340 mln zł).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz odbierz 30% ZNIŻKI na wszystkie E-PRENUMERATY.
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz