Surowce i paliwa

Kurs Prairie wystrzelił w górę

Notowania Prairie Mining rosną we wtorek na warszawskiej giełdzie nawet o 14 proc., sięgając maksymalnie 2,30 zł. Inwestorzy optymistycznie zareagowali na wiadomość o planowanym kolejnym spotkaniu australijskiej firmy z Jastrzębską Spółką Węglową.

Benjamin Stoikovich, prezes Prairie Mining

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

O godz. 13.13 akcje Prairie kosztowały 2,16 zł, co oznacza wzrost o 7 proc. w porównaniu do kursu z zamknięcia poniedziałkowej sesji. W poniedziałek prezes JSW w wywiadzie dla Parkiet TV zapowiedział, że w ciągu najbliższych 10 dni dojdzie do spotkania z przedstawicielami australijskiej spółki w sprawie współpracy. Będzie to już drugie spotkanie tych spółek. Pierwsze dotyczyło potencjalnej współpracy przy wznowieniu wydobycia w zamkniętej kopalni Dębieńsko na Śląsku. JSW nie wyklucza jednak rozmów także o drugim projekcie Prairie, czyli budowie kopalni węgla na Lubelszczyźnie. - To może będzie też temat naszego kolejnego spotkania. Musimy jednak więcej dowiedzieć się o tym złożu – przyznał Daniel Ozon, prezes JSW.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły