Surowce i paliwa

Przejęcie Lotosu przez Orlen: gdańscy politycy i związkowcy są przeciw

Gdańscy politycy i związkowcy są przeciwni konsolidacji, gdyż może ona zahamować rozwój Lotosu.

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, podaje, że najwyższe zwyżki wynagrodzeń obejmą w spółce najniżej uposażonych.

Foto: Archiwum

W planowanym przejęciu Lotosu przez Orlen istotną rolę mogą odegrać lokalni politycy i pracownicy koncernów. Platforma Obywatelska próbuje już nawet z pomorskimi politykami Prawa i Sprawiedliwości zorganizować wspólny front sprzeciwu. W piątek gdańscy radni chcą na specjalnej sesji wystosować apel o wstrzymanie wszelkich prac i decyzji w tym zakresie.

Lokalne sprzeciwy

W czwartek Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, i Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, wysłali list do premiera Mateusza Morawieckiego, przedstawiając argumenty przeciwko przejęciu. „Jednym ze skutków konsolidacji może być ograniczenie aktywności, w tym inwestycyjnej, Grupy Lotos w zakresie podstawowej działalności, w szczególności w obszarze produkcji i handlu oraz innowacji, niezgodnie z przyjętą strategią na lata 2017–2022" – napisali.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz odbierz 30% ZNIŻKI na wszystkie E-PRENUMERATY.
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz