Surowce i paliwa

Bogdanka: Karlikowski pełniącym obowiązki

Rada nadzorcza lubelskiej kopalni odwołała jej prezesa Krzysztofa Szlagę. Jednocześnie wszczęto postępowanie kwalifikacyjne na to stanowisko, a także przyjęto dla niego szczegółowe zasady i tryb.
Foto: Bloomberg

Do tymczasowego pełnienia obowiązków delegowano Sławomira Karlikowskiego, który zasiada obecnie w fotelu zastępcy prezesa ds. produkcji i jednocześnie pełni funkcję kierownika ruchu zakładu górniczego Bogdanka.

Karlikowski jest związany z lubelską kopalnią od 1991 r. W jej władzach jest zaś od 2016 r.

– Odchodzę z poczuciem zawodowej satysfakcji. Dzięki wspólnej pracy zarządu i załogi spółka jest dziś w bardzo dobrej formie, stabilna finansowo i operacyjnie – powiedział cytowany w komunikacie odchodzący prezes LW Bogdanka. Szlaga przypomniał także o otrzymanej przez lubelską spółkę w 2017 r. koncesji na złoże Ostrów, gdzie będzie mogła fedrować przez kolejnych blisko 50 lat.

Z Bogdanką Szlaga był związany od pięciu lat, najpierw jako zastępca prezesa ds. zakupów i inwestycji LW, a od kwietnia 2016 r. – jako jej prezes. Wcześniej był związany ze spółką Ruch 2010–2012 oraz firmami audytorskimi. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu złożonych procesów restrukturyzacyjnych w przemyśle ciężkim.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Szlaga otrzymał inną propozycję zawodową. Nie udało nam się jednak ustalić, czy nadal będzie związany z biznesem, np. w innej spółce Skarbu Państwa czy z administracją.

Po odwołaniu Szlagi ze stanowiska prezesa Bogdanki jej kurs spadał w ciągu dnia o 1,2 proc., do 65,6 zł za akcję.

Lubelska kopalnia jest notowana na GPW od lipca 2009 r. Kontrolę nad nią w 2015 r. przejęła energetyczna grupa Enea.

Jej prezes Mirosław Kowalik, pełniący jednocześnie funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Bogdanki, podziękował Szladze za włożony przez niego wkład w rozwój górniczej spółki. Zapewnił też o ciągłości zarządzania przez pozostałych w zarządzie członków.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły