Surowce i paliwa

Kurs ropy sprzyja PGNiG

Wyniki grupy oczyszczone ze zdarzeń jednorazowych powinny wzrosnąć zarówno w IV kwartale ubiegłego roku, jak i w I kwartale tego roku.
Foto: materiały prasowe

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo dokona odpisów aktualizujących wynik operacyjny spółki i grupy kapitałowej za IV kwartał ubiegłego roku w kwocie około 776 mln zł. Najwięcej, bo o 364 mln zł, zostanie przeszacowany majątek związany z wytwarzaniem prądu w bloku energetycznym w Wierzchowicach. 246 mln zł zapisano w koszty jako nakłady poniesione na wykonane badania sejsmiczne i odwierty. To rezultat poszukiwań, które przyniosły negatywny wynik. Po niespełna 90 mln zł wyniosły z kolei przeszacowania majątku związanego z wydobyciem ropy i gazu oraz środków trwałych w budowie dotyczących poszukiwań i oceny zasobów mineralnych.

Pojawiło się też jedno stosunkowo niewielkie odwrócenie odpisu, dotyczące pozostałej działalności. PGNiG zastrzega, że zaplanowane operacje będą jeszcze przedmiotem badania przez biegłego rewidenta i odpisy mogą ulec zmianie. Poza tym nadal trwa analiza pozostałych aktywów. W efekcie dopiero w skonsolidowanym sprawozdaniu za 2017 r. będą zawarte ostateczne wartości przeszacowań majątku grupy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Zamów dostęp do wszystkich treści serwisu na kwartał i czytaj przez drugi kwartał GRATIS!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz