Rekomendacje

Historia firmy GetBack. Domy maklerskie: Mocno przestrzelone rekomendacje

Historia firmy GetBack to także historia rekomendacji wydawanych dla niej przez domy maklerskie.
Foto: Adobestock

Już przy okazji IPO wyceny przygotowane przez brokerów mówiły o nawet kilkudziesięcioprocentowym potencjale do wzrostu. Podobny charakter miały rekomendacje, które ukazały się tuż po debiucie. Aż siedem domów maklerskich pozytywnie wypowiadało się o spółce. Raiffeisen Centrobank, Haitong Bank, Wood & Company oraz DM mBanku zalecały kupno walorów windykatora. Akumulację papierów rekomendował Vestor DM, ich przeważanie proponował JP Morgan, a trzymanie Pekao IB. Ceny docelowe z rekomendacji wahały się w przedziale od 26,6 zł do nawet 35,3 zł.

Już jednak w grudniu ubiegłego roku na zawieszenie rekomendacji zdecydował się JP Morgan. Zbiegło się to w czasie z zamieszaniem związanym z wyciekiem danych z bazy PESEL-NET, w który spółka rzekomo miała być zamieszana. Masowo nastawienie do windykatora zmieniło się, kiedy ogłosił on plan emisji do 70 mln nowych walorów. W poniedziałek z kolei DM mBanku zdecydował się na zawieszenie swojej rekomendacji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz odbierz 30% ZNIŻKI na wszystkie E-PRENUMERATY.
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz