Rekomendacje

Kup, trzymaj, sprzedaj

Najnowsze rekomendacje biur maklerskich dla przedsiębiorstw notowanych na warszawskiej giełdzie.
Foto: Fotorzepa/Robert Gardziński

„Kupuj" Orange

Analitycy DM mBanku obniżyli cenę docelową grupy Orange Polska do 6,9 zł z 7,1 zł, podtrzymując zalecenie "kupuj".

"Sprzedaj" Orange

Analitycy DM BZ WBK obniżyli cenę docelową Orange z 4,46 do 4,26 zł. Podtrzymują rekomendację "sprzedaj". - Wygląda na to, że polski sektor stacjonarnych usług telekomunikacyjnych znalazł się w zdecydowanym trendzie spadkowym. Spółka Orange Polska nie spodziewa się już "odwrócenia spadku zysku EBITDA w 2018 r." i wspomina o "problemach z wydobyciem korzyści finansowych ze swoich inwestycji" — to fatalne wieści dla obu analizowanych spółek (Orange i Netii red.), które tkwią w samym środku programów pochłaniających duże nakłady inwestycyjne - wyjaśniają. Zdaniem analityków DM BZ WBK Orange wypłaci kolejną dywidendę w najlepszym przypadku w 2020 r., gdy zadłużenie netto do zysku EBITDA spółki spadnie do 2 razy

"Sprzedaj" Netię

Analitycy DM BZ WBK obniżyli cenę docelową akcji Netii z 4,24 do 4,12 zł. Podtrzymują rekomendację "sprzedaj". - Netia zaniża koszty sprzedaży i ogranicza ekspansję, aby utrzymać wolne przepływy pieniężne netto nad kreską. Polskie "dinozaury" telekomunikacyjne trzymają się przy życiu, ale pogarszanie się ich sytuacji (trendy EBITDA, wolnych przepływów pieniężnych netto czy dywidendy) wydaje się jednak znamienne, dlatego podtrzymujemy nasze rekomendacje "sprzedaj" - argumentują.

"Trzymaj" Livechat

Analitycy DM BOŚ rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Livechat Software od zalecenia "trzymaj", z ceną docelową 57,1 zł. Według ekspertów przedsiębiorstwo posiada dobry model biznesowy, jednak nie oznacza to, iż jej akcje stanowią obecnie atrakcyjną okazję inwestycyjną.

„Kupuj" Qumak

Analitycy DM BDM podwyższyli rekomendację dla akcji teleinformatycznej firmy do „kupuj", cenę docelową akcji określili na 7,74 zł. - W kontekście nadchodzącej poprawy koniunktury w segmencie infrastruktury IT w latach 2018 – 2020 z optymizmem patrzymy na perspektywy Qumaka w tym okresie - piszą w raporcie.

„Akumuluj" Emperię

Vestor DM rekomenduje "akumuluj" dla akcji Emperii, cena docelowa według analityków to 79 zł. - Spółka od kilku lat dynamicznie rozwija się poprzez otwarcia sklepów własnych oraz wraz ze wzrostem skali działalności optymalizuje koszty logistyki – piszą.

„Kupuj" Lotos

Haitong Bank rekomenduje "kupuj" dla Lotosu, cena docelowa 64,8 zł. - Haitong Bank wskazuje na powtarzalność bardzo dobrych wyników finansowych, osiągniętych w 2016 r. w segmencie produkcji dzięki skokowemu wzrostowi polskiego rynku paliw, oraz zwiększeniu efektywności rafinerii już w 2018 r.

"Akumuluj" Famur

Analitycy DM BDM wznowili wydawanie rekomendacji dla Famuru od "akumuluj". Cena docelowa to 5,8 zł. - Spółka wchodzi w okres budowy wyników w perspektywie przynajmniej kolejnych 3 lat, na co wpływ powinny mieć wyższe wydatki inwestycyjne w obszarze krajowego i światowego wydobycia. Dodatkowo kluczowe znaczenie dla Famuru będzie miała przyszła prawdopodobna integracja z częścią grupy Kopex - tłumaczą.

„Trzymaj" KGHM

Analitycy Domu Maklerskiego mBanku wydali rekomendację „trzymaj" dla akcji miedziowego giganta, cena docelowa wynosi 132,22 zł.

„Kupuj" Budimex

DM PKO BP podniósł rekomendację dla Budimexu do "kupuj", a cenę docelową z 215 do 275 zł. - Budimex dominuje na krajowym rynku budowlanym pozyskując niemal 1/4 kontraktów z rynku. Widzimy szansę na wyraźne pobicie konsensusu rynkowego. Wyobraźnię inwestorów mogą pobudzić nowe inicjatywy Budimexu: projekty koncesyjne i większa aktywność za granicą – wyjaśniają analitycy DM PKO BP.

„Neutralnie" dla Eurocashu

Analitycy JP Morgan obniżyli cenę docelową akcji Eurocashu z 39,2 do 33,5 zł. Podtrzymują rekomendację "neutralnie".

„Sprzedaj" Eurocasch

Z kolei analitycy DM BZ WBK obniżyli rekomendację dla Eurocashu z "kupuj" do "sprzedaj", a cenę docelową z 47,5 do 29,1. - Po bardzo rozczarowujących wynikach za IV kwartał 2016 r. obniżamy rekomendację. Eurocash odnotował nie tylko EBITDA o 11 proc. niższą od konsensusu rynkowego, ale, co jest jeszcze bardziej niepokojące, wyjątkowo niski poziom przepływów pieniężnych z powodu niekorzystnych zmian struktury sprzedaży na rzecz segmentu aktywnej dystrybucji, który charakteryzuje się znacznie gorszym profilem generowania gotówki – argumentują.

„Trzymaj" Inter Cars

DM BOŚ podwyższył cenę docelową Inter Carsu do 294 zł, podtrzymując rekomendację „trzymaj". Analitycy oczekują w IV kwartale 2016 r. znacząco lepszych wyników finansowych niż rok wcześniej, głównie ze względu na niską bazę.

„Akumuluj" LPP

Analitycy DM BDM podnieśli cenę docelową akcji LPP z 6,381,5 do 6,678,6 zł, podtrzymując zalecenie "akumuluj". - Tak jak wskazywaliśmy w naszej rekomendacji z grudnia, oczyszczone wyniki LPP za IV kwartał 2016, były znacznie lepsze w ujęciu dok do roku. Cały czas podtrzymujemy nasze pozytywne nastawienie do spółki – uzasadniają.

„Kupuj" PCC Rokita

DM BDM podniósł rekomendację dla akcji PCC Rokita z "trzymaj" do "kupuj", jednocześnie podwyższając cenę docelową z 65 do 78 zł. - Spółka ma za sobą rekordowy rok, w którym EBITDA powinna wyraźnie przekroczyć 200 mln zł, a zysk netto zbliżyć się do 130 mln zł. Przy utrzymaniu dotychczasowej praktyki dywidendy (od 2010 r. 100 proc. zysku trafia na dywidendę, co stanowi 4-8 proc. kapitalizacji) oznacza to wypłatę również rekordowej, sięgającej 10 proc. dywidendy – szacują analitycy.

„Trzymaj" Eurotel

DM BOŚ podwyższył cenę docelową Eurotelu do 22,9 zł z 18,2 zł, podtrzymując zalecenie "trzymaj". - W III kwartale 2016 r. wyniki spółki okazały się mocne i zakładając znaczący udział iDream w dalszych kwartałach oraz poprawę wyników spółki-matki oczekujemy dwucyfrowego tempa wzrostu EPS Eurotelu w 2016/17 r. Mimo, że naszym zdaniem kurs walorów spółki nie jest wygórowany (poniżej 9 wskaźnika P/E), podtrzymujemy długoterminową rekomendację fundamentalną „trzymaj", biorąc pod uwagę brak potencjału wzrostu względem naszej 12-miesięcznej wyceny – piszą w raporcie analitycy. - Natomiast w oczekiwaniu szczególnie dobrych wyników za IV kwartał oraz wypłaty sowitej dywidendy podwyższamy krótkoterminową rekomendację relatywną do „przeważaj" (poprzednio „neutralnie") - dodają.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły