Rekomendacje

Kup, trzymaj, sprzedaj

Najnowsze rekomendacje dla spółek z warszawskiej giełdy.
Foto: Fotorzepa/Robert Gardziński

"Kupuj" CD Projekt

Analitycy DM BOŚ w raporcie z 13 lutego podwyższyli rekomendację dla CD Projektu do "kupuj" z "trzymaj", podwyższając cenę docelową akcji spółki do 81,3 zł z 42,9 zł. - Podwyższyliśmy nasze prognozy w odniesieniu do Gwinta i Cyberpunka 2077 i, co za tym idzie, podwyższamy naszą 12-miesięczną wycenę dla CD Projektu do 81,3 zł na akcję – wyjaśniają.

"Sprzedaj" Orange

Eksperci DM BOŚ obniżył rekomendację dla Orange do "sprzedaj" z "trzymaj", podtrzymując cenę docelową na poziomie 5,5 zł. - Zważywszy na brak dywidendy spółka powinna być notowana z dyskontem względem porównywalnych spółek – w efekcie bierzemy pod uwagę ewentualne obniżenie naszej 12-miesięcznej wyceny walorów Orange – tłumaczą.

"Kupuj" 11 bit studios

DM BOŚ rozpoczął wydawanie rekomendacji dla 11 bit studios od zalecenia "kupuj", ustalając cenę docelową akcji spółki na 220 zł. - Wydajemy pierwszą rekomendację „Kupuj" / "Przeważaj" dla 11 bit studios biorąc pod uwagę dotychczasowe sukcesy twórcy gier, koncentrację na jakości produktu oraz innowacyjność, a także wyglądający szczególnie obiecująco harmonogram premier w 2017 r. – ocenią analitycy.

"Trzymaj" Kęty

DM PKO BP obniżył rekomendację dla Grupy Kęty z "kupuj" do "trzymaj" i jednocześnie podniósł ceną docelową z 415 do 455 zł. - W aktualizacji strategii do 2020 r. Kęty zakładają wzrost przychodów o 44 proc. dzięki sprzyjającemu rynkowi oraz inwestycjom w nowe moce – podkreślają analitycy.

"Kupuj" ZUE

DM BDM rozpoczął wydawanie rekomendacji dla ZUE od zalecenia "kupuj", wyznaczając cenę docelową na poziomie 11,8 zł. - Portfel ZUE wynosi obecnie ok. 327 mln zł netto. Wartość ofert uznanych za najkorzystniejsze lub z najniższą ceną to w sumie 874 mln zł. Daje to potencjalny backlog na poziomie 1,2 mld zł netto. Z zapowiedzi wynika, że 2017 rok może być co najmniej równie mocny w otwieraniu ofert przez PKP PLK i prawdopodobnie najmocniejszy jeśli chodzi o podpisywanie umów. Uważamy, że obecna wycena rynkowa ZUE nie oddaje w pełni perspektyw poprawy wyników spółki w najbliższych latach – szacują eksperci.

"Sprzedaj" CI Games

DM BOŚ podwyższył cenę docelową akcji CI Games do 21,7 zł z 17,4 zł, podtrzymując rekomendację "sprzedaj". - Biorąc pod uwagę nie najlepsze dotychczasowe osiągnięcia spółki i słabe recenzje otwartej bety SGW3 uważamy, że okres przed premierą SGW3 stanowi najlepszą okazję do sprzedaży walorów CI Games – podpowiadają analitycy.

"Trzymaj" Bogdankę

Analitycy DM PKO BP podnieśli rekomendację dla akcji Bogdanki do "trzymaj" ze "sprzedaj", a cenę docelową do 77 zł z 68 zł. - W nowej strategii, Bogdanka zakłada wzrost wydobycia do 9,3 mln ton i podwojenie zasobów oraz utrzymanie kosztów w ryzach, co przyniesie w efekcie wzrost EBITDA o 22 proc. do 2021 r. CAPEX to 4 mld zł do 2025 r. i 1,2-1,3 mld zł na budowę nowego szybu. Jednak coraz większa integracja z grupą Enea oraz rola w ramach Dywizji Wschodniej i w konsekwencji perspektywa dodatkowych inwestycji (np. zgazowanie węgla), zmniejsza naszym zdaniem szansę na wypłatę dywidendy – przewidują.

„Kupuj" Braster

East Value Research ustalił cenę docelową akcji Brastera na poziomie 36,8 zł (poprzednio wyceniał akcje w widełkach 32-40 zł); broker radzi kupować akcje. East Value prognozuje, że w 2017 r. przychody Brastera wyniosą 3,8 mln zł (w porównaniu z 0,62 mln w 2016 r.), EBITDA sięgnie: -6,93 mln zł (w porównaniu z -10,17 mln zł), a strata netto wyniesie: -10,23 mln zł (w porównaniu z -10,75 mln).

„Trzymaj" Moneta

DM PKO BP zaktualizował model fundamentalny dla Monety. Podwyższył jednocześnie cenę docelową do 92,20 koron czeskich na akcję z 88,90 koron na akcję. Zmienił rekomendację na „trzymaj".

„Kupuj" Alior

Analitycy DM Vestor podtrzymali rekomendację "kupuj" Alior Bank. Cena docelowa wzrosła do 75 zł.

„Kupuj" Getin Noble

Analitycy DM Vestor podwyższyli rekomendację dla Getin Noble Bank do "kupuj" z "redukuj". Cena docelowa wzrosła do 2,56 zł.

„Sprzedaj" mBank

Analitycy DM Vestor obniżyli rekomendację dla mBanku do "sprzedaj" z "redukuj". Cena docelowa wzrosła do 368 zł.

"Trzymaj" Eurocash

Analitycy Vestor DM obniżyli cenę docelową akcji Eurocashu z 41 zł do 36 zł. Nadal rekomendują: "trzymaj" dla akcji spółki. - Wyniki Eurocashu za IV kwartał 2016 r. były poniżej naszych pesymistycznych prognoz. Słabość handlu tradycyjnego odcisnęła swoje piętno szczególnie w segmencie C&C. Całoroczna EBITDA w wys. 440 mln zł (spadek 7,5 proc. w porównaniu do tego samego czasu przed rokiem) była 3,3 proc. poniżej naszej prognozy – piszą.

"Redukuj" Asseco Poland

Analitycy DM mBanku obniżyli cenę docelową akcji Asseco Poland do 53 zł z 57 zł poprzednio. Rekomendacja dla akcji spółki została obniżona do "redukuj" z "trzymaj".

"Kupuj" Altus TFI

Trigon DM rekomenduje kupno akcji Altus TFI,  wyceniając je na 20,3 zł.

"Kupuj" Quercus TFI

Trigon DM rekomenduje kupno Quercus TFI, wyceniając je na 8,5 zł.

"Trzymaj" Skarbiec Holding

Dla akcji Skarbiec Holding Trigon DM wydał rekomendację "trzymaj", wyceniając je na 34,2 zł.


Wideo komentarz