Rekomendacje

JSW pod lupą analityków

Według specjalistów Domu Maklerskiego BOŚ akcje węglowej spółki są niedowartościowane. Dlatego rekomendują kupowanie papierów spółki, wyceniając je po 110 zł.
Foto: Adobe Stock

Rekomendacja została wydana przy cenie 86,50 zł. Podczas czwartkowej sesji za akcje JSW płacono na giełdzie około 86 zł.

Zdaniem autorów rekomendacji tegoroczny spadek notowań spółki był zbyt głęboki. Biorąc pod uwagę stosunkowo niski bieżący kurs akcji JSW zmienili swoje nastawienie spółki na pozytywne. - Inwestorzy za bardzo koncentrują się na zachowaniu cen spot węgla i koksu, zaniedbując ewentualny pozytywny wpływ na EBITDA obecnie realizowanych przez spółkę projektów. Tymczasem w pierwszej połowie 2019 roku JSW prawdopodobnie zakończy budowę zakładu przeróbki węgla w kopalni Budryk, co powinno skutkować widoczną poprawą uzysków węgla. Ponadto zakończenie głębokich inwestycji w Budryku i w Knurowie-Szczygłowicach w latach 2019-20 powinno przynieść dodatkowe korzystne efekty - zauważają analitycy.

- Zakładamy łączny pozytywny wpływ inwestycji na skonsolidowaną EBITDA rzędu ok. 400 mln zł rocznie, aczkolwiek przyjmujemy, że jest to bardzo konserwatywne założenie i ostatecznie może być to wyższa wartość – dodają.

Na tle bieżących poziomów cen akcji i ich własnych prognoz walory JSW są obecnie, w ich ocenie, bardzo tanie (notowane odpowiednio przy 6x i 2,5x P/E i EV/EBITDA na 2018 rok). - Taki poziom stanowi naszym zdaniem dobrą okazję do nabycia akcji spółki - uważają analitycy.

Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji nastąpiło 12 kwietnia br., o godzinie 7.50. Powyższy materiał jest jedynie jej streszczeniem. Pełna wersja raportu dostępna jest na stronie bossa.pl.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz