Przemysł

Amica liczy na lepszy kwartał

Inwestycje wspierają możliwości operacyjne, jednak wyniki kwartalne zachęciły do sprzedaży akcji spółki.

Jacek Rutkowski, prezes Amiki

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Zarówno przychody, jak i zysk netto Amiki po III kwartale okazały się niższe od oczekiwań rynku. Spowodowało to mocną wyprzedaż akcji największego polskiego producenta sprzętu gospodarstwa domowego, która na początku czwartkowej sesji sięgała 7,5 proc. Z czasem kurs zaczął odrabiać straty, a sytuację uspokoiło również stanowisko zarządu.

Większe możliwości

Zarząd tłumaczy, że niższa marża zysku brutto wynika z przejęcia francuskiej spółki Sideme, a także ze zmiany struktury sprzedaży, tj. wyższego udziału sprzedaży towarów handlowych. – W najważniejszy dla nas IV kwartał wkroczyliśmy bardzo dobrze przygotowani handlowo, finansowo oraz logistycznie, co wraz z korzystnymi tendencjami w otoczeniu biznesowym z pewnością pozytywnie wpłynie na wyniki bieżącego kwartału, jak również całego roku 2017 – zapowiada wiceprezes Wojciech Kocikowski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz odbierz 30% ZNIŻKI na wszystkie E-PRENUMERATY.
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz