Przemysł

Oponeo.pl z niższym zyskiem

W III kwartale br. internetowy dystrybutor, dzięki 29-proc. wzrostowi sprzedaży opon, wypracował 109,5 mln zł przychodów, o 34 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

W okresie od lipca- do wrześnie br. grupa sprzedała 408,9 tys. opon, o 29 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Wzrosła również sprzedaż aluminiowych i stalowych felg. Firma sprzedała ich o 43 proc. więcej niż rok wcześniej. - Wzrosty te przyczyniły się bezpośrednio do uzyskania wyższych o 34 proc. przychodów ze sprzedaży, które ukształtowały się na poziomie 109,5 mln zł wobec 81,8 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku - informuje Dariusz Topolewski, prezes Oponeo.pl.

Przychody ze sprzedaży za trzy kwartały 2017 roku wzrosły o 26 proc. w stosunku do przychodów za porównywalny okres 2016 roku i wyniosły 406 mln zł.

Zysk netto w III kwartale grupy obniżył się do 3,9 mln zł wobec 8,3 mln zł zarobku przed rokiem. Jak podała spółka wpływ na różnicę w wyniku w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego miało jednorazowe zdarzenie w III kwartale 2016 roku tj. transakcja sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa Elektroda.pl. Wynik na tej transakcji uzyskany w 2016 roku wyniósł 12,5 mln zł. W III kwartale 2017 roku rozliczona została druga i ostatnia rata na kwotę 2,8 mln zł ze sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa Elektroda.pl, która wpłynęła na wynik III kwartału 2017 roku.

Dla Oponeo.pl najważniejszym okresem, ze względu na sezon wymiany opon na zimowe, jest IV kwartał. Spółka podała do wiadomości ostatnio wstępne, jednostkowe przychody za październik, które wyniosły 96 mln zł i wzrosły o 20 proc. w stosunku do wielkości przychodów osiągniętych w październiku 2016 roku. Jednocześnie zarząd spodziewa się, że przychody za miesiąc listopad będą rekordowe w tym roku.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz