Przemysł

Amica liczy na kolejny rekordowy rok

Zarząd producenta sprzętu AGD zakłada kontynuację poprawy wyników w II półroczu
Foto: Fotorzepa, Mariusz Forecki

Optymistyczne oczekiwania wynikają z pozytywnych perspektyw II półrocza, które są pochodną kilku czynników, m.in. wzmożonej aktywności handlowej spółki, sprzyjającego otoczenia makroekonomicznego na wielu rynkach, wykorzystania synergii przejętych spółek we Francji i Wielkiej Brytanii oraz uruchomienia zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania we Wronkach.

Marża utrzymana

– Naszym celem na cały rok jest poprawa rezultatów rekordowego roku 2016. Warto podkreślić, że utrzymaliśmy marżę EBITDA ponad 8 proc. pomimo wzrostu kosztów materiałów i energii, w tym stali. Spodziewamy się pozytywnego wpływu na wyniki II półrocza nie tylko ze strony intensywnej działalności handlowej, ale również poprzez wzrost efektywności logistycznej dzięki zautomatyzowanemu magazynowi wysokiego składowania we Wronkach, którego uruchomienie planowane jest na przełom III i IV kwartału – wyjaśnił Wojciech Kocikowski, wiceprezes ds. finansowych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Zamów dostęp do wszystkich treści serwisu na kwartał i czytaj przez drugi kwartał GRATIS!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz