Przemysł

Stelmet z niższą wyceną

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP obnizyli cenę docelową producenta drewnianej architektury ogrodowej do 23 zł z 32 zł poprzednio.

Stanisław Bieńkowski, prezes Stelmetu

Foto: Fotorzepa, Marcin Lobaczewski

W związku z tym, że w dniu wydania rekomendacji za papiery spółki płacono na rynku 23 zł, wydali zalecenie „trzymaj". W trakcie piątkowej sesji akcje Stelmetu wyceniane były na giełdzie po około 21,50 zł.

Autorzy rekomendacji zwracają uwagę, że od debiutu, który miał miejsce pod koniec 2016 roku, kurs Stelmetu jest pod ciągłą presją. W tym okresie akcje firmy straciły na wartości prawie 30 proc. - Jest to spowodowane umocnieniem kursu złotówki, słabymi wolumenami sprzedaży i niższą niż zakładaną efektywnością kosztową. Pomimo dużego spadku ceny Stelmetu, nie postrzegamy wyceny spółki jako okazyjnej (przyjmując obecne poziomy walut) -  oceniają analitycy brokera.

Z kolei wśród czynników pozytywnych wymieniają stabilną lub trochę niższą rok do roku cenę drewna, początek sprzedaży na rynek amerykański oraz dość niski koszt inwestycji (20 mln zł) w nową fabrykę pelletu w Grudziądzu zwiększającą moce tego segmentu o około 35 proc. i dobrą sprzedaż tego segmentu

Prognoza analityków DM PKO BP zakłada, że w troku obrotowych 2016/2017 (trwa od września do końca października) zysk netto Stelmetu obniży się do 31 mln zł przy przychodach ze sprzedaży sięgających 551 mln zł. Dla porównania spółka w poprzednim roku obrotowym spółka wypracowała  zysku netto  68 mln zł i sprzedaż na poziomie 567 mln zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły