Przemysł

Famur, Kopex: Kolejny krok w stronę integracji spółek

Famur opublikował już zatwierdzone przez Komisję Nadzoru Finansowego memorandum informacyjne, na podstawie którego zaoferuje 15,3 mln akcji serii F. Zgodnie z dokumentem papiery te zostaną dopuszczone do obrotu na warszawskiej giełdzie w lipcu 2018 r.

Mirosław Bendzera, prezes Famuru.

Foto: Archiwum

Oferowane akcje powstaną w wyniku podziału zależnego Kopeksu i przeniesienia części jego majątku do Famuru, w efekcie czego podniesiony zostanie kapitał zakładowy tej ostatniej spółki. Akcje zostaną przydzielone akcjonariuszom Kopeksu. Wcześniej spółka informowała, że finalizacja procesu podziału oraz wydanie nowych akcji Famuru za część maszynową planowane jest w I kwartale 2018 r.

W ten sposób Famur realizuje proces integracji dwóch największych krajowych producentów maszyn górniczych. Spółka od początku zainteresowana była przede wszystkim biznesem maszynowym. Obie firmy przez lata konkurowały ze sobą właśnie na tym polu. Teraz mają tworzyć jedną firmę. Z Kopeksu wydzielone zostaną bowiem aktywa związane z produkcją, serwisem i dystrybucją maszyn górniczych, a także wybranymi procesami produkcyjnymi czy inwestycyjnymi. Zostaną one w całości przeniesione do Famuru.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Parkietu"
Chcesz czytać więcej?
Zamów Pakiet Plus na kwartał
i czytaj przez drugi kwartał GRATIS!
  • E-wydanie "Parkietu"
  • Dostęp do analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • Archiwum tekstów "Parkietu"
Kup teraz

Wideo komentarz