Przemysł

Famur, Kopex: Kolejny krok w stronę integracji spółek

Famur opublikował już zatwierdzone przez Komisję Nadzoru Finansowego memorandum informacyjne, na podstawie którego zaoferuje 15,3 mln akcji serii F. Zgodnie z dokumentem papiery te zostaną dopuszczone do obrotu na warszawskiej giełdzie w lipcu 2018 r.

Mirosław Bendzera, prezes Famuru.

Foto: Archiwum

Oferowane akcje powstaną w wyniku podziału zależnego Kopeksu i przeniesienia części jego majątku do Famuru, w efekcie czego podniesiony zostanie kapitał zakładowy tej ostatniej spółki. Akcje zostaną przydzielone akcjonariuszom Kopeksu. Wcześniej spółka informowała, że finalizacja procesu podziału oraz wydanie nowych akcji Famuru za część maszynową planowane jest w I kwartale 2018 r.

W ten sposób Famur realizuje proces integracji dwóch największych krajowych producentów maszyn górniczych. Spółka od początku zainteresowana była przede wszystkim biznesem maszynowym. Obie firmy przez lata konkurowały ze sobą właśnie na tym polu. Teraz mają tworzyć jedną firmę. Z Kopeksu wydzielone zostaną bowiem aktywa związane z produkcją, serwisem i dystrybucją maszyn górniczych, a także wybranymi procesami produkcyjnymi czy inwestycyjnymi. Zostaną one w całości przeniesione do Famuru.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Zamów dostęp do wszystkich treści serwisu na kwartał i czytaj przez drugi kwartał GRATIS!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz