Przemysł

DM BOŚ: „trzymaj” BAH

Analitycy oczekują spadku rentowności, atutem wysoka stopa dywidendy.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

W raporcie z 29 stycznia analitycy DM BOŚ oszacowali cenę docelową akcji generalnego importera aut Jaguar Land Rover na 10,3 zł przy kursie 9,6 zł. Bieżąca wycena rynkowa to nieco poniżej 9 zł.

Analitycy prognozują, że w tym roku sprzedaż aut wzrośnie o 22 proc., do 2,91 tys. sztuk, a w kolejnym o 20 proc., do 3,49 tys. Eksperci obawiają się, że wyśrubowane cele stawiane przez JLR wymuszą konieczność stosowania przez BAH upustów. Do tego w tym roku wyników nie będzie wspierać eksport, który w 2017 r. stanowił 14 proc. sprzedaży. Dodając koszty modernizacji placówek dealerskich, analitycy oczekują presji na rentowność. Analitycy prognozują, że w 2017 r. BAH przy 723 mln zł przychodów wypracuje 50,5 mln zł zysku netto, a w tym, mimo wzrostu przychodów do 819 mln zł czysty zarobek skurczy się do 44,3 mln zł.

Atutem BAH jest za to wysoka stopa dywidendy – ponad 10 proc. w tym i przyszłym roku. Tegoroczna wypłata szacowana jest na 0,97 zł wobec 0,82 zł w ubiegłym.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły