Przemysł

Erg planuje zwiększenie produkcji i eksportu

Wkrótce spółka uruchomi nową linię technologiczną. Wytwarzane na niej wyroby powinny m.in. poprawić sprzedaż zagraniczną.

Robert Groborz, prezes Ergu

Foto: materiały prasowe

W tym roku Erg, grupa specjalizująca się w produkcji wyrobów foliowych, mocno stawia na wzrost sprzedaży na rynki zagraniczne. – Planujemy zwiększenie eksportu do poziomu 20 proc. w strukturze przychodów. Teraz jest to ok. 15 proc. – mówi Robert Groborz, prezes Ergu.

Obecnie spółka sprzedaje produkowane wyroby do 18 krajów. Wśród nich są m.in. Niemcy, Francja, Włochy, a także Rosja, Białoruś, Mołdawia, Serbia oraz Uzbekistan. Niedawno grupa rozpoczęła sprzedaż do Austrii. – Erg prowadzi także zaawansowane proeksportowe działania na kilku innych rynkach, które w przyszłości mogą doprowadzić do znaczącego poszerzenia zakresu geograficznego działalności – twierdzi Groborz.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz odbierz 30% ZNIŻKI na wszystkie E-PRENUMERATY.
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz