Parkiet PLUS

Operatorzy na nowych ścieżkach

Warszawski indeks firm telekomunikacyjnych zachowuje się lepiej niż indeksy dla Europy i świata. Analitycy widzą kilka powodów tej sytuacji. Firmy szukają sposobów na efektywność.

Jean-Francois Fallacher, prezes Orange Polska.

Foto: Archiwum
Foto: GG Parkiet

Właściwie stabilny jest w tym roku WIG-telekomunikacja, indeks warszawskiej giełdy papierów wartościowych grupujący przedstawicieli branży. W tym czasie Europe 500 Telecom Services Index prowadzony przez agencję Bloomberg stracił 4 proc., a jej World Telecom Index – około 2 proc. W skali roku nasze telekomy także wypadają lepiej: WIG-telekom zyskał 9,6 proc., podczas gdy indeks europejskich telekomów stracił 6,4 proc., a światowy urósł, ale tylko o 1,7 proc.

Techniczne i nietechniczne powody siły

Tobias Solorz, prezes Cyfrowego Polsatu.

Foto: Archiwum

Marcin Nowak z Ipopema Securities jest zdania, że siła WIG-telekom wynika z jego ograniczonego składu oraz słabości WIG20. – WIG-telekom to właściwie cztery spółki, przy czym Cyfrowy Polsat odpowiada za około 45 proc., a jako spółka defensywna w tym roku zyskuje na wartości – mówi Marcin Nowak.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Zamów dostęp do wszystkich treści serwisu za jedyne 69zł na miesiąc.
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz