Oszczędzanie

Ranking. Klienci oceniają kontakty z bankami

Ocena punktów styku klientów z bankiem jest jednym z czynników wpływających na ich satysfakcję z usług banku, a tym samym na lojalność wobec niego.
Foto: Fotolia

Punkty styku w „Monitorze satysfakcji klientów detalicznych banków" ARC Rynek i Opinia obejmują ocenę kilku elementów: obsługi w oddziale banku, infolinię, bankowość internetową i mobilną oraz ocenę strony internetowej. ING Bank Śląski uzyskał najwyższą ocenę od swoich klientów, będąc jednocześnie liderem w ocenie bankowości mobilnej i infolinii. Bank ten jest wysoko oceniany przez klientów z wszystkich grup wiekowych. W poprzedniej edycji badania zajmował drugie miejsce.

W porównaniu z wynikami z poprzedniego roku bankiem, który w rankingu oceny punktów styku stracił najwięcej, jest BZ WBK, który szczególnie nisko oceniany jest przez najmłodszych klientów, w wieku do 29 lat, zaś tym, który odnotował najwyższy wzrost, jest BGŻ BNP Paribas.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" 2+1 miesiąc GRATIS!
  • E-wydanie "Parkietu"
  • Dostęp do analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • Archiwum tekstów "Parkietu"
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz