Obligacje

EFL: Powodzenie emisji długu

Europejski Fundusz Leasingowy zakończył proces sekurytyzacji portfela wierzytelności leasingowych, który pod względem wartości należy do największych tego typu transakcji na polskim rynku leasingu.
Foto: Bloomberg

W ramach przeprowadzonej transakcji spółka celowa nabyła od EFL portfel wierzytelności leasingowych o wartości 2,22 mld zł, w oparciu o który zostały wyemitowane obligacje o łącznej kwocie 1,798 mld zł. Papiery dłużne objęły międzynarodowe i krajowe instytucje finansowe. Głównym inwestorem został Europejski Bank Inwestycyjny, który objął obligacje o wartości 1,057 mld zł. Wsparcie w formie gwarancji wniósł również Europejski Fundusz Inwestycyjny, obejmując nią pozostałą część obligacji, nabytą przez inwestorów prywatnych.

– Jest to pierwsza transakcja sekurytyzacyjna przeprowadzona przez EFL, dlatego tym bardziej cieszy jej sukces – komentuje Radosław Kuczyński, prezes EFL.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły