Nawigacja

Będziemy jednym z graczy rozdających karty

Polska rozwija się w tak szybkim tempie, że o tak długofalowe prognozy dla naszej gospodarki naprawdę trudno.

Jan Mroczka, prezes Rank Progress

Foto: Archiwum

Ponieważ jestem z natury optymistą, a i optymizmem napawają zmiany w naszym kraju, jestem przekonany, że za 20 lat Polska będzie jednym z najważniejszych rozwiniętych europejskich rynków. Uważam, że  inwestycje, których obecnie dokonujemy, zaprocentują w ciągu najbliższych dwóch dekad.

Sądzę ponadto, że będziemy mieć niskie bezrobocie, wysoką wydajność pracy i nowoczesne społeczeństwo, które już w pełni korzystać będzie z dobrodziejstw wolnorynkowej gospodarki. To z kolei mocno podniesie naszą siłę nabywczą i sprawi, że będziemy jedną z potęg ekonomicznych Europy. Pozwoli nam to oczywiście znacznie wzmocnić naszą pozycję w Unii Europejskiej, gdzie będziemy jednym z krajów rozdających karty i mających bardzo silny wpływ na gospodarczą politykę Wspólnoty.

Perspektywy naszego biznesu – czyli deweloperki komercyjnej – są bardzo obiecujące. Najbliższe 20 lat będzie okresem dynamicznego rozwoju. Obecnie nasycenie powierzchnią handlową w Polsce jest o ok. 15 proc. niższe, niż wynosi średnia europejska. Do nasycenia, z jakim mamy do czynienia w wysoko rozwiniętych krajach takich jak Wielka Brytania, Francja czy Włochy, brakuje nam co najmniej kilkadziesiąt procent. Jednocześnie co roku wchodzą do Polski nowe światowe marki, które planują u nas ekspansję, widząc potencjał naszej gospodarki.

Wraz z postępem ekonomicznym będzie z pewnością rozwijał się nasz rynek kapitałowy. Myślę, że mamy szansę być za 20 lat jednym z głównych centrów finansowych Europy, a może i świata. Mam nadzieję, że wtedy wciąż, jak przez ostatnie dwie dekady, „Parkiet" będzie rzetelnie i profesjonalnie opisywał i komentował jego życie.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz