Medycyna i zdrowie

Medicalgorithmics mocno traci

Notowania telemedycznej spółki wyraźnie tracą. Dlaczego?
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Od początku sesji notowania telemedycznej spółki są pod wyraźną presją podaży. Po godz. 14 akcje tanieją o 5,5 proc. do 215 zł. Właściciela zmieniło blisko 8 tys. akcji. Licząc od początku października akcje potaniały już o ponad 14 proc., a od początku stycznia o 30 proc.

Sprawdź pigułę informacyjną spółki Medicalgorithmics 

Z czego zatem wynikają tak wyraźne spadki? - Powodem spadków notowań, które obserwujemy w ostatnich miesiącach są gorsze od oczekiwanych przez rynek dynamiki wzrostu wyników za ostatnie kwartały, obniżające się oczekiwania co do wyników za lata 2017-2018, oddalająca się perspektywa powrotu do organicznych wzrostów. Ponadto notowaniom ciąży taniejący dolar – uważa Łukasz Kosiarski, analityk DM BZ WBK.

W III kwartale amerykańska spółka zależna Medi-Lynx Cardiac Monitoring złożyła 24 074 wniosków o płatność od ubezpieczycieli, przysługujących z tytułu usług wykonanych przy użyciu systemu PocketECG służącego do zdalnego monitorowania zaburzeń pracy serca. W II kwartale złożono 29 091 wniosków. Należy jednak pamiętać, że historycznie wyniki w III kwartale nigdy nie były najmocniejsze ze względu na okres wakacyjny, w którym liczba przeprowadzanych badań lekarskich spada. - Dodatkowo wpływ na ilość przeprowadzanych badań miały huragany i powodzie, które nawiedziły południowo-wschodnie stany na przełomie sierpnia i września. W oczywisty sposób spowodowało to spadek ilości wizyt lekarskich na tych terenach - mówi Marek Dziubiński, prezes Medicalgorithmics. Wskazuje, że analiza danych za ostatni tydzień września i pierwszy tydzień października wskazuje na wyraźną tendencję wzrostową liczby sesji monitoringu pracy serca z użyciem systemu spółki.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły